İtalya Seyahat Rehberinden Bilgiler

İtalya Seyahat Rehberinden Bilgiler

İTALYA SEYAHATİ ÖNCESİ

Yurtdışı tercihinizi İtalya’dan yana mı kullanmak istiyorsunuz? Çok doğru bir karar verdiğinizi söyleyebiliriz. Özellikle de yurt dışına ilk kez tatil amaçlı çıkacak olanlar için tavsiyemiz öncelikle İtalya’dır. İlkbaharda Nisan-Mayıs ve sonbaharda Ekim-Kasım ayları, yapılacak İtalya seyahatinizin keyifli geçmesi açısından tercih edilebileceğiniz en güzel zamanlardır. Bu mevsimlerde gittiğinizde hava sıcak olmayacağı için uzun kollu, uzun pantolon gibi giysilerinizi almayı unutmayın. Malum bir sahil ülkesi olan İtalya’nın havası sizi çarpabilir. Serin havada İtalya’nın büyülü şehirlerini keşfetme güzelliğinin yanında dezavantajları da vardır. Günler kısa olacağından açık olan yerler yaz kapanış saatlerinden birkaç saat önce kapanırlar.

Yardım sever ve sıcakkanlı insanları, Avrupa’nın en karizmatik şehirleri, Rönesans’ın doğum yeri İtalya… Modası ile ünlü Milano, Mimarisi ile gözlerinizi üzerinden ayıramayacağınız bir amfitiyatro olan Kolezyumu ile ünlü, ülkenin en kalabalık ve 1285.3 km2lik yüzölçümü ile Avrupa’nın da en geniş başkentlerinden olan Roma ve tabi ki birbirinden kanallarla ayrılmış, köprülerle bağlanan 118 adanın üzerine kurulu Venedik şehirleri ile ünlü İtalya, mutlaka görülmesi gereken ve tarihi dokusuyla göz dolduran bir ülkedir.

İtalya ülkemize göre oldukça pahalı bir ülkedir. Tekstilin anavatanı olmasına rağmen Gucci, D&G gibi kendi markaları oldukça fahiş fiyatlara satılıyor. Eğer ki sezon indirimlerine denk gelirseniz işte o zaman işler değişiyor. Çoğu İtalyan yaz tatillerini Ağustos ayında kullandıkları için birçok mağaza ve işyeri kapalı olabiliyor. Bu durum tatil dışında alışveriş yapmak isteyenler için biraz üzücü olabilir. Haziran ortasında başlayan kalabalık Temmuz ayında tepe yapar. Özellikle Ağustos, İtalya tatili için uygun bir dönem değildir. Eğer sınırlı bir bütçeniz varsa, indirim sezonu dışında bu tip üst düzey markalardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Yine aynı şekilde bütçe sıkıntınız var ise öğlen yemeklerini ayaküstü tabir edilen butik pizzacılarda yemeniz en azından tatil boyunca bir öğün kar etmenizi sağlayacak ve tatilinizin sonunda baktığınızda azımsanamayacak bir kar elde ettiğinizi göreceksiniz keza İtalya’da yiyecek içecek son derece pahalı… Ayrıca restoranlar, oteller ve kaplıcalar da, Kasım ayında başlayıp Şubat sonuna kadar sürecek bir tadilat dönemine girmektedir.

Özellikle cüzdan ve pasaportlarınız hırsızlığa karşı çok iyi muhafaza etmenizi öneririm. Hırsızlık İtalya’nın tüm şehirlerinde çok ileri seviyelerde mevcut, eğer imkânınız varsa cüzdan ve pasaportlarınızı T-Shirt ya da ceketinizin içine boynunuzdan bağlı cüzdanlar vasıtasıyla saklayabilirsiniz.

Bu ülkeyi ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımızın almakla zorunlu olduğu Schengen vizesi için başvuru şartlarını sağlamaları ve evraklarını eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekmektedir. İtalya’ya gitmeye karar verdiğiniz de bilmeniz gereken İtalya Konsolosluğunun yetkilendirmiş olduğu iData’ya yapılacak Schengen Vizesi başvurusudur. Bu güzel ülkenin tarihine kapılarak, tüm güzelliklerini keşfetmeye ne dersiniz, vizeyi dert etmeyin Pasaport Vizesi Başvuru Merkezi tüm işlemlerinizi sizin adınıza tamamlayarak vizenizi adresinize kargolayacaktır. Tek yapmanız gereken karar verip 0312 429 0312 numaralı iletişim hattımızdan bize ulaşmak, kararınızı gece mi verdiniz, hiç sorun değil 7/24 Müşteri destek hattımızdan bize ulaşabilir müşteri temsilcilerimizden gerekli bilgileri alabilir veya iData sayfamızdan bilgiye doyabilirsiniz.

Pasaport Vizesi Başvuru Merkezi

12 Kasım 2015
3.414 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...