TRA Pasaport Hizmetin Avantajları

Vize işlemleriniz ve başvurunuz süresince evraklarınızın eksiksiz, vize onaylanma aşamasının stressiz ve seyahatinizin engelsiz başlaması için size ve ailenize en iyi yardımcınız TRA Pasaport 7/24 canlı destek vermektedir. Tüm soru ve sorunlarınız için uzman ekiplerimizden ücretsiz destek alabilirsiniz. 7/24Destek Hattı: +9(0312) 429 0724
TÜMÜNÜ GÖR

İdata Antalya

İDATA ANTALYA

Almanya ve İtalya için 90 gün ve altında vize işlemleri için kolaylıkları sunan bir adres olmaktayız. Başvurularınızı yaparken evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlamanıza yardım ederken, vizede onaylanma işlemini stres yaşamadan, engelsiz bir seyahat sunmak adına burada İdata Antalya olarak bulunuyoruz.

İDATA ANTALYA RANDEVU 

İdata, Almanya ve İtalya konsolosluklarından ziyade vize işlemlerinin teslim edildiği özel yapıda bir kurumdur. Eğer başvuru yapmak istiyorsanız ilk olarak randevu almanız ve bunun peşine gerekli evrakları hazırlamanız gerekir. Evrakları eksiksiz olarak hazırlarsanız sizlerin işlemleri daha hızlı olarak gerçekleşecektir. İdata Antalya şirketi olarak sizlerin evraklarını hazırlamada yanınızda olarak sorun yaşamadan seyahatlerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmaktayız. Sizlere randevu aldığınız zaman şirket adresinden evrak listesi gelecektir. Bu evraklar hazırlandıktan sonra randevuya en erken iki gün kala kargo yolu ile gönderilmesi gerekir. Böylece evraklarınızı kontrol ederek yanlış ya da eksik olanları daha rahat ayırt edebiliyoruz.

BAŞVURU VE RANDEVU ÖNCESİNDE EVRAKLARIN KARGO İŞLEMİ

İdata Antalya şirketi tarafından anlaşmalı kargo bulunmaktadır ve bunu tercih ederek işlemlerin aksamasına engel olabilirsiniz. Bu işlem sürecinde dikkat etmeniz gereken üç adım bulunmaktadır. Bunlar ise;

  • Bulunduğunuz duruma ait ilk değerlendirmeyi almak ve vizelerinizin analizini yapmak için destek hattını aramalısınız.
  • Evraklarınızın eksiksiz ya da doğru olduğunu teyit etmek için ücretsiz olan çağrı merkezini arayabilir ve belgeleri teyit ettirebilirsiniz.
  • Evraklarınızı kargoya verdikten sonra destek hattını arayarak firma yetkililerine durumu bildirebilirsiniz.

Bu sayede yapılan işlemlerde hata olma payını en aza indirgemiş olacaksınız.

İDATA ANTALYA

İdata Antalya olarak ofisimiz içinde Almanya ve İtalya için gerekli vize başvurularını yapabilirsiniz. Bunun için iDATA web uygulamasından ilk olarak randevu almalısınız. Ofis içinde sizlere sunulan ek hizmetler de bulunmaktadır. Bunlar sayesinde işlemlerin daha hızlı ve kolay hale gelmesini de sağlamış olacaksınız. Ek olarak sunulan hizmetler ücretli olmaktadır.

  • Biometrik fotoğraf çekimi
  • Kargo
  • Pasaport teslimatı
  • Fotokopi çekimi
  • Faks işlemleri

Bu işlemleri de içerisinde barındırmasından dolayı evraklarınızı tamamlamanız konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

ALMANYA VE İTALYA İÇİN GEREKLİ OLAN VİZELER İDATA TARAFINDAN MI VERİLMEKTE?

Herkes tarafından merak edilen bir nokta da verilen vizelerin İdata Antalya tarafından verilip verilmediği olmaktadır. Fakat bu işlemler tabi ki de şirket tarafından verilmiyor. İdata şirketi sizlerden gerekli evrakları alarak bunları Başkonsolosluk içinde bulunan vize kısmına iletir. Karar verme noktası sadece vize bölümüne ait olmaktadır. İdata tarafında verilen yetki sadece evrakları hazırlama noktasında yardımcı olmak ve kişilere daha rahat bir hizmet sunmak olmaktadır.

VİZE BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILMALI?

Almanya ve İtalya için gerekli vize başvurularını gitmeden ne kadar önce yapmanız gerektiğini de merak ediyor olabilirsiniz. Ne kadar erken tarihlerde yaparsanız sizler için o kadar iyi olacaktır. Çünkü İdata Antalya her ne kadar sizlerin sorun yaşamadan vize almanız için farklı hizmetleri sunuyor olsa bile evrakları hazırlama noktasında sorun olabilir. Bundan dolayı uğraşmak ya da gitmek istediğiniz tarihleri değiştirmek zorunda kalmak yerine ne kadar erken yaparsanız o kadar iyi olacaktır. Ne kadar erken yaparsanız o kadar iyi olacaktır ama bunun için de belirli bir süre bulunmaktadır. Gideceğiniz tarihten en fazla üç ay erken de olması gerekir. Çünkü diğer zaman dilimleri içinde sizlerin vize tarihleri de geçmiş olabilir. Konsolosluk içinde bulunan vize bölümü kısa vadeli olarak planlanan seyahat ve iş için gerekli işlemlerin gerçekleştirilebilmesi adına yoğun işlemlerini devam ettirmektedir. Buna rağmen sizlerin vize tarihleri ile seyahat tarihleri arasında olan zaman dilimi ne kadar az olursa karşılaşmanız olası sorunları görmeniz de o kadar fazla olmaktadır.

EVRAKLARIN İSTENME AMACI

İdata Antalya sizlerden vize işlemleri için birçok belge ve evrak istemektedir. Vize bölümü içinde bulunan mevcut yasalar vardır. Bunun gereği basitçe, seyahatin neden olduğu, yapılacak seyahat masraflarının nasıl karşılanacak olduğu, vize alan kişilerin Türkiye’ye geri dönüş motivasyonlarının da nasıl olacağıdır. Bunun gibi hususların da tam olarak incelenebilmesi için Şengen ülkeleri tarafından ortak bir şekilde belirlenen temel belgelerin ibraz edilerek teslim edilmesi şart koşulmaktadır. Bu hususların bulunmasından dolayı Alman başkonsoloslukları içinde olan vize bölümünün istedikleri diğer Şengen ülkeleri tarafından istenilen belgelerden fazla olması da söz konusu değildir.

EKSİK EVRAKLARIN SONUCU

Başvuru sürecinde eksik evrak teslim etmeniz söz konusu değildir. Tüm evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde olması gerekir. Eğer İdata Antalya tarafına teslim ettiğiniz belgeler eksik olursa yapmış olduğunuz vize başvurularının sonuçlanması zaman alabilir. Ve belki de ret cevabı almanız bile olasıdır. Bundan dolayı belgeleriniz İdata şirketi tarafından ilk olarak incelenmektedir. Eksik ya da yanlış olan belgeleriniz varsa sizlerin düzenlemesi için zaman sunulmaktadır. Evraklarınız ne kadar hızlı ve doğru olarak hazırlanırsa vize işlemleriniz o kadar kesin ve hızlı olacaktır.

NEDEN 90 GÜN VE ALTI?

İdata Antalya ile yapacak olduğunuz Almanya ve İtalya için vize başvuruları 90 gün ve bunun altında olanlar için geçerli olmaktadır. Mevcut yasalar incelendiği zaman daha uzun zaman içeren vizelerin alınması için öncelikli olan kriterlerin, başvurusu yapılan kişilerin Almanya’ya sık bir şekilde sürekli gidip gelmesi gerekir. Eğer siz sürekli olarak Almanya ve Türkiye arası git gel yapıyorsanız bunu evrakla göstermeniz gerekir. Başvuru yaparken başvuru dosyanız içinde bulunan evrakların yanına eklemeniz de gerekecektir. Uzun süre içeren seyahat sağlık sigortanızın var olması da yurt dışına yapılan seyahatlerin sürekli olduğunu göstermektedir. Bunu da dosyanız içine ekleyebilirsiniz. Bunun dışında başvuru yapan kişilerin sosyal ve mali olan durumlarından, daha önceden verilmiş olan vizelerini göstermeleri doğrudan etki edecek durumlar arasında bulunmamaktadır.

ALMANYA’YA GİTMEK İÇİN SCHENGEN BELGESİ ALMAK ZOR MU?

İnsanlar arasında Almanya’ya gitmek için İdata Antalya aracılığı ile alınan Schengen belgelerinin daha zor olduğu söylenmektedir. Bu kesinlikle doğru değildir. Çünkü diğer ülkeler için belge almak ne kadar kolaysa Almanya için de aynı olmaktadır. Diğer ülkelere hazırladığınız belgeleri hazırlayarak gerekli başvuruyu aynı şekilde yapmanız yeterli olacaktır. Diğer ülkeler ile arasında en ufak bir fark bulunmamaktadır.

BELGELER İÇİN ÖNEMLİ UYARI

İdata Antalya başvuru yapmak isteyenler için önemli uyarılarda bulunmaktadır. Ulusal yapıda olan ve kısa dönemli Schengen belgelerini uzun ara vermek yerine elinizden geldiğince erken yapmaya dikkat edin. Eğer o an konsolosluklar içinde yoğunluk varsa ya da belgeleri hazırlarken eksik şeyler hazırladıysanız bunlar sizlerin vize alma sürelerinin gecikmesine neden olabilir. Teknik sorunlardan tutun, personel eksikliği gibi durumlar meydana gelirse sonuçlanma süresinin uzaması da meydana gelebilir.

Sadece bu kadarı ile de değil bir yandan da sizlerin hazırlamış olduğunuz evraklar İdata Antalya tarafından başkonsolosluk içinde bulunan vize bölümüne gönderilecektir. Bu işlemler de anlık olarak yapılmıyor. Her işlemin zaman aldığına da dikkat ederseniz sorun yaşamanız en aza kadar indirgenecektir. Buna ek olarak bulunan resmi tatillere de denk gelebilir. Alman, İtalyan ve Türk resmi tatillerine ek Paskalya, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı, Yeni yılbaşı gibi günler nedeni ile işlemlerin uzun sürmesi de meydana gelebilir.

İDATA VİB HİZMET

İdata Antalya müşterileri için VIB hizmetini de sunmaktadır. Almanya vize başvuruları için şirkette bulunan VIP hizmetlerinden yararlanmak da artık mümkün. Başvuru yapmak için sadece online olarak randevu işlemlerinizi bir an önce yapmanız gerekir. Sistem üzerinden oluşturulan randevu işlemlerinin ardından Almanya ülkesi için gerekli olan VIP hizmetinin 75 Euro değerinde olan hizmet bedelini ödemeniz gerekir. Bu hizmet bedeli karşılığında rahat bir şekilde sahip olurken ister Euro isterseniz de TL olarak işlemleri yapabilirsiniz.

İdata Başvurularında Schengen Vize sistemine tabidir. Başvuru evrakları için Schengen Vizesi için Gerekli Evraklar göz atınız.