Avrupa Sehayatleri Hız Kesmeden Başlayacak

Avrupa Sehayatleri Hız Kesmeden Başlayacak

Davutoğlu’ndan Vize Müjdesi

Ak Parti grup toplantısında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu Ekim ayına kadar yurttaşlarımızın Avrupa’ya vizesiz seyahat edebileceklerinin müjdesini verdi.

Davutoğlu: “Biz söz verdik, sözümüzü yerine getireceğiz.” diyerek vatandaşlara bu müjdeli haberi duyurmuş oldu. Ayrıca mülteciler meselesini bir para meselesi olarak görmediğine değinen Davutoğlu, insani vazifelerimizi yerine getirmekle sorumluyuz ve yükümlüyüz ifadeleriyle mülteci meselesine de verdiği önemi belirtmiş oldu.

Avrupa’da çeşitli temlaslarda bulunularak bazı önemli gelişmeler kaydeden Davutoğlu, Davos’ta bir çok liderlerle bir araya gelmişti. Almanya’dan Merkel ile bir araya gelerek Alman halkına taziyelerini iletti. Almanya ile Türkiye arasında geçen ilk ve son derece önemli olan bu toplantının bizler, yani Türkiye için tarihi bir adım olduğunu dile getiren Davutoğlu, vizesiz Avrupa seyahati için birçok konuda anlaşılarak mutabık kılındığını ve en geç bu sene Ekim ayında geçekleştireceklerini belirterek Türkiye’nin bulunduğu bu çıkmazı artık deldiğini ve AB ile süreçlerinin hızlı ve kolay işlediğini görmekteyiz. Olumlu haberlere göre artık Avrupa seyahatleri hız kesmeden başlayacak.

27 Ocak 2016
2.068 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...