Kanada Nereler Gezilir?

Kanada Nereler Gezilir?

Kanada Nereler Gezilir?

Her sene 35 milyondan fazla ziyaretcisi olan Kanada, Kuzey Amerika kıtasında kuzey Arktik denizine kadar uzanır. 9.98 kilometre kare bir alanda olması nedeni ile dünyanın en büyük yüzölçümüne sahip 2. Ülkedir. Ormanlık alanlarının çoğunlukta olduğu bununla beraber Rocky dağları ve tundra iklimi yaşanan Kanada Amerika ile dünyanın en uzun sınırına sahiptir. Aborjinlerin sevdiği binlerce sene yaşadığı ve nesilleri yok oluncaya kadar bu ülkede kaldığı bilinmektedir. Nüfusun büyük çoğunlu tundra iklimi yani soğuk veya çok ciddi kış ayazlarıyla geçtiği için güney sınırlarına yakın yerleşim alanlarına sıcağın daha hakim olduğu yerlere yerleşmiştir. . Ottawwa Kanada’nın son derece düzenli bir başkentidir. Başkenti Ontario’da  Ouebec eyaleti ile sınır sınıra olduğundan çift dilli bir kültüre sahiptir. İngilizce veya Fransızca bilginiz Kanada’nın her şehrinde geçerli olacak ve iki dil ile servis alma kolaylığı yaşarsınız. Başkentte memur kesimi daha fazla olduğu için Kanada’nın en eğitimli şehri olarak kabul edilir.

KANADANIN GEZİLECEK YERLERİ

Niagara şelalesi at nalı görüntüsünde olduğu için ismi yerliler tarafından boğaz koymuş ve görüntüsünden dolayı uğur getirdiğine inanılarak evlenenler veya evlilik isteyen sevgililer buraya gelip dilek dilerlermiş. Gece ışıklandırılması ile dahada muhteşem olan Niagara şelalesi mutlaka gidilip görünmesi gereken bir yerdir.

Kanada Sahili dünyanın en uzun sahil şeridine sahip olan tek ülkedir.

Kanada Yer Çekimi büyük bir kısmında Dünyanın geri kalanından daha azdır bu keşif 1960 bulunmuştur.

Kanada Mont RoyalLa Ronde Amusement Park eğlenceye doyamayacaksınız.

Kanada gölleri dünyanın en fazla gölüne sahip olan tek ülkedir.

Kanada Jardin Botanique  Montreal Botanik parkı görülmeye değer yerlerdendir.

Kanada Basilique Notre-Dame bazilika Gotik Revival mimarisi taşıyan çok renkliliğin dans ettiği olağandışı kilisesi mutlaka görülesi yerlerden birisidir.

 

 

27 Mayıs 2017
1.693 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...