Çin Vizesi Kalkıyor

Çin Vizesi Kalkıyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 2016 yılı için Çin’e Çin Vizesi olmadan seyahat edilebileceği müjdesini verdi, bu konuda çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

Bakan Çavuşoğlu, Salı Grubu’ndaki sohbet havasında geçen kahvaltıda EXPO 2016, G-20 zirvesi, NATO ülkeleri Dışişleri Bakanları toplantıları, Antalya’nın turizm alternatifleri ve ulaşımı hakkında açıklamalarda bulundu.

ÇiN ViZESi TARİH OLUYOR

Bakan Çavuşoğlu, önümüzdeki 2016 yılı içerisinde kesinlikle Çin’e vizenin kaldırılacağını duyurdu. Vizeleri kaldırmak adına çalışmalara devam ettiklerini ve Türkiye ile arasında vize olmayan ülkelerin sayısını artıracaklarını Salı Grubu üyelerine anlatan Bakan Çavuşoğlu, “Polonya ile aramızda vizeyi kaldırdık. Tek şartımız Türk Hava Yolları seferlerini artırmak. Ancak, kendilerinin bu konuda gelir kaybı kaygısı taşıdı. Bu talebimize olumlu bakmadılar. Aslına bakarsanız gelir kaybı değil daha fazla kazanacaklardı.” diyerek sözlerine açıklık getirdi.

MOĞOLİSTAN’A THY UÇUŞLARI BAŞLADI

Türk tarihi için önem arz eden Moğolistan’da ilk yazıtları görmeye gittim. Tarihimiz çok değerli bir yer. Burada artık bir müzemiz olacak. Bu anıtlara ulaşma noktasında toprak yola asfaltı biz attık. 10 bin km’lik yol yaptık. Müzenin açılışını Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yapacak.dedi.
G-20 ZİRVESİ ve KIRMIZI ÇİZGİ

Bu fırsatları iyi değerlendirmemiz gerektiğini belirten Bakan Çavuşoğlu. tanıtım yapmamız lazım. Liderler, yöneticiler, bürokratlar ve tüm dünya ülkelerinden 4 bin basın mensubu Antalya’ya gelecek. Bu durumda hepimize önemli görev düşüyor. G-20 Zirvesi’nde ev sahibi olarak tek bir ülke davet etme hakkımız vardı, bunu da bilmenizi istiyorum Türkiye olarak Azerbeycan’ı davet ettik.

13 Haziran 2015
4.130 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...