iData Almanya Vizesi Başvurusu

iData Almanya Vizesi Başvurusu

Almanya’ya Gitmek İsteyenler için iData ve Schengen Vizesi

Almanya Vizesi başvurularında iData işlemlerinizi hızlı bir şekilde halletmek istiyorsanız bu yazımızı mutlaka başından sonuna okumanızı tavsiye ederiz. Öncelikle ilk yapmanız gereken Almanya vize başvurularında sizden ne gibi belgeler istiyor, Schengen vizesi nedir ? Schengen Ülkeleri arasında serbest dolaşım gibi konuları hakkında bilgi sahibi olmanız. Bunun için Schengen Vizesi alanını inceleyerek tüm ayrıntılı bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

iData ve Önemli Ayrıntılar

Schengen Vizesi hakkında yeterli bilgiye sahip olduysanız şimdi bilmeniz gereken konu iData nedir ? iData, Almanya Vizesi ve İtalya Vizesi başvurularınızda bu iki ülkenin konsolosluklarınca yetkilendirilmiş aracı bir firmadır. iData vize belgelerinizi ve parmak izinizi alarak başvuru yapacağınız ülkeye bağlı olarak Almanya Konsolosluğu veya İtalya Konsolosluğu resmi makamlarına evraklarınızı iletmektedir. İncelenmeye tabi tutulan evraklarınız doğruluğuna, düzenine ve gerekli listeyi kapsamasına göre değerlendirme sürecine giriyor. Bu süreç içerisinde vermiş olduğunuz evraklar sizi anlatan tek şeydir. Bu nedenle bu evrakların kesinlikle gerçeği yansıtması ve net olması gerekmektedir. Tam bu noktada size başından sonuna evrak temini sırasında yardımcı olacak Pasaport Vizesi müşteri temsilcileri tüm bu sorunlarınızı ortadan kaldırarak tek seferde başvurunuzun sonuçlanması için güzel bir avantaj sağlıyor. Bazı vatandaşlarımız başvurularını aracı bir kurum yerine kendileri doğrudan iData servisine yapmak istiyorlar. Kendiniz başvuru yapmak isterseniz evrak temini konusunda da yine ücretsiz bizden destek alabilirsiniz. Fakat yaşayacağınız sorunlarda yanınızda malesef kimse olmamaktadır. Öyle ki eksik evrağa bağlı olarak tekrar çağrılabilmektesiniz. Bu durumda eğer vekil olarak tayin etmiş olduğunuz bir Pasaport Vizesi temsilciniz varsa sizin adınıza tüm işlemlerinizi iData başvuru merkezinden halledebilmektedir. Böylece siz de bulunudğunuz şehirden tekrar tekrar gelerek bu sorunlarla vakit kaybetmemiş olacaksınız. Vizenizin gözden kaçan bilgi veya belgelerden dolayı red alması ise olası sebepler arasında yer almaktadır. O nedenle tavsiyemiz vize başvurusu konusunda deneyiminiz yoksa mutlaka Pasaport Vizesi ile irtibata geçerek sorunsuz bir şekilde vizenizi almanız yolunda olacaktır.

iData Parmak İzi Uygulaması ve Sonrası

Bilinmesi gereken bir diğer husus ise iData Başvuru Merkezinde biyometrik veri kaydı için parmak izinizi vermeniz gerektiğidir. Bu uygulama 24-09-2014 tarihinde yürürlüğe girmiş olup uygulamadan önce schengen vizeniz olsa bile veya ilk kez başvuru yapıyorsanız mutlaka tabi olmanız gerekmektedir. Bu başvurularınızda da sürekli yanınızda olacak Pasaport Vizesi yetkilileri sizleri sadece parmak izi uygulaması için davet etmektedirler. Parmak izinizi bir defaya mahsus verdikten sonra diğer tüm başvurularınızda artık bulunduğunuz şehirden gelmenize gerek kalmadan sadece kargo aracılığı ile evraklarınızı göndermeniz vizenizi almanız için yeterli olmaktadır. Uygulama 5 yıl geçerliliğini korumaktadır. İlk kez başvuru yapacak olan vize adaylarının yine kargo yoluyla önceden evraklarını göndererek sadece randevu günü parmak izi uygulamasına tabi olmaları yeterli olmaktadır. 10 dk gibi kısa bir süre içinde tüm başvurunuzu tamamlayıp bulunduğunuz şehre aynı gün sorunsuzca dönüşünüzü yapabilir ve size, vizenizin gönderileceği günü bekleyebilirsiniz.

Almanya Vizesi için iData Başvurularında Kolaylık

Tüm bu bilgiler ışığında tek yapmanız gereken almanya vizesi için gerekli evraklar listesinde yer alan sizin temin etmeniz gerekli olan belgeleri tamamlayarak Pasaport Vizesi ne kargolamanız. Geriye kalan tüm evrak düzenleme, randevular ve rezervasyonları Pasaport Vizesi ekibi sizin adınıza tamamlayarak tek seferde sizden gelen bilgilere dayalı olarak Almanya Konsolosluğu incelemesinden sonra vizenizi almaya hak kazanmanız için elinden geleni yapmaktadır. Pasaport Vizesi için hemen iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir, online randevu kısmından talebinizi iletebilir veya 0312 911 20 65 numaralı çağrı merkezinden Almanya Vizesi Başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

03 Kasım 2015
2.553 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...