İstanbul Göç İdaresi E-İkamet Randevu

İstanbul Göç İdaresi E-İkamet Randevu

İstanbul Göç İdaresi E-İkamet Randevu

Türkiye’de gerçekleşen yaygın göç hareketleri sonrasında, toplum düzeninde, sosyal, siyasi ve kültürel anlamda değişikliklere neden olmuştur. Eski çağlardan beri Anadolu toprakları ele geçirilmeye çalışılmış ve sürekli göç hareketlerinin geçiş yolu haline gelmiştir. Türkiye’ nin merkezi ve en uğrak bölgelerinden biri olan İstanbul; tarihi, kültürü ve coğrafi konumu gereği, dikkat çeken kentlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle yabancı turistlerin Türkiye’ye seyahat için başlangıç noktaları İstanbul’dur. Metropol bir kent statüsünde yer alan İstanbul; birçok kişiye ev sahipliği yaptığı gibi yabancı uyruklu vatandaşların da yaşadığı kentlerden biridir. Günümüzde hızla artan göçlerin, sistemli bir şekilde düzene girmesi ve yabancı uyruklu vatandaşların haklarının korunması adına İstanbul göç idaresi e-ikamet kurularak, göçmen kişilerin tüm işlemleri gerçekleştirilmektedir. E-İkamet Artan göç sorunlarına karşın, İstanbul’da kurulan göç idaresi, güncel yöntem ve stratejiler geliştirerek, tüm bu sorunlara çözüm bulmaktadır.

İstanbul Göç İdaresi Görevleri

İstanbul göç idaresi kuruluşu gereği; iç işleri bakanlığına bağlı bir teşkilat olarak; stratejik ve politik çalışmalar yürütmek zorundadır. Göç ile ilgili tüm işleri yürütme ve takip işlerini üstlenen İstanbul göç idaresi, yabancı uyruklu vatandaşların haklarını koruyucu işlemleri yürütmektedir. Geçici olarak yabancı uyruklu vatandaşları koruma görevini üstlenen İstanbul göç idaresi, vatansız kişileri tespit ederek, gerekli işlemleri yapmaktadır. İstanbul Göç idaresi e-ikamet, düzensiz göçün verdiği zararları göz önünde bulundurarak, gerekli tedbirleri almaktadır. Özellikle yabancı uyruklu vatandaşlar hakkında geliştirilen projeleri hayata geçirerek, vatandaşlara destek vermektedir.

İstanbul Göç İdaresi İşleyişi

İstanbul kent olarak, doğu ve batının birleştiği ve dünyada herkesin uğradığı kentlerden biridir. İstanbul’da kurulan göç idaresi merkezi, tüm yabancı uyruklu vatandaşların; ikamet, başvuru, Türkiye’ye giriş ve çıkışları hakkında karşılaşabilecekleri tüm sorunlara karşın, gerekli çözümleri gerçekleştirmektedir. İstanbul’da ikamet eden göçmen vatandaşlar, göç idaresi resmi web sitesinde yer alan randevu sistemini kullanarak, ikamet süresini uzatabilir veya güncelleyebilirler. E-İkamet randevu gününü aldıktan sonra, ikamet işlemleri için gerekli olan evrakların, İstanbul göç idaresi müdürlüğüne teslim edilmesi gerekmektedir. Randevu ve başvuru işlemlerini gerçekleştirirken, uyarı ve bilgi kısımlarının dikkatli şekilde okunması gerekmektedir. Formun çıktısı alınarak, göç idaresi müdürlüklerine teslim edilmesi gerekmektedir.

İstanbul Göç İdaresi Destek Hizmetleri

Göç İdaresi destek hizmetleri kapsamında; yabancı uyruklu vatandaşların barınma, yeme-içme, eğitim ve sağlık gibi alanlardan ücretsiz şekilde yararlanmaları sağlanmaktadır. Avukat veya hukuksal işlemler konusunda yardım hizmeti alan göçmen vatandaşlar, eğitim hakkından da yararlanabilmektedir. Milli eğitim bakanlığı; yabancı uyruklu vatandaşların eğitimleri konusunda gerekli tedbirleri almıştır. Bu konuda geliştirilen proje çalışmaları, hayata geçirilmektedir.

TRA Pasaport Danışmanlık Nasıl Destek Olur?

İstanbul’göç idaresi e-ikamet tüm resmi işlemlerinin yürütülmesinde destek hizmet olarak TRA Pasaport Vize Danışmanlık firmasından yararlanabilirsiniz. Firma yurt içi ve yurt dışında uzun yıllardır verdiği tecrübeli hizmet ile müşterilerine güven vermektedir. Göç idaresi işlemleri için gerçekleştirilecek başvuru ve belgelerin toplanması konusunda, uzman kadrosu ile güvenilir hizmet sağlamaktadır. 10 yılı aşkın bir süredir, günümüze kadar hizmet sunan TRA Danışmanlık, yabancı uyruklu vatandaşların haklarının korunması konusunda, geliştirilmiş yöntem ve stratejiler sunarak, sorunlara çözüm getirmektedir. Kendi web sitesinde yer alan bilgilere ulaşarak veya telefon numarasını arayarak, tüm sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz. Özellikle yabancı uyruklu vatandaşların Türkiye’de karşılaşabileceği tüm sorunlara karşılık, gerekli tedbirler hakkında bilgilendirme yapılmaktadır. Resmi işlemlerin başvuru sürecine kadar toplanması gereken belgelerini, profesyonel kadrosu ile en doğru şekilde ulaşmaktadır. Göçmen kişilerin ihtiyacı olan tüm işlemler, güvenilir bir şekilde çözüme kavuşmaktadır.

 

02 Temmuz 2018
4.031 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...