İDATA Nedir?

İDATA Nedir?

İDATA NEDİR?

İDATA nedir? Diye sorduğumuzda Almanya ve İtalya vize başvuru işlemlerini yürüten bir kurum olduğunu görmekteyiz. İDATA vize başvuru merkezi İtalya ve Almanya konsolosluklarına yapacağınız 90 gün ve altındaki vize başvuru işlemlerinde bu iki ülke tarafından yetkili kılınmış tek kurumdur.Kurum üzerinden başvuru yapabilmek için öncelikle online randevu almak gerekmektedir. İstisnai durumlar haricinde online randevusu olmayanlar işlemler için kabul edilmemektedir. İşlemlerde kolaylık sağlamak için Ankara’da bulunan ofisinin haricinde başka pilot şehirlerde de ofisler açan İDATA, vize işlemlerinde başvuru yapacakların en pratik şekilde vize alabilmesini sağlamak için çalışmaktadır.  Başvuru sırasında istenen tüm evrakların tamam olmaması halinde İDATA dosyanızı iade edecek ve evraklarınızı tamamlamanızı isteyecektir. İDATA Ankara, Bursa, Trabzon, İstanbul ve İzmir ofisinin haricinde Gaziantep ofisiyle de Türkiye’nin bütün bölgelerine hizmet götürebilmeyi hedeflemektedir.

İDATA nedir? Sorusundan başka İDATA üzerinden yapılacak başvuruların nasıl gerçekleşeceğini incelediğimizde, yapılabilecek tüm başvuruların ortalamada 15 gün içerisinde sonuçlandırıldığı görülmektedir. Ticari başvurular genel itibariyle 2 gün içerisinde sonuçlanırken, diğer başvurularda başvurunun durumuna göre sonuçlanmaktadır. İDATA haricinde konsolosluk üzerinden yapacağınız başvurularda bekleme süreniz çok daha uzun olabileceği gibi evrak eksiklikleri gibi nedenlerle vize başvurunuz reddedilebilir. İDATA vize alabilmek için gerekli olan tüm şartları kendisine başvuranlar için sağlamaktadır. Tüm İDATA ofislerinden vize başvurusu yapabilirsiniz. İDATA aracılığıyla, Almanya’ya doksan günden fazla yada doksan günden az yapacağınız konaklama veya seyahatleriniz, Almanya oturum kartı başvuruları ve yenileme veya Almanya ülkesine geri dönüş, Almanya aile birleşimi talepleri, Soyadı Beyanı ve Evlenme Ehliyet Belgesi, Belgeleme ve Tasdik İşlemleri, Pasaport veya pasaport kaybı, çocuk pasaportu, geçici pasaport, kimlik, süresi dolan pasaport ve kimlik yenileme başvurularının tamamı yapılabilmektedir. Tüm bunların haricinde firma Almanya konsolosluğundan randevu alma işlemlerinde de yanınızda olmaktadır.

İDATA Almanya vizesine başvurabilmek için, talep edilen vizenin bitişinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli ve imzalanmış pasaportunuz, başvuru sahibiyle birlikte gidecek her kişi için (çocuklar içinde) ayrı ayrı Almanca olacak şekilde eksiksiz doldurulmuş form ve imzalanmış başvuru formu ve vekaletname, en az iki boş sayfası olan pasaportunuzun resimli sayfasının bir adet fotokopisi, süresi dolmuş eski pasaportunuzun işlem görmüş tüm sayfalarının fotokopileri, 2 adet biometrik 3,5 x 4,5 boyutlarında fotoğraf, Almanya’dan gelen bir davetiye varsa bu davetiyenin orijinali ve fotokopisi, davetiye olmayanlar içinse otel rezervasyonlarının ibraz edilmesi, başvuru sahibine ait tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği (düşünceler ve adres kısmının da olması gerekmektedir), tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmak üzere 30 bin Euro tutarında seyahat sağlık sigortası ıslak kaşe ve imzalı olarak aslı ve fotokopisinin icra edilmesi, uçuş rezervasyonu bilgileri(gidiş – dönüş) evraklarıyla başvuru yapmak gerekmektedir. Bu evraklar haricinde kişilerin meslek durumlarına göre hazırlanması gereken çeşitli evraklar bulunmaktadır. İDATA nedir? Sorusunu kısaca vize işlemlerinde yanınızda olan ve kolayca vize almanızı sağlayan bir aracı kurumdur olarak yanıtlayabiliriz.

| İData | Vize Başvurusu için tıklayın

| Schengen Vizesi için Gerekli Evraklar 2017 |

 

19 Ağustos 2017
4.811 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...