VFS Global Avusturya Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

VFS Global Avusturya Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

VFS Global Avusturya Vizesi Randevusu Nasıl Alınır?

Avusturya’ya gitmek için Türkiye ile bir vizesiz ziyaret anlaşması olmadığından dolayı Schengen vizesi almanız gerekmektedir. Vize almak herkese çok zor görünen ve çok sıkıntı içerisine düşüren süreç gibi görünse de VFS Global firması ile bu süreç hem kolay, hem de zahmetsiz şekilde tamamlanacak. İşlemlerin büyük bir kısmını internet üzerinden çevrimiçi şekilde yapacağınızdan dolayı çok fazla sıkıntı yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz. VFS Global Avusturya Vizesi için en başta hepinizin bildiği üzere randevu almanız gerekmektedir. Ücretsiz randevu hattımızı arayarak durumunuz hakkında ön bilgi alabilirsiniz.

VFS Global Avusturya Vize Çeşitleri Nelerdir?

Avusturya’ya gitmek için tercih edebileceğiniz birçok vize türü vardır. Her vize türüne uygun evraklar ve başvuru koşulları bulunmaktadır. Aslında Avusturya’ya hangi amaçla gitmek istediğiniz vizenin çıkış işlemleri esnasında kolaylık mı, yoksa zorluk mu çekeceğinizi belirtmektedir. Aşağıda çıkarabileceğiniz vizeler ve hangi amaçlara uygun olduğunu sizler için belirttik.

  • Kısa Süreli Avusturya Vizesi

Kısa süre dediğimiz nokta 90 günlük zamana işaret etmektedir. Bu süreçler içerisinde 90  günden fazla Avusturya’da kalamazsınız. Kısa süreli Avusturya vizesi için İstanbul Başkonsolosluğu’na ya da Ankara Elçiliği’ne başvurularınız gönderilir. Turistik, ticari, kültürel, aile ya da arkadaşlarınıza ziyaret ya da diğer hizmetler için Kısa Süreli Avusturya Vizesi alırsınız. Kısa süreli Avusturya vize başvurusunda Schengen vizesi için gerekli evraklar sayfamızı göz atmayı ihmal etmeyin.

  • Uzun Süreli Avusturya Vizesi

90 günden daha fazla süreç içinde Avusturya’da kalmak istediğiniz zaman Schengen Vizesi de denilen kısa süreye başvuramazsınız. 90 günü aşan ziyaretlerde Uzun Süreli Avusturya Vizesi almanız gerekmektedir. Tabi bu vizeyi de yine VFS Global kurumu aracılığı ile en kolay şekilde alabilirsiniz. Yine Ankara Elçiliği’ne ya da İstanbul Başkonsolosluğu’na başvurularınız yapılır. Tabi uzun süreli ziyaretlerde amaçlar farklılaşmaktadır. Bunun için onaylanmış vize, aile birleşimi, Au Pair, eğitim için gidilen Erasmus, orada dini görevli olmak için, belirli bir süreliğine Avusturya işçisi olmak için, sahip olduğunuz mesleği icra etmek için ya da Erasmus dışındaki eğitim programları için alabilirsiniz.

VFS Global Avusturya Vizesi Ek Hizmetleri Nelerdir?

VFS Global Avusturya’ya gidecek olan kişilerin konforlu hizmetler alabilmesi için ek hizmetleri açmaktadır. Aşağıda kurumun sağladığı ek hizmetleri detaylı bir şekilde hemen görmeye başlayabilirsiniz.

  • VIP Hizmet: 50 Euro’luk bir hizmet sayesinde hemen VIP şartlarından VFS Global güvencesi ile yararlanmaya başlayabilirsiniz. Hem sizin, hem de ailenizin rahat etmesi için servisleri talep edebilirsiniz.
  • Kapıda Vize: Bazı kişiler yoğun işlerinden, hastalıklarından ya da değişik sebeplerden dolayı VFS Global başvuru merkezlerine gelmekte zorluk çekiyorlar. Kurum ise; onlara kapıda vize imkanı ile vizeyi ayaklarına kadar getiriyor. Bu hizmetten yararlananlar tüm çıktı ve fotokopi işlemlerini, kurye aracılığı ile pasaportlarını ve SMS bilgilendirmesini alabiliyorlar.
  • Kurye Hizmeti: Pasaportunuzun ve diğer evraklarınızın adresinize gelmesini isterseniz; UPS Türkiye kargo firması ile anlaşan VFS Global kurumu size evraklarınızı yollayabiliyor.
  • Fotokopi ve Fotoğraf Hizmeti: VFS Global Avusturya vizesi başvurusu için gerekli olan fotoğraf çekimini ya da fotokopi işlemlerinizi en kısa sürede ve size uygun fiyatlarla hallediyor.
  • Başvuru Doldurma Hizmeti: Avusturya Vizesi başvurusu yaparken bir başvuru formu doldurmanız gerekiyor ve doldurduğunuz form Avusturya Konsolosluğu’na yollanıyor. Bu formu VFS Global aracılığı ile doldurarak yanlışların önüne geçmiş olursunuz.
  • Başvuru Sonrası Kurye Hizmeti: Eğer sadece pasaportunuzun adresinize gelmesini isterseniz; başvuru sonrası kurye hizmetini size VFS Global sunuyor.

06 Mayıs 2017
1.640 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...