Fransa’dan Türk Vatandaşlarına 48 Saatte Ekspres Vize

Fransa’dan Türk Vatandaşlarına 48 Saatte Ekspres Vize

Fransa bu yılın sonuna kadar Türkiye, Endonezya ve Singapur vatandaşlarına kısa süreli seyahatler için 48 saatte ekspres vize kolaylığı sağlayacak.

Fransa, bu sene sonuna kadar Türkiye, Endonezya ve Singapur vatandaşları için geçerli olan “48 saat içinde ekspres vize” işlemlerinin başlatılacağını açıkladı.

Fransa’da Bakanlar Kurulu sonrasında yapılan yazılı açıklamada, Türk vatandaşlarının kısa süreli ziyaretleri için yapacakları vize başvurularının 2 gün içerisinde sonuçlandırılacağı bildirildi.

Ekspres vizesi kısa süreli ziyaretler, kişisel ve iş seyahatleri için geçerli olacaktır.
Ekspres vize ilk kez 2014 yılından itibaren, Fransa Çin arasında oluşan diplomatik ilişkilerin başlamasının 50. yıl dönümü nedeniyle Çin vatandaşları için başlatılmıştı. Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu Muriel Domenach, Nisan ayında yaptığı bir konuşmasında vizede kabul şartlarının hafifletildiğini ve prosedürün sadeleştirildiğini söylemişti.

Normalde Fransa’ya gitmek için alınan vize türü Schengen vizesidir. Schengen vizesi, Fransa dahil 27 ülke için geçerlidir. Ziyaret etmek isteyen kişiler belirli şartları yerine getirdikten sonra 15 gün içerisinde vizelerini alabilmektedir.

Getirilen bu yasa, yıl sonuna kadar yapılan kısa süreli Fransa ziyaretlerini kapsayacak ve 2 gün içinde vize alımı sağlayacaktır.

15 Ekim 2015
3.414 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...