VFS GLOBAL Nedir?

VFS GLOBAL Nedir?

VFS GLOBAL NEDİR?

Dünya çapında diplomatik bir misyona sahip olan VFS Global Nedir? Diye sorduğumuzda, 124 ülkede 2151 tane ofisi olan dünyanın en büyük Outsourcing ve teknoloji servisi hizmeti veren firmasıyla karşılaşmaktayız. 120 milyondan fazla uygulama yapmış olan firma 2001 yılında kurulmuş ve vize işlemleri konusunda aracı kurum olarak çalışmanın yanı sıra VIP servisi, kurye hizmetleri gibi yan uygulamalarla müşterilerinin vize ve pasaport işlemlerinin hızlı bir şekilde sonuçlanmasına yardımcı olan bir firmadır. Fransa, İspanya, İsviçre, Hollanda gibi ülkelere kolayca vize almanıza aracılık eden VFS Global’in, İstanbul’da Harbiye ve Altunizade ilçelerinde, İzmir’de, Ankara’da, Edirne’de, Bursa’da, Bodrum’da, Antalya’da ve Gaziantep’te ofisleri bulunmaktadır. Schengen vizesiyle İsviçre, Avusturya, İsveç, Belçika, İspanya,Çek Cumhuriyeti,Slovakya,Slovenya,Danimarka,Portekiz, Estonya,Polonya,Finlandiya,Norveç,Fransa,Hollanda,Almanya,Malta,Yunanistan,Lüksemburg,Macaristan,Litvanya,İzlanda,Letonya,İzlanda, İtalya ülkelerine vize alabilmenizi sağlamaktadır. Vize başvurusu Schengen vizesi almak için başvuru yaptığınızda en fazla kalacağınız ülkeye başvuru yapmanız gerekmektedir. Eğer her ülkede eşit sürede kalacaksanız ilk olarak giriş yapacağınız ülkeye vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden randevu alarak VFS Galobal’dan vize başvurusu yapabilir ve kolayca vizenizi alabilirsiniz.

VLF Global nedir? Sorusunu vize işlemlerinizi kolaylaştıran bir aracı kurum olarak cevapladıktan sonra, vize işlemleri VFS Global’le nasıl yapılmaktadır? Başlığını incelediğimizde, randevu aldıktan sonra başvuru işlemi için randevunuza göre VFS Global ofisine gelmeniz gerekmektedir. Başvuru yapıp vize işlemleriniz tamamlanıncaya kadar bilet almamanız ve seyahat planı yapmamanız sıkıntı yaşamamak açısından önemlidir. Çünkü vize başvuruları VFS Global’le hızlı sonuçlansa da bazen ek süreler de istenebilmektedir. Her başvuru sahibi için ayrı belgeler hazırlanmalıdır. VFS Global vize başvurularında vize başvuru formunun doldurulması ve tüm evrakların hazırlanması başvuru sahiplerinin sorumluluğundadır. Başvuru sahiplerinin gideceği ülkeden bir davetiye gelmişse bu davetiye başvuru sahibinin adına ve başvuru sahibine gönderilmelidir. Davetiyeleri başvuru merkezine yaptığınız başvurularınızda evrakları teslim ederken ibraz etmeniz gerekmektedir. Yaşa bakılmaksızın her başvuru sahibine ayrı davetiye gönderilmiş olması gerekmektedir. Çocukların bilgiler ebeveyn pasaportlarında yazsın ya da yazmasın, kendine ait pasaportu olsun olmasın her çocuk için de ayrı davetiye ve bir set başvuru belgesi hazırlamak gerekmektedir. Vize başvurusu için gerekli olan ödemelerde başvuru esnasında yapılır. Başvurular şahsen yapılmalıdır. Şahsen yapılamayan başvurularda vekaletname ibraz edilmesi zorunludur. Başvurular ya başvuru sahibinin kendisi tarafından ya da vekaletname verdiği tur operatörü veya çalıştığı şirketin temsilcileri tarafından yine vekaletname verilerek yapılabilir.

Vize başvurusu sonrası konsolosluklar karar verme sırasında kişileri sözlü mülakata çağırabilirler. BU mülakata gidebilmek için VFS Global aracılığıyla randevu alabilirsiniz. Vize başvurunuz eğer reddedilirse, tekrar başvuru yapabilirsiniz. VFS Global aracılığıyla yapacağınız her başvuru kendi içerisinde değerlendirilecektir.  VFS Global kurye hizmetinden yararlanarak konsolosluklara daha hızlı evrak teslimi ve değerlendirilmesi tamamlanmış evrakların size daha kolay bir şekilde dönüşünü de sağlayabilirsiniz. VFS Global nedir? Sorusuna verilebilecek en iyi cevap, vize almanızı kolaylaştıran, hızlı ve güvenli bir vize başvurusu yapmanızı sağlayan bir aracı kurum dur, yanıtı verilebilir.

VFS Global Vize başvurularında hazırlamanız gereken Başvuru evrakları için

| Schengen Vizesi için Gerekli Evraklar 2017 |
sayfamızı ziyaret edin.

 

20 Ağustos 2017
8.975 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...