Yurtdışı Seyahatlerinizde Vize Almak Kolay mı ?

Yurtdışı Seyahatlerinizde Vize Almak Kolay mı ?

Bu yazımızı okumadan önce küçük bir anket yapalım. Vize almak isteyen vatandaşlarımız öncelikle aşağıdaki soruların yanıtlarını vize alıp alamayacakları hususunda daha net bilgi almak adına düşünebilirler, belkide sorularınıza rahatlıkla cevap bulabilirsiniz. Hadi şimdi başlayalım.

 

 

 

Yurtdışı Seyahatlerinizde Vize Almak Kolay mı ?

  1. Hangi ülkeye seyahat etmek istiyorsunuz ?
  2. Gidiş amacınız nedir ?
  3. Ziyaret mi yoksa turistik seyahat mi düşünüyorsunuz ?
  4. Hangi işle meşgulsünüz ?
  5. En son çalıştığınız yerde ne kadar süredir çalışıyorsunuz ?
  6. Gelir durumunuzu belgelendirebiliyor musunuz ?

Sorulara cevap verdiyseniz. Bu konu ile ilgili biraz analiz yapalım. Seyahat etmek istediğiniz ülke hangisi olursa olsun öncelikle bilmeniz gereken gelir durumunun kanıtlanabilmesidir. Bu olmazsa olmaz kurallardan bir tanesidir. İster öğrenci olun ister ev hanımı isterse işsiz; vize alabilirsiniz. Fakat gelir durumunuzla ilgili netlik kazanılmamışsa ne yazık ki vize alma olasılığını ciddi oranda düşürmüş oluyorsunuz. Kendisi gelir sağlayamayanlar birinci derece akrabaları yani anne ve baba veya eş tarafından ekonomik olarak destekleniyor olmaları gerekmektedir. Çalışanlar için ise çalışma süresi büyük önem arz etmektedir. Eğer istikrarlı bir şekilde uzun süredir bir şirkette çalışıyor iseniz gelir durumunuza da bağlı olarak vize almanız kolaylaşabilir. En çok karşılaştığımız sorunlardan bir tanesine örnek verecek olursak: yurt dışına yapılacak olan arkadaş ziyareti. Eğer sizi Türkiye’ye bağlayan bir kanıt veya iyi bir gelir durumu beyan edemez iseniz yine vize alma olasılığını düşürmüş oluyorsunuz.

Fakat bunlar aşılamayacak gibi görünse de doğru bir vize analizi ve uzman bir ekip yardımıyla yapacağınız başvurunuzda vize alma olasılığını oldukça yükseltmiş olursunuz. Şimdiden “Benim zaten bu sorunlarım yok rahatlıkla vize alırım” diyenleri duyar gibiyiz. Bu konuda bilmeniz gereken önemli bir husus da; her ne kadar durumunuz vize almaya uygun olsa da yanlış yapılan işlemlerden dolayı bir çok kişinin hayretler içinde bizi arayarak red aldığını öğreniyoruz. Yurt dışına çıkmak istiyorsunuz fakat nereden nasıl başlayacağınızı bilmiyorsanız. Hemen bizimle irtibata geçerek durumunuz hakkında daha net bilgi alabilir ve hızlı bir şekilde vizenizi alarak ertelediğiniz hayallerinize kavuşabilirsiniz. Unutmayın ki hayat hayallerin ertelenemeyeceği kadar kısadır.

Saygılarımızla

Pasaport Vizesi Başvuru Merkezi

Çağrı Merkezi : 0312 429 0312

07 Nisan 2016
2.256 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...