AB İLE VİZESİZ DÖNEM 2018’DE

AB İLE VİZESİZ DÖNEM 2018’DE

Türkiye AB Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Hansjörg, Türkiye ile AB arası vizesiz geçiş sürecinin en erken 2018 yılında planlandığını söyledi.

Hansjörg Trabzon’a geldiği bir dizi etkinlik için Trabzon Ticaret ve Sanayi Oda’sını da ziyaret etti. Hacısalihlioğlu ile görüşen Hansjörg, daha sonra bazı açıklamalarda bulundu.
Hansjörg, Türkiye ile vizesiz süreci yapmak istediklerini ve planların yolunda gitmesi durumunda 2017 yılında da vizesiz dönemin gerçekleşebilmesine dair Türkiye’ye sinyalleri verdi.
TTSO başkanı Suat Hacısalihoğlu, AB ile daha çok protokol imzaladıklarını, Türkiye ile AB‘yi bir bütün olarak gördüğünü de belirterek gelecek için pek fazla sorun görmediklerini de kaydetti.
Hacısalihlioğlu, Şehirde ki AB bürosunun gerekli çalışmaları yerine getirdiğini, Almanya ile hidro elektrik tribün teknolojileri üzerine ve Hollanda ile de gemi imalatı teknolojileri üzerine işbirliği içinde olduklarını ve bunları Trabzon’da hayata geçirmek istediklerini de ifade etti.
Ticareti ve ekonomiyi geliştireceksek öncelikle vize konusunun geliştirilmesi gerektiğini de dile getiren Hacısalihlioğlu, yaşantımızda vize konusunu problem olarak görmek istemiyoruz diyerek konuşmasını bitirdi.

22 Kasım 2015
2.291 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...