Terör Konsoloslukları Kapattırdı

Terör Konsoloslukları Kapattırdı

Terör Konsoloslukları Kapattırdı

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da yaşanan terör saldırısının ardından şehirde tedirgin bir hava hakim bulunmakta. Ankara’da yaşanılan olayların ardından bu durum halkı derinden etkiledi. Son beş ay içerisinde üçüncü kez yaşanılan terör saldırısında pek çok ölü ve yaralı olduğu bildirildi.

Yaşanan gelişmelerde gergin bir hafta geçiren Ankara ve ülkenin diğer şehirlerinde bombalı eylemleri olma şüphesi hakim. Olayların ardından kalabalık yer ve merkezlerde dikkatli olunması gerektiğine dair açıklamalar getirilmiştir.

Konsolosluklar yaşanan olayların ardından hafta içerisinde çalışmalarını durdurarak güvenlik önlemlerini artırdı. Önümüzdeki günlerde vize başvurusunda bulunan vatandaşların Konsolosluk işlemlerinde gecikmeler gözlenebilmektedir. Başta Almanya Konsolosluğu olmak üzere pek çok ülke departmanının çalışmaları askıya aldığı ve vize başvurularının onay sürecinin ileri tarihlere sarkması gözlenebilmektedir. Almanya Başkonsolosluğu 17-18 mart tarihlerinde kapalı olacağı bildirilmiştir.

Vize başvurularında bulunacak olan kişilerin vize başvuru sürecinde gerekli evrakları danışmanlık hizmeti vermekte olan Pasaport Vizesi Başvuru Merkezi aracılığı ile gerçekleştirerek süreç içerisinde destek alabilir.

17 Mart 2016
2.968 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...