SCHENGEN VİZESİ İÇİN SON DETAYLAR

SCHENGEN VİZESİ İÇİN SON DETAYLAR

SCHENGEN VİZESİ İÇİN SON DETAYLAR

Türkiye için Avrupa’ya vizesiz seyahat süreci için yapılan görüşmelerde karşılıklı mutabakata varılması ve geri kabul antlaşmasının imzalanması alınan kararlar arasında yer almaktadır. Yapılan anlaşma dahilinde Türkiye’den Avrupa’ya seyahat edecek olan kişiler için vize başvuru sürecinden muafiyet sağlanması adına Türkiye’nin gerekli prosedürleri yerine getirerek Avrupa Birliği tarafından istenilen maddeler bütününün tamamını yerine getirmesi gerekmektedir.

Avrupa’ya vizesiz seyahat için Türkiye’nin istenilen prosedürler dahilinde gerekli uygunluğu yerine getirmesi ve Avrupa için vizesiz seyahat imkanlarının sağlanılması adımının atılması için önemli bir çalışma başlatılmıştır. Haziran ayı için vizesiz seyahat planlamasınının yürürlüğe geçme sürecine kadar normal vize başvuru prosedürüne sadık kalınılarak Schengen ülkelerine gerçekleştirilecek olan ziyaretlerin net bir vize muafiyet kararına varılana kadar normal bir şekilde başvuru gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Resmi vize başvurularında Schengen ülkelerine yapılacak olan vize başvuru işlemleri için Pasaport Vizesi Başvuru Merkezi hizmet vererek gidiş süreci adına gerekli çözümleme, evrak işlemleri ve diğer bütün işlemler için sürecin başından sonuna kadar hizmet vermekte olan bir kurumdur. İşlemlerin kolay bir şekilde gerçekleştirilerek vize başvuru onay bilgilerinin başvuru sahiplerine yapılacak olan aktarım sürecinde hizmet verilmektedir. Yurt dışına çıkış gerçekleştirecek olan kişilerin vize başvurularında mevcut pasaportlarının ve gerekli evrakların güncel tarihli olması, geçerlilik göstermesi önem taşımakta olan bir diğer bilgi olarak bilinilmesi gerekmektedir. Schengen Vizesi için gerekli bütün bilgiler için Pasaport Vizesi Başvuru Merkezi ile iletişime geçilerek bilgi alımı ve vize işlemleri adına yapılması gerekli olan bütün işlemler gerçekleştirilmektedir.

Schengen Vizesi alacak olan kişilerin başvuru gerçekleştirmeden Pasaport Vizesi Başvuru Merkezini arayarak kolay bir şekilde yapılması gereken ve sürecin kolaylıkla tamamlanarak vize alımını sağlanması için sürece dahil olması gereken işlemler arasında olan bir husustur. Vize başvurularında pasaportun güncel ve en az altı ay geçerliliğe sahip nitelik göstermesi, mevcut pasaport üzerinde herhangi bir fiziksel deforme gözlenilmemesi önem taşımakta olan bir husus olarak dikkat edilmesi gerekmektedir.

09 Ocak 2017
1.181 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...