Vizesiz Ülkeler – Afrika Kıtası

Vizesiz Ülkeler – Afrika Kıtası

Vizesiz Ülkeler – Afrika Kıtası

Türkiye’nin çeşitli illerinde yoğun iş temposunda çalışıp, şehir trafiğinden uzak vizesiz ülkelere yolculuk etmek isteyen yurttaşlarımız için vizesiz gezip görebilecekleri bütün Afrika ülkelerini sizler için bir araya getirdik.  Vizesiz ülkeler-Afrika kıt asında yer alan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamasından muaf tutan 11 Afrika ülkesi.

1.BOTSVANA
2 Milyon nüfusa sahip olan ülkede iklim kurak ve yarı çöle hakim konumdadır. Yaban hayatın hakim olduğu Botsvana’ya giderek aslanları, leoparları, filleri ve daha birçok hayanı yakından ziyaret edebilirsiniz.

1.BOTSVANA

BOTSVANA

2.FAS
Tarih kokan şehirleri ile insanları kendine hayran bırakan Fas, Kazablanka, Rabat, Marakes, Tanca şehirleri ile biliniyor. Cebeli Tarık boğazından başlayarak Akdeniz de son bulan bir sahil şeridi var. İstediğiniz zaman Fas’a gelerek tarihi yerleri rahatlıkla gezebilirsiniz. 90 güne kadar Türk vatandaşları visesiz seyahat edebiliyorlar.

2.FAS

Fas

3.Güney Afrika Cumhuriyeti
Afrika kıtasının güneyinde bulunan Güney Afrika Cumhuriyeti çok fazla iklim özelliğine sahiptir. Çok fazla sayıda bitki örtüsüne sahipken aynı zamanda yaban hayatı da oldukça renklidir. Türk vatandaşları 30 güne kadar Güney Afrika Cumhuriyeti’ni ziyaret edebilirler.

3.Güney Afrika Cumhuriyeti

Afrika

4.Kenya
Afrika kıtasının doğusunda yer alan Kenya kabile kültürü ile biliniyor. Ayrıca Afrika kıtasının 5 büyük hayvanı Kenya’da yaşamaktadır. Doğa meraklıları için Loka Nakuru gezilecek en güzel yerlerden biridir. Masai Mara, Haller Park ve daha birçok doğa harikası yeri Kenya’ya giderek görebilirsiniz.

4.Kenya

Kenya

5.Libya
Libya’nın asıl yerlileri Berberi kabileleridir. Ülkenin başkenti ise Trablus’dur. Libya’nın nüfusu yaklaşık olarak 6 Milyona yakındır. Acacus Dağları, RedCastleMuseum Libya’da gezilecek yerlerden birkaçı.

5.Libya

Libya

6. Mauritius
Hint Okyanusu’nun yıldızı ve anahtarı sloganıyla bilinen Mauritius, Madasgar’ın doğusun da yer almaktadır. Yıllık ortalama sıcaklığı 23 Derece olan bu ada ülkeye giderek mükemmel bir tatil yapabilirsiniz. Bu ülkeye seyahat etmek isterseniz 30 günlük vizesiz hakkınızı kullanarak adanın keyfini çıkarabilirsiniz.

6. Mauritius

Mauritius

7.Seyşel Adaları
Mavinin ve yeşilin her tonun bulunduğu Seyşel adaları cenetten bir parça gibi. Bembeyaz kumsalları ve doğanın güzelliklerini keşfederek sakin bir tatil geçirmek isteyenler için bulunmaz bir ortam olan Seyşel adaları 90 günlük vizesiz ziyaretçileri kabul etmektedir. Corieuse Island, Aride Island Seyşel Adaları’nın doğa harikası olan yerlerindendir.

Seyşel Adaları

Seyşel Adaları

8.Sudan
Afrika kıtasının en büyük ülkesi olan Sudan 30 Milyona aşkın nüfusa sahiptir. Ülkenin başkenti Hartum’dur. Eğer ülkeye HartumHavaalanın’dan giriş yaparsanız 30 günlük vizenizi alabilirsiniz.
Kassala, Vad Medeni, Hartum ve Shendi’yi Sudan’a yolunuz düşerse eğer ziyaret edebilirsiniz.

8.Sudan

Sudan

9.Svaziland
Mutlak monarşi ile yönetilen Svaziland’ın başkenti Mbabane’dir. Svaziland’ı ziyaret etmek isterseniz Mayıs ayında kutlanan Bushfire- Svaziland Sanat Festivali’ne katılabilirsiniz. Lobamba, Simunye, Matsapha ülkenin gezilecek yerlerinden bazılarıdır. Türk vatandaşları Svaziland’a 30 günlük vizesiz seyahat edebilirler.

Svaziland

Svaziland

10.Tunus
Tunus Cumhuriyeti’nde ülkenin büyük ısmını çöl kaplamaktadır. Tarihi dokusu ve sahilleri ile güzel bir tatil yeri olan Tunus dinlenmek için ideal ülkelerden biridir. Özgürlük sloganıyla bilinen Tunus’un 10 Milyona yakın nüfusu vardır. Tunus’u ziyaret etmek isteyen kişiler 90 gün için vizesiz ülkeye giriş yapabilirler.

Tunus

Tunus

11.Zambiya
Ülkenin denize kıyısı yok ama Victoria Şelaleri var. Tropikal iklimin hakim olduğu ülkede üç mevsim yaşanmaktadır. Yaklaşık 500 yıldır düzenlenen Kazanga festivaline katılarak ülkenin genel kültürünü yaşayabilirsiniz. Zambiya’yı ziyaret etmek isterseniz vizenizi sınır kapılarından alabilirsiniz.

Zambiya

Zambiya

24 Şubat 2016
5.564 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...