Almanya Vizesi Nasıl Alınır 2017

Almanya Vizesi Nasıl Alınır 2017

 

Almanya Vizesi Nasıl Alınır? 2017

Almanya’ya gitmek için vize almak isteyenlere özel kurumlar ülke elçilikleri tarafından yetkilendirilmiştir. Ülkemizde hizmet veren ve Schengen başvurularını alan kurum ise; iData olmaktadır. Eğer siz de Almanya için Schengen Vizesi almak istiyorsanız mutlaka kuruma randevu almanız gerekmektedir. Almanya vizesi nasıl alınır? 2017 yılı içerisinde vize için başvurmadan önce kurumun sizden istediği gerekli olan evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Almanya Vizesine başvuruda bulunmak ve ülkeye bilgilerinizi aktarmak için bir randevu almanız gerekmektedir. Randevusuz başvurular kabul edilmemektedir. Almanya vizesi randevusu almak için İnternet sayfamızdan randevu oluşturabilir veya telefonla bizi arayarak aklınızdaki soru ve sorunlarınıza cevaplar bulabilirsiniz.

Almanya Vizesi Nedir?

Almanya’ya gitmek ve oraya seyahat düzenlemek isteyen kişilerin bu isteklerini yerine getirebilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Bir AB ülkesi olduğundan ve herhangi bir vize kaldırma işlemlerinin yapılmamasından dolayı Almanya’ya gidecek Türk vatandaşları Schengen adı verilen Almanya vizesini almak zorundadırlar. Gezmek ya da herhangi bir ziyaret gerçekleştirmek için Almanya’ya gitmeniz gerektiğinde almanız gereken vizenin adı Schengen olmaktadır. Bu vizeyi alan kişiler 90 gün boyunca Almanya’da kalabilir ve istediği her aktiviteyi yapabilir. Ancak, 90 günlük süreç dolduğunda mutlaka Türkiye’ye geri dönmesi gerekmektedir. Aksi halde kaçak durumuna düşerek bir daha Almanya’ya gidemez. Bu yüzden de Schengen gidecek kişiler için hayati önem taşımaktadır.

Almanya Vizesi Nereden Alınır?

Almanya vizesi alarak Almanya’ya tatile, gezmeye ya da ziyarete giden kişiler sadece iData resmi kurumuna başvurmaları gerekmektedir. Başvurunuz için randevu alarak hazırladığınız evrakları alınız. iData kurumu aracılığı ile hem evraklarınız incelenir, hem de parmak iziniz alınır. Sizden alınan tüm bu bilgiler Almanya Konsolosluğu’na iletilir. Bu iletilme işlemlerinin hepsini Almanya’nın yetkilendirdiği iData kurumu yapmaktadır. Ayrıca kurum sizlere ek hizmetler de sağlamaktadır. Dilerseniz ve bütçenize uygun olan ek hizmetlerden de fayda sağlayabilirsiniz. Başvurunuz tamamlanır ve bekleme aşamasına geçersiniz. Bekleme aşamasında vizenizin durumunu ve diğer işlemlerini online bir şekilde iData kurumunun resmi internet sayfası üzerinden yapabilirsiniz. Sorgulama işlemleri esnasında sizden herhangi bir ücret alınmaz.

VIP Almanya Vizesi Nedir?

Almanya vizesi almak isteyen kişilere standart vizeler verildiği gibi, VIP özellikleri bulunan vizeler de verilmektedir. Eğer vize başvurunuz ret almaz ve onaylanırsa; VIP Almanya Vizesi hizmetiniz de başlamış olur. Standart vize özellikleri ile kıyaslama yapıldığında ciddi farklar oluşan ve sizin daha rahat bir şekilde seyahat etmenize fırsat sağlayan vize olduğunu söyleyebiliriz. Standart Almanya vizesinde alamadığınız hizmetleri, konforu ve aynı zamanda da rahatlığı VIP vize sayesinde yaşayabilirsiniz. Tabi bu durumun ekstra bir ücreti vardır. Eğer bütçenize uygun olduğunu düşünüyorsanız; standart vize de olduğu gibi, VIP’leri de iData kurumu aracılığı ile alarak hizmetinizi elde edebilirsiniz. VIP için başvuru esnasında belirtmeniz yeterlidir.

Almanya Serbest Dolaşım Vizesi Nedir?

Serbest Dolaşım Vizesi, genellikle iş amacı ile kullanılan ve bazı ülkeleri kapsayan bir vizedir. Örneğin; Türkiye’de yaşayan, ancak Bulgaristan vatandaşı da olan birçok kişi vardır. Eğer böyle bir durum varsa ya da anneniz, eşiniz ve çocuğunuz Bulgaristan vatandaşıysa; Almanya’da yaşayan bir arkadaşınıza gidebilirsiniz. Ya da Almanya’ya iş seyahati düzenleyecek olan kişinin yanında refakat edebilirsiniz. Tabi sadece Bulgaristan vatandaşı olmak gerekmiyor. Yunanistan, Danimarka ve Fransa gibi daha birçok ülkenin vatandaşları için açılan vizedir. Ancak; Almanya vatandaşıysanız bu hakkınızı kullanamazsınız. Sadece ziyaretler Almanya’ya gerçekleşebilir, Alman vatandaşları kullanamazlar. Böylece hem daha kolay, hem de hızlı bir şekilde Serbest Dolaşım Vizesi elde edebilirsiniz.

 

05 Mayıs 2017
1.977 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...