ÇİN’İN YENİ VİZE MERKEZİ İSTANBUL’DA

ÇİN’İN YENİ VİZE MERKEZİ İSTANBUL’DA

ÇİN’İN YENİ VİZE MERKEZİ İSTANBUL’DA

   Çin’in İstanbul’da faaliyet gösterecek olan yeni vize merkezi Maslak’ta açıldı. Açılışa İstanbul Vali yardımcısı İsmail Gültekin, Dış İşleri Bakanlığı İstanbul Temsilcisi Kenan İpek ve Çin’in İstanbul Başkonsolosu Jingqi Gu katıldı.

Çin vizesi alacaklara, daha kaliteli ve rahat bir vize süreci sağlamak amacıyla kurulan bu merkezde, aynı anda 10 ayrı noktada vize işlemleri gerçekleştirilebilecek ve hızlı bir süreç gerçekleştirecektir.

Jingqi, açıklamalarında Türkiye-Çin arasındaki dostane ilişkilerin çok eskiye dayandığını belirterek, vize alacak olan kişilere büyük kolaylıklar sağlayacağını açıkladı. Jingqi,  “Bu ilişkilerin yürütülmesinde siyasi,ekonomik ve kültürel alanlardaki iletişim birliği ve işbirliği iki ülke arasında verimli sonuçlar doğurmuştur.” dedi.

İsmail Gültekin ise bu merkezin istanbul açısından çok sayıda çinli turistleri ve seyahatçileri ağarlayacağını belirterek, turizme büyük katkı sağlayacağını dile getirdi. Gültekin, “ Asya kıtasında yer alan en doğu ve batı arasındaki dostluğu tamamlayacak olan bu merkez ile coğrafi uzaklıklara rağmen bu iki kıtayı birleştirecek ve Çin ile dostluğumuz ve muhabbetimiz daha da sıcak hale gelecektir.” diyerek seyahatçilere ve vize işlemlerini gerçekleştirecek olan kişilere sıcak yorumlarda bulundu.

Bütün bu konuşmaların ardından, merkezin kurdelesi kesilerek alkışlar eşliğinde halka hizmete arz edildi.

30 Ekim 2015
2.580 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...