Vizesiz Ülkeler-Amerika Kıtası

Vizesiz Ülkeler-Amerika Kıtası

Vizesiz Ülkeler-Amerika Kıtası

Türkiye’ de yoğun iş temposunda çalışıp, stresten uzak vizesiz ülkelere yolculuk etmek isteyen yurttaşlarımız için vizesiz gezip görebileceğiniz bütün ülkeleri sizler için bir araya getirdik.  Vizesiz ülkeler-Amerika kıt asında yer alan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamasından muaf tutan 26 Amerika.

 

1- BREZİLYA

Güney Amerika’ nın en büyük kıtası ve en kalabalık ülkesi olan Brezilya tropikal bir iklime sahiptir. Brezilya’da yıllık sıcaklık genel olarak 17 derecenin altına düşmemektedir. Porto de Galinhas, Chapada Diamantina National Park, Elevador Lacerda, Sao Migueldas Missoes, Brezilya’da gezilip görülmesi gereken yerlerden sadece bir kaçı. Vize almadan Brezilya’yı 90 gün boyunca gezebilirsiniz.

BREZİLYA

Brezilya3

2- BAHAMALAR
Atlas Okyanusunun meltemleri etkisinde kalan Bahamalarda kış aylarında ortalama sıcaklık 21 derece iken yaz aylarında ise 27 derecedir. 330.000 nüfusa sahip olan Bahamalar’da halkın %55’i kentlerde, %45’i ise kıyılarda yaşamaktadır. Ülkenin müthiş beyaz kumsalları tatil yapılacak ve gezilecek en önemli yeridir. Bahamalar’da Haziran ile Kasım ayları arası kasırga dönemi olduğu için bu aylar hariç her zaman gidilip gezilecek bir ülkedir.

BAHAMALAR

bahamalar adası

3- BARBADOS
Sıcaklığın alize rüzgarları ile birlikte ılıman olduğu tropikal iklimdir. Yaz mevsiminin sıcak olmasına karşı kış mevsimi serin geçmektedir. Bridgetown Barbados’un başkenti ve en büyük şehridir. Bu şehrin göbeğinde Constitution ve Careenage adlı iki akarsu bulunmaktadır. Barbados’a sıcak aylarında gitmeyi tercih ederseniz Ocak ve Haziran Ayları arasında DoverBeach, Rockley, Beach, Bottom Bay vs. plajlarını rahatlıkla gezebilirsiniz.

BARBADOS

barbados

4- BELİZE
Tropikal bir iklime sahip olan Belize’de sıcaklık ortalaması yıllık 12 ile 33 derece arasında değişmektedir. Belize’de mutlaka gezilmesi gereken yerler Başkent Belmopan’da bulunan Blue Hole National Park, GuanacastleNational Park, CrystalCave’dir. 90 gün vizesiz tatilin keyfini Belize’de çıkartabilirsiniz.

BELİZE

belize fotografı

5- BOLİVYA
Bir doğa harikası olan Bolivya’da 90 gün vizesiz seyahatinizde ucu bucağı olmayan tuz gölünü, Yağmur Ormanları’nı ve birçok yeşillik yerlerini gezebilirsiniz.

BOLİVYA

bolivya

6- Arjantin

Atlas Okyanusu ve And Dağları arasında uzanan bir devlet olan Arjantin’in yüz ölçümü Türkiye’den yaklaşık 4 kat büyüklüğünde olmasına rağmen nüfusu 36 Milyon’dur. Arjantin’in çok uzun bir sahili olmasına karşılık ülkede bulunan ada sayısı çok azdır. En büyük adası ise Ateş Toprakları Adası’dır. Dünyanın 7 harikasından biri sayılan İguazu Şelalesi de Arjantin topraklarında yer alır. Türk vatandaşları ise Arjantine 3 ay boyunca vizesiz seyahat edebilirler.

Arjantin

iquazu selalesi

7- Dominik Cumhuriyeti
Orta Amerika’nın en gelişmiş ekonomisiyle bilinen Dominik Cumhuriyeti’ne girmek için havaalanına indikten sonra Turist kartını satın almalısınız. Dominik Cumhuriyeti, Karayipler’in en lüks tatil yerlerinden biri haline gelmiştir. Yağmur ormanları ve 1500 bitki örtüsüyle kaplıdır. Santo Domingo, PuertoPlata, Santiago vs. Dominik Cumhuriyeti’nin gezilmesi gereken en güzel yerlerinden biridir.

Dominik Cumhuriyeti

dominik

8- EKVADOR
Ekvator çizgisi üzerinde bulunduğu için ülkeyi 2’ye bölmüştür. Ekvator nüfus olarak 15 Milyon kişiye sahiptir. Muhteşem doğaya sahip olan Ekvador’a sıfırıncı enlemi görmek için bile gidilebilir. Sumaco, Napo ve Yasuni Milli Parkları Ekvador’un gezilebilecek en güzel yerlerinden sadece birkaçı. Turistik olarak 90 günlük vizesiz bir gezi düzenleyebilirsiniz.

EKVADOR

ekvador

9- DOMİNİKA
İklimin sıcak ve nemli olduğu Dominika’da yaban hayatın korunduğu ve turistlerin gözde yeri olan MorneTriosPitos Ulusal Parkı gezilmesi gereken yerlerdendir. Ayrıca Irmak ve dereleri, Volkanik Tepeleri, Altın rengi kumsalları, sık ormanları Dominika’nın en gözde yerlerindendir. Türk vatandaşları için 21 günlük vizesiz seyahati bulunuyor.

DOMİNİKA

dominika

10- EL SALVADOR
Yaklaşık 7 Milyon nüfusa sahip olan El Salvador Orta Amerika’da yer almaktadır. 90 güne kadar vizesiz seyahat ile El Salvador’un turistik yerlerini gezebilirsiniz. Lake Coatepeque, Joya De Ceren Arkeolojik Alanı, DevilsDoor El Salvador’un turistik yerlerinden bazılarıdır.

EL SALVADOR

el salvador

12- HONDURAS
Karayip Denizinin Efendisi Hounduras Maya’lara ev sahipliği yapmış olan Honduras’ta hala Maya’ların soyundan gelen insanlar bulunmaktadır. Copan Antik Kenti kültürel özelliğe sahip olarak gezilecek en iyilerden biridir. El Picacho, Suyapa Bazilikası, İsa Heykeli ve daha birçok gezilecek doğa harikası yer Honduras’ta mevcuttur. Türk vatandaşları 90 günlük vizesiz seyahat ile bu muhteşem yerleri gezebilir.

HONDURAS

Honduras

13- Jamaika
İkliminde Tropikal, nemli ve sıcak havanın bulunduğu Jamaika dağlık bir ülkedir. Karayiplerin 3. Büyük ülkesi olarak bilinen Jamaika yaklaşık olarak 3 milyon nüfusa sahiptir. Doktor Mağarası ise Jamaika’nın doğal güzelliklerinden biridir. Jamaika da bulunun Kingston Limanı ise Dünya’da bulunan yedinci doğal limandır. Jamaika’da ki doğa harikası yerleri 90 günlük vizesiz ziyaretinizle gidip görebilirsiniz.

Jamaika

Jamaika ülkesi

14- Kolombiya
Kahve, çiçek, kömür ve zümrüt endüstrisi ile bilinen Kolombiya 48 Milyon nüfusa sahip bir ülkedir. KristofKolomb’un ülkesi olarak bilinse bile Kolombiya’ya KristofKolomb hiç ayak basmamıştır. Santa Marta, Cali, Medellin, Pereira gibi gezilecek, zengin kültür içeren bir sürü tarihi yeri gelip kendiniz görebilirsiniz.

Kolombiya

kolombiya

15- Kosta Rika
Adı zengin sahil anlamına gelen Kosta Rika tarih geçmişi ile bilinen önemli ülkelerden biridir. Cennet plajı olarak bilinen Manuel Antonio, sörf için muhteşem PlayaLesCadros plajı, yeşilin tüm tonlarının sunulduğu dağları Kosta Rika’nın gezilmesi gereken, harika fotoğrafların çekileceği muhteşem yerlerinden. 90 günlük vizesiz tatilinizi Kosta Rika’da geçirebilirsiniz.

Kosta Rika

Kosta Rika

16- MEKSİKA
Okyanusu ve zengin kültürü ile bilinen Meksika’ya en sıcak aylarda gitmek istemezseniz eğer Ekim ve Mayıs Aylarında sıcakların bunaltıcı olmadığı zaman gidebilirsiniz fakat Meksika her zaman gezilebilecek muhteşem cennet plajlarına sahip bir ülkedir. Nüfus olarak da kalabalık olan Meksika 122 Milyon nüfusa sahiptir. 30 günlük tek girişli vizeyi internet üzerinden hemen alarak Meksika’nın olağanüstü yemeklerinin de lezzetine bakabilirsiniz.

MEKSİKA

Meksika

17- NİKARAGUA
Orta Amerika’nın en büyük komşusu olan Nikaragua Kosta Rika ile komşu ülkelerdir. Managua gölü kenarına kurulan büyüleyici başkentini ziyaret ederek Hostal Real – Los Robles, Hotel San Luis otellerinde rahatlıkla konaklayabilirsiniz. 2 Okyanus’a da kıyısı olan bu ülkeye vizesiz olarak seyahat edebilirsiniz.

NİKARAGUA

NİKARAGUA

18- PARAGUAY
Rengarenk otobüslerin bulunduğu ve dünyanın en ucuz kenti olarak bilinen Paraguay geleneksel el işleri ile meşhur. Yolunuz buraya düşerse eğer sokaktaki el işleri satan kişilerin yaptıklarına mutlaka bakmalısınız. Vizesiz olarak Paraguay’a istediğiniz zaman seyahat edebilirsiniz.

PARAGUAY

 PARAGUAY

19- PANAMA
Başkenti’de ülke adıyla aynı ismi taşıyan Panama gece hayatıyla mehşur. Gideceğiniz ülkede gece hayatı da olsun istiyorsanız Panama tam sizlik. Ayrıca tarihi müzeleri bulunana bu ülkede gezilecek çok fazla yer var dilerseniz Panama’nın keyfini 6 ay boyunca vizesiz seyahatinizle çıkartabilirsiniz.

PANAMA

PANAMA

20- PERU
Asya ve Afrika mutfağından lezzetleri olan Peru aynı zamanda iklimiyle de çok değişkenlik göstermektedir. Doğal güzelliklerin bulunduğu, MachuPicchu, HuaynaPicchu ve İnkaların Kutsal Vadisi gidilip görülmesi gereken harika yerler. 90 günü geçmeyen vizesiz seyahatinizi Peru’ya yapabilirsiniz.

PERU

Peru

21- SAİNT CRİSTOPHER VE NEVİS ADALARI
Doğal bir huzur ortamı arıyorsanız eğer gitmeniz gereken yer Saint Cristopher ve Nevis Adaları. Muhteşem ve sakin bir tatil yapmak istiyorsanız Nevis Adaları’nın kumsalları tam size göre. Charlestown, Baseterre gibi daha birçok yerde kendinizi okyanusun sularına bırakabilirsiniz. Bu adalarda keyif yapmak için 90 gün vizesiz hakkınız bulunmakta.

SAİNT CRİSTOPHER VE NEVİS ADALARI

SAİNT CHRİSTOPHER VE NEVİS ADALARI

22- SAİNT LUCİA
İşlerden çok bunaldınız ve cennet gibi yerde tatil mi yapmak istiyorsunuz? Saint Lucia sizin tam aradığınız ada. Pitons’a giderek doğayla iç içe yürüyüşünüzü, Rodney Bay’a giderek denizin keyfine bakabilirsiniz. Bu harika yerin tadını çıkarmak için vizesiz olarak Saint Lucia’ya gidebilirsiniz.

SAİNT LUCİA

SAİNT LUCİA

23- ŞİLİ
And Dağları ve Büyük Okyanus arasında kalan Şili 17 Milyon nüfusa sahiptir. Hareketli gece hayatına sahip olan Şili tatil yapılacak ideal yerlerden biri. Lollapalooza festival zamanında Şili’de olursanız muhteşem ve eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Türk vatandaşları Şili’de 90 güne kadar seyahat edebiliyorlar.

ŞİLİ

şili

24- Trinidad ve Tobago
İki farklı adadan oluşan Trinidad ve Tobago iklim olarak tropikal iklim yapısına sahiptir. Trinidad ve Tobago’ya yılın her mevsimi gidebilir ve lezzetli balık çeşitlerini tadabilirsiniz. Dilerseniz turistlerin gözde yeri Mayaro Kumsalına giderek güneşin ve denizin keyfini çıkartabilirsiniz.

Trinidad ve Tobago

trinidad ve tobago

25- Uruguay
Müzeler, parklar ve plajların tamamen ücretsiz olduğu bir ülke olan Urugay’ın insanları da oldukça dost canlısı. PuntaColorada, Juncal Island, Pocitos Uruguay’ın gezilecek yerlerinden. Futboluyla da ünlü olan bu ülkede vizesiz olarak 90 gün boyunca kalabilirsiniz.

Uruguay

Uruguay

26- Venezuela
27 Milyon nüfusa sahip olan Venezuela’nın başkenti Caracas’dır. Canaima Lagünü, Angel Şelalesi, Merida, Venezuela’nın gezilmesi gereken muhteşem güzellikteki yerlerinden sadece bazıları. Kendiniz bu yerleri görmek isterseniz 90 güne kadar vizesiz kalabilirsiniz.

Venezuela

venezuela

22 Ağustos 2017
3.475 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...