ABD Vize Başvurularına Gelenler Titizlikle Aranıyor

ABD Vize Başvurularına Gelenler Titizlikle Aranıyor

ABD Vize Başvurularına Gelenler Titizlikle Aranıyor

10/08/2015 tarihinde gerçekleşen terör saldırısı sonrası dün itibari ile kapatılan ABD Başkonsolosluğu‘nun bugün itibari ile açık olacağı açıklandı.ABD Vize başvuru işlemleri için konsolosluğa gelenler tek tek titizlikle arandıktan sonra içeri alınıyor.

İstanbul Sarıyer İstinye’de bulunan ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu, dün, iki kişi tarafından düzenlenen saldırının ardından bir açıklama yaparak, ‘konsolosluğun bir sonraki duyuruya kadar halka kapalı olacağını’ beyan edilmişti. 11/08/2015 sabah saatlerinde yapılan bir açıklamayla, konsolosluğun vatandaşlara açıldığı duyuruldu. Çok sayıda kişi de işlemlerini yaptırmak için, erken saatlerde gelerek konsolosluk önünde sıraya girmeye başladılar.

Güvenlik önlemlerinin yoğun olarak alındığı konsoloslukta içeri girmek isteyenler, girişte titizlikle arandıktan sonra ikinci bir güvenlik noktasına yönlendiriliyor. Ancak burada da kontrolden geçenler içeri alınıyor. Öte yandan polis de konsolosluğun önündeki Kaplıcalar Caddesi’nde önlem aldı. Cadde giriş ve çıkışında sabit polis ekipleri bekletiliyor cadde ve sokaklar gözetleniyor.

11 Ağustos 2015
2.274 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...