GÖÇ İDARESİ E-İKAMET

GÖÇ İDARESİ E-İKAMET

GÖÇ İDARESİ E-İKAMET

Ülkemize gelen yabancı vatandaşların, ülkemize gelmesiyle birlikte sahip oldukları hak ve yükümlülükler vardır. Bu hak ve yükümlülükler ülkeler arası anlaşmalara, hukuk kurallarına ve kamusal düzen esasına dayanır. İkamet izni de uluslararası hukukun temelini oluşturan alanlardan biridir. Türkiye’ye gelen yabancılar, Türkiye’de var olan vize sürelerinden ya da vize muafiyet sürelerinden daha fazla kalacaklarsa o zaman e- ikamet randevu üzerinden başvuru yaparak oturma izni almak durumundadırlar. Göç İdaresi e-ikamet, yabancı vatandaşların vize muafiyet süreleri dolmadan evvel ikamet izni için başvuru yaptıkları sistemdir. E-ikamet randevu sistemi kullanarak ikamet iznine ilk defa başvuru yapılabileceği gibi mevcut ikamet izninin süresini uzatmak ya da ikamet izni geçişi yapmak için de başvurular yapılabilir.

Kişiler var olan ikamet izinleriyle ilgili olarak, bu ikamet izin süreleri bitmeden oturum izni sürelerini uzatmak için başvuruda bulunabilirler. Buna ikamet izni uzatma başvuruları denir. Aynı zamanda kişinin ikamet izni almasına konu olan nedeni ortadan kalktıysa, kişi ikamet izni geçişi için de başvuruda bulunabilir. Mesela aile ikameti alan birinin evliliğinin bitmesi, aile ikamet izin nedeninin ortadan kalkması demektir. Böyle durumlarda gerekli şartlar sağlanmak üzere ikamet geçiş başvuruları da Göç İdaresi e-ikamet sistemi üzerinden yapılabilir. Tüm başvuruların yapıldığı genel sistem ve gerekli belgenin alınmasını sağlayan kurum da Göç İdaresi’dir.

Bursa Göç İdaresi

Yabancı kişilerin ikametle ilgili işlemleri göç idaresi kapsamındadır. Bursa Göç İdaresi de Bursa’da yer alan yabancı vatandaşların işlemleriyle ilgili olarak hizmet sunar. Kişiler ikamet izniyle ilgili olarak gerekli başvuruları Göç İdaresi e-ikamet üzerinden yaparlar. Sistem kişilere Burs Göç İdaresi’ne gelinecek olan tarihi seçme hakkı sunar. Bu sayede başvuru için göç idaresi merkezine gidilmesine gerek kalmaz. E-ikamet randevu ile gerekli bilgiler sağlanır ve randevu günü belirlenir.

Bursa Göç İdaresi, kurulumuna uygun olarak pek çok faaliyet sürdürür. Göç politikası ve stratejileri, göçle ilgili konularda diğer kurumlarla gerekli olan koordinasyonun sağlanması, yabancı kişilerin ülkeye giriş, çıkış, konaklama ya da sınır dışı edilme işlemleri ve koruma faaliyetleri görevleri kapsamındadır. Yabancı kişilerin en çok aktif oldukları faaliyet alanıysa ikamet izni alanı olmaktadır. Göç idaresi e-ikamet randevu sistemi ile yabancı vatandaşların ikamet izin başvuruları alınır ve sonrasında başvuruyla ilgili gerekli değerlendirmeler yapılır.

İkamet İzni Başvurusunda Profesyonel Destek

İkamet izni, kamusal düzenin korunmasında ve gerektiği biçimde kontrol altında tutulmasında oldukça önemli rol oynar. Bu nedenle ikamet izniyle ilgili her detay yetkili makamlar tarafından, özenle incelenir. Kişiler Göç İdaresi e-ikamet başvurularında, sonrasında istenen evrak hazırlıklarında, evrak teslim sürelerinde ve diğer detaylarda oldukça dikkatli davranmalıdırlar. Kimi zaman birtakım işlemler belli sürelerde talep edilir. Eğer süre kaçırılırsa başvuru iptali meydana gelebilir ve kişiden yurt dışına çıkması talep edilebilir. Böyle olumsuzluklar yaşamamak için uzman bir kuruluştan destek almak oldukça faydalı olur.

İkamet izni başvurularında, evrak toplama ve dosyalama kısmında ve gerekli olan her tülü bilgi ediniminde TRA Pasaport uzmanlığından faydalanabilirsiniz. Bursa Göç İdaresi e-ikamet kapsamında yapacağınız işlemler için her türlü bilgi ve yardım talepleriniz TRA Pasaport tarafından başarıyla karşılanır. Bu sayede ne başvuruda ne de başka bir süreçte hataya yer bırakmamış olursunuz. İkamet izni gibi önemli bir konuda işinizi garantiye alırsınız. Maddi-manevi kayıplar yaşamamak, ikamet izninizi tehlikeye atmamak ve uygun bir sürede işlerinizi halledebilmek için TRA Pasaport uzmanlığına güvenin. Göç idaresi usul ve sürelerine göre gerekli olan işlemleri tamamlayın. İhtiyaç duyduğunuz her türlü bilgi ve desteği güncel verileri, uzman kadrosu ve alanındaki yeterli deneyimi ile hizmet sunan TRA Pasaport ’tan alabilirsiniz.

 

 

20 Şubat 2017
1.075 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...