Vize Nasıl Alınır?

Vize Nasıl Alınır?

Vize Nasıl Alınır?

Seyahat etmek istediğiniz ülkenin herhangi bir vize politikası varsa sizin de o ülkeye giriş yapmanız için bir vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Her ülkenin vize başvurusu için istediği evraklar farklı olup birtakım yöntemleri ve aşamaları bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birisi internetten biriside şahsen yapılmaktadır. Bazı ülkelerin konsoloslukları online vize başvurusunu kabul ettiği gibi bazıları da kabul etmiyor. Vize nasıl alınır? Diyorsanız bu durumu bir gözden geçirmeniz gerekmektedir. Böylelikle ilk baştan sorun yaşamaz ve vize başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Vize başvurusunu yapmak vizeyi almak anlamına gelmiyor bu durum sizin evraklarınıza ve konsolosluğa kalmış bir durum olup vizeden red cevabı da alabilirsiniz.

Vize başvurusunu yapmadan önce ülkeye seyahat sebebinizi bilmeniz ve buna göre evraklarınızı hazır etmeniz gerekiyor. Bunlar ise sağlık, okumak, yurtdışı görevi, transit geçit vizesi, çalışmak, davet, ticari bağlantı, fuar ziyareti, iş görüşmesi ve yerleşmek gibi nedenler olmaktadır. Bunların her birinde istenecek evraklar farklı farklı olup bu şekilde evrakları hazır etmeniz gerekiyor. İlk olarak bu evrakların teminini yapmak için hangi ülkeye gideceğiniz karar vermelisiniz. Sonrasında vize danışmanından ya da gideceğiniz ülkenin elçilik internet sitesinden detaylara bakmanız gerekiyor. Ayrıca sürekli olarak çalışmaların yenilenmesi ve güncellenmesinden dolayı da yeni ve farklı evrakların istenebileceğini belirtebiliriz. Bunun için en iyi çözümlerden birisi ilgili elçiliği arayarak net bir şekilde bilgi almak olacaktır.

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize için gerekli olan bütün evrakları hazırladıktan sonra başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. Başvuruyu yaptıktan belirli bir süre içerisinde elçilik başvurunuzu değerlendirecek ve sonrasında da nihai kararı verecektir. Fakat vize alamama gibi de büyük bir engelinizin bulunduğunu bilmenizde fayda var. Eğer ki red cevabı alırsanız ve vizeniz verilmezse endişelenmenize ya da korkmanıza gerek yok. Çünkü tekrardan başvurunuzu yapabilir ve vizeyi almak için çabalayabilirsiniz. Her ülkenin farklı birtakım politikaları olduğundan dolayı vize alma sürecini net bir şekilde sizlere belirtemiyoruz. Fakat vize alma ve vize başvurusu nasıl yapılır? sorusunda bu işlemi son derece son derece önemli ve biraz da sıkıntılı bir iş olmaktadır. Bu bakımdan da özenli bir şekilde başvurunuzu yapmanız gerekebilir.

Vize almak için başvuru yapılırken birtakım evraklar istenilmektedir. Bu evraklar her ülkeye göre birtakım farklılıklar gösterse de bazı evraklar her elçilik için aynı olmaktadır. Bunlar kayıt formu, dilekçe, biyometrik fotoğraf, mali durum, ikametgah, nüfuz kayıt örneği ya da kredi kartı ekstresi gibi evraklar olmaktadır. Fakat belirttiğimiz üzere her ülkenin elçiliğini sizden isteyeceği farklı evraklar olabilmektedir. Bununla beraber istenilen belgelerin eksiksiz ve düzenli bir şekilde olması çok önemli olmaktadır. Böylelikle vize alma oranınız daha da yükselecek ve daha kolaylıkla vizenizi alarak ülkeye seyahatinizi yapabileceksiniz.

Bazı ülkeler bizim ülkemiz ile yapılan anlaşmalar gereğince karşılıklı olarak vize uygulaması yapmamaktadır. Bu ülkelerin sayısı bir hayli olduğu gibi bu ülkelere sorunsuz bir şekilde gidebilirsiniz. Yani pasaportunuzu alarak o ülkelere giriş yapmak kolaylaşmaktadır. Bazı ülkeler ise gümrüklerde kolay vize uygulaması yapmaktadır. Yani giriş yapacağınız ülkenin gümrüğüne ya da havalimanına iniş yaptığınızda vize başvurunuzu yaparak kolaylıkla vizenizi alabilmektesiniz. Son iki durum son derecede kolay ve daha iyi olmaktadır. Fakat Avrupa ülkelerine ya da dünyanın gelişmiş olduğu çoğu ülkelerine bu şekilde giriş maalesef olmaktadır. Avrupa Birliği ülkelerine giriş yapmak için Shengen isimli vizeyi almanız gerekiyor. Bu vizeyi almak son derecede zor ve sorunlu olarak bakılmaktadır. Ülkemiz genelinde çok zor olarak alınan vizelerden birisi de olabilmektedir.

Schengen isimli bu vizeyi aldığınız zaman Avrupa Birliği ülkelerinde rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Fakat bu vizenin alınması biraz zor ve uğraştırıcı olmaktadır. Bu bakımdan da sizlere danışmanlık sağlayacak herhangi bir yer aracılığı ile vize başvurusunu yapmanız çok daha iyi olacaktır. Biz bu alanda yaklaşık on yıldan daha fazla bulunmaktayız ve vize danışmanlığı yapmaktayız. Sadece vize danışmanlığı ile kalmayarak sizlerin evraklarınızın da takibini de yaparak yol gösterdiğimizi de bilmenizde fayda var. Bizimle iletişime geçtiğiniz ilk andan itibaren sizlere hangi ülkeye gideceğinize dair bilgi aldıktan sonra gerekli olan evrakları belirtiyoruz. Sonrasında da size özel dosya açarak evraklarınızı teker teker sizinle beraber topluyoruz.

Toplamış olduğumuz evrakları sonrasında ise ilgili mercilere ve elçiliklere ulaştırarak sizinle beraber sizin adınıza başvuru yapıyoruz. Bu alandaki deneyimlerimizi kullanarak vize alma ihtimalinizi daha da arttırmakta olduğumuzu bilmelisiniz. Bu bakımdan da bizim aracılığımız ile daha iyi bir şekilde vize başvurusu süreci daha hızlı ve kolay hale gelebilmektedir. Bu husustaki bütün tecrübelerimizden faydalanarak sizleri bilgilendiriyor ve vize alma sürecinizi hızlandırarak daha sorunsuz ve daha rahat bir vize almak için sizlere belirtiyoruz. Bu bakımdan da bizi tercih ettiğinizde ya da bizimle iletişime geçtiğinizde belirtmiş olduğumuz bütün bu zorlu ve sıkıntılı süreci minimum seviyeye indireceğiniz den de emin olabilirsiniz.

31 Mart 2017
1.760 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...