Türkiye, 6 yıl sonra Libya vatandaşlarını vizeye tabi tutacak

Türkiye, 6 yıl sonra Libya vatandaşlarını vizeye tabi tutacak

Türkiye, 6 yıl sonra Libya vatandaşlarını vizeye tabi tutacak

Libya ile Türkiye arasındaki vize uygulaması karşılıklı olarak kaldırılmış olmasına rağmen 25 Eylül 2015 den sonra Libya vatandaşlarının Türkiye’ye girişlerinde yeniden vize uygulamasına tabi olacağı bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama Libya’daki fiili yönetim olan Trablus yönetimi tarafından yapıldı. Trablus Yönetimi Türkiye’nin Ankara’da bulunan Libya Büyükelçiliğini bu konuyla ilgili bilgilendirdiğini belirtti.

Türkiye’nin neden Libya Vatandaşlarına vize uygulamasını yeniden tabi tuttuğunun bilinmediğini söyleyen Libya yetkilisi buna bağlı olarak Türk vatandaşlarının da Libya’ya girişlerinde vize uygulamasına tabi tutulacağını söyledi.

Kaddafi rejimi devrildiğinden Arap ve Avrupa ülkelerinin bir çoğu Libya’da bulunan elçiliklerini kapatması üzerine bu ülkelere vize almak için zorlanan Libya Vatandaşları tatil yapmak için Türkiye yolunu tutmuşlardı.

Türk Dışişleri konu ile ilgili bir açıklamada bulunmamıştır fakat internet sitesinde umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin 180 gün içinde 90 günü aşmadığı sürece, bu ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaf oldukları belirtilmektedir.

31 Ekim 2015
2.167 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...