iData Randevu Ankara

iData Randevu Ankara

İdata Randevu Ankara

Kısa süreli Almanya vizesi  başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin Almanya konsolosluğu tarafından yetkilendirdiği iData firması aracılığı ile başvurular yapılabilmektedir. İdata Randevu Ankara şubesinden alınabildiği gibi İstanbul,İzmir, Antalya, Bursa, Trabzon ve Gaziantep şubelerinden de randevular alınılabilir başvurular yapılabilmektedir. Almanya Vizesi almak için sizi 3 farklı aşama bekliyor olacak. Bu aşamaları aşağıda sizler için sıraladık. Aşamaları eksiksiz ve aynı zamanda da sırasına uygun şekilde gerçekleştirdiğiniz takdirde başvuru esnasında sorun yaşamanız söz konusu olmayacaktır.

  • Başvuru Öncesi Almanya Vizesi Aşamaları Nelerdir?

Yaşınız, cinsiyetiniz ve diğer kişisel bilgilerinize göre hangi evrakları hazırlamanız gerektiği değişiklik gösterebilmektedir. Bu yüzden de evraklarınızın neler olduğunu öğrenmek için hemen Schengen Vizesi için gerekli evraklar sayfamıza giderek sizden hazırlamanızı istediğimiz evrak listesine göz atabilirsiniz.  Evrakların eksiksiz hazırlanması başvuru esnasında sorun yaşamamanız anlamına gelmektedir ve bu sebepten dolayı evrakların hazırlanması aşamasında direk olarak telefonla da destek ala bilmektesiniz.

  • Başvuru Sırasında Almanya Vizesi Aşamaları Nelerdir?

Sorunsuz bir şekilde evraklarınızı hazırlayarak online vize randevusu alma işlemini tamamladıysanız artık randevu zamanınızı beklemeniz gerekiyor. Randevu sırası size geldiği zaman da yine site üzerinden işaretlediğiniz iData ofisine elinizdeki belgelerle gitmeniz gerekecektir. Belgelerinizi verdiğinizde ofis yetkilisi sizden parmak izi de alacaktır. Ayrıca ek hizmetler konusunda bilgi alacaksınız. Sonrasında tüm dosyalarınız Almanya Konsolosluğu’na gönderilip değerlendirilme aşamasında takibini yapıyor olacaksınız.

  • Başvuru Sonrasında Almanya Vizesi Aşamaları Nelerdir?

Tüm yukarıda saydığımız işlemlerin ardından yapmanız gereken tek şey kaldı, o da başvuru takibi yapmaktır. Takiplerinizi de online şekilde iData üzerinden yaparak ret mi, yoksa onay mı aldığınızı kolay  bir şekilde görebilirsiniz.

İdata Ankara Randevu Nasıl Alınır?

Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen kurum iData’dır. Bu yüzden de Türkiye’den 90 günlüğüne Almanya’ya seyahat etmek isteyenlere kurum tarafından bilgiler verilir, randevular sağlanır ve Almanya ile temasa geçilir. Almanya’ya gitmek için randevu almak isteyen kişilerin en fazla sorduğu sorulardan bir tanesi de; iData Ankara randevusunun nasıl alındığıdır. Ankara merkez olduğu için çok fazla kişi sormaktadır. Ancak ister Ankara’dan, isterseniz de başka yerden randevu almak için öncelikle internet üzerinden iData resmi internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Buradan online şekilde randevu alıp ofis olarak iData Ankara ofisini seçmeniz gerekmektedir. Bu  ofis Çankaya ilçesindedir.

İdata Almanya Vizesi Ek Hizmetleri Nelerdir?

Almanya Konsolosluğu tarafından resmi bir şekilde yetki verilen kurum iData olduğundan dolayı başka herhangi bir kurumla iletişime geçmemeniz gerekiyor. iData zaten kendisine başvuran kişilere ek hizmetler de sağlayarak her zaman konforlu bir seyahat geçirmeleri için elinden geleni yapmaktadır. iData’nın ek hizmetleri ve bu hizmetlerin içerikleri hakkındaki tüm bilgileri sizlere aktaracağız.

  • iData VIP Hizmeti: Konforlu ve aynı zamanda da rahat bir Almanya seyahat ayrıcalığı yaşamak için iData’nın VIP hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu hizmeti alan kişilere bazı işlemler için ücret konusunda indirim yapılmakta ve SMS bilgilendirmesi, fotokopi, fax işlemleri tamamen ücretsiz şekilde sunulmaktadır. Böylece ayrıcalıklı bir seyahati elde edebilirsiniz.
  • Başvuru Formu Doldurma: Almanya Vizesi alabilmek için başvuru esnasında bir form doldurmanız gerekiyor. Tabi bu formu eksik ya da yanlış doldurursanız ne yazık ki onay alamıyorsunuz. Kendinizi riske atmamak için iData vize danışmanları sizin için formunuzu doldurabilmektedir. Hem de sadece 20 TL’ye bu işlem yapılır.
  • Biyometrik Fotoğraf: Almanya Vizesi almak isteyenlerin biyometrik fotoğraf çektirmesi şarttır. Tabi bunu herkes çekemez. Fotoğrafı iData güvencesi ile çektirmek isterseniz bu da size ek hizmet olarak 25 TL üzerinden yapılmaktadır.
  • Fotokopi ve Fax: Almanya vizesi için başvuranların hem fotokopi, hem de fax işlemleri vardır. iData sayfa başı 1,25 TL alarak bunları da yapabilir.
  • Kargo: MNG Kargo güvencesi ve 27 TL’de başlayan fiyatlarla size iData kargo hizmeti sağlanır.
  • SMS: iData ek hizmetleri arasında yer alan ve son olarak gösterebileceğimiz diğer hizmet ise; SMS olmaktadır. Başvuru esnasında verdiğiniz cep telefonu numaranıza bir bilgilendirme SMS’i yollanır. Bu SMS’ler tamamen ücretsiz olup ücret tahsil edilmez.

 

05 Mayıs 2017
1.990 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...