BURSA GÖÇ İDARESİ

BURSA GÖÇ İDARESİ

BURSA GÖÇ İDARESİ

Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden 4. Sırada yer alan Bursa; Marmara bölgesinde yer alan bir kenttir. Bursa bulunduğu konuma göre ılıman bir iklime sahip olması ve verimli topraklara sahip olması nedeniyle, ihracatta 1 numaralı şehirlerden biri olarak yer alır. Doğal güzelliğe sahip olması, birçok turistin uğrak bölgelerinden biri olmasına neden olmaktadır. Geçmiş tarihi dokusu dışında, sanayi ve tekstil gibi ekonomik alanda da gelişme göstermiş kentlerden biridir. Bursa iline denizden, karadan ve hava yoluyla ulaşım sağlanabilmektedir. Bursa tarihte de başkentlik yapmış şehirlerden birisidir. Ulaşım ağının güçlü olması, yerli ve yabancı birçok turisti ağırlayabilecek kapasitede büyük bir kent olması, göç idaresi merkezlerinin kurulmasını zorunlu hale getirmiştir. Bursa Göç İdaresi, yabancıların ihtiyacı olan resmi işlemlerin yapılmasında ve haklarının korunmasında yardımcı olmaktadır.

Bursa Göç İdaresi İşleyişi

İç işleri bakanlığına bağlı olarak kurulan göç idare teşkilatı; yabancı uyruklu vatandaşların ülkeye uyum sağlama süreçlerinde ve haklarının korunması adına yapılacak tüm resmi işlemlerde çalışmalar gerçekleştirmektedir. Kuruluş tarihi resmi olarak 2015 yılına denk gelmektedir. Günümüzde farklı projeler hayata geçirilerek, göçmen hakları konusunda çalışmalar yapılarak uygulanmaktadır. Ayrıca; ülkemizde yaşayan Türk vatandaşlarının refahı bozulmaması adına da farklı çalışmalar yapılmaktadır. Ticaret ve ekonomi alanında en işlek şehirlerden biri olan Bursa’da kurulan göç idaresi, yoğun göçün neden olduğu sorunlara kesin çözümler getirmektedir. Özellikle ikamet ve oturma izni gibi sorunlarla karşılaşan göçmenlere, haklarını koruyabileceği şekilde, çözümler uygulanmaktadır. Kendisine ait web adresi olan Bursa Göç İdaresinde; İkamet, uyum ve göç projeleri gibi bilgiler yer almaktadır.

Bursa Göçmen Sağlığı Merkezleri

Günümüzde artan göçmen sayısı nedeniyle özellikle eğitim ve sağlık alanında yoğunluk yaşanmaya başlamıştır. Göçmen vatandaşların, sağlıktan ücretsiz şekilde yararlanmaları için Bursa göçmen sağlığı merkezleri kurulmuştur. Göçmenlerin geçici koruma kimlik belgeleri bulunduğu takdirde, eğitim ve sağlık gibi alanlardan yararlanabilmektedir. Sağlık alanının belli bir kısmından ücretsiz şekilde yararlanabilen yabancı uyruklu vatandaşlar, uzun süreli ikamet belgeleri veya çalışma izinleri bulunuyorsa, sağlığın diğer alanlarından da yararlanabilmektedirler. Bursa Göç İdaresi vatandaşlara sadece sağlık alanında değil, diğer alanlarda da destek olunması için çalışmalar yapılmaktadır. Her geçen gün artan proje çalışmaları, hayata geçirilmektedir.

Tüm Prosedür Ve Resmi İşlemleri TRA Pasaport Vize Ve Danışmanlığa Bırakın

Bursa ili Marmara bölgesinde yer alan, yerli ve yabancı herkesin rahatlıkla ulaşabileceği kentlerden biridir. Eğitim ve sağlık alanında gösterdiği gelişmelerle, turistlerin ve yabancı öğrencilerin tercih ettiği şehirlerden biridir. Yabancı uyruklu vatandaşlar, eğitim hayatına burada devam etmek istediklerinde birçok prosedür ve resmi işlemle karşılaşmaktadır. Bu konuda yurt içi ve yurt dışında hizmet veren TRA Pasaport Vize ve Danışmanlık firması, prosedür ve resmi işlemlerin hepsini üstlenmektedir. Takip gereken işlemler konusunda, gerekli takipleri yaparak, eğitim hayatı boyunca sorunsuzca, ülkede yaşayabilirsiniz. İkamet süresini uzatma ve başvuru süreçlerinde, tarihler ve belgeler takip edilmesi gereken önemli süreçlerdir. Bu süreçlerde takip ve belge toplama konusunda uzun yıllardır tecrübeye sahip TRA Danışmanlık, kısa sürede tüm işlemleri gerçekleştirmektedir. Belge toplama ve başvuru işlemlerinde eksiksiz ve doğru doldurulan formlar onaylanmaktadır. Bu işleyiş konusunda uzman kadrosu ile danışmanlık hizmeti vermektedir. Sınır dışı problemlerinin oluşmasını önlemek amacıyla, farklı yöntemler geliştirerek, gerekli tedbirleri almaktadır. TRA Danışmanlık, pasaport ve vize gibi işlemlerinizin de kısa sürede çözülmesi için gerekli yazışma çalışmalarını yaparak, belgelerin tamamlanmasını sağlamaktadır. Her konuda yabancı uyruklu vatandaşların yanında olan danışmanlık firması, güven çerçevesinde karşılaşılabilecek tüm sorunlara karşı önceden tedbirli davranmaktadır.

20 Şubat 2017
1.268 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...