TRA Pasaport Hizmetin Avantajları

Vize işlemleriniz ve başvurunuz süresince evraklarınızın eksiksiz, vize onaylanma aşamasının stressiz ve seyahatinizin engelsiz başlaması için size ve ailenize en iyi yardımcınız TRA Pasaport 7/24 canlı destek vermektedir. Tüm soru ve sorunlarınız için uzman ekiplerimizden ücretsiz destek alabilirsiniz. 7/24Destek Hattı: +9(0312) 429 0724
TÜMÜNÜ GÖR

İdata İstanbul

İDATA İSTANBUL

İdata, Almanya ve İtalya için gerekli vize başvurularının yapıldığı şirket olmaktadır. İşlemleri daha hızlı hale getirmek için bulunan şirket içinde biri birinden farklı hizmetler yerini almaktadır.

İdata İstanbul her semt içinde bulunan müşterilerine yardımcı olmak için sadece bir yerde değil dört farklı yerde kurulumu meydana gelmiştir. Kendinize yakın şubeler içinde yer alarak işlemlerinizi daha hızlı bir şekilde yapmanız ve gitmek için daha uygun süreçleri atlatmanız için kurulumları sağlanmaktadır. Son yıllar içinde hem Almanya hem de İtalya içinde vize alımları konusunda birçok değişiklik meydana gelmiştir. Bunların içinde en çok dikkatleri çeken noktası ise konsoloslukların artık vize işlemlerini İdata şirketlerine teslim etmiş olmasıdır. Artık sizler de konsolosluklara gitmek zorunda kalmadan eski zamanlardakinden farklı olarak Schengen ve ulusal vize başvurularınızı İdata İstanbul içinde yapabileceksiniz.

İDATA ALMANYA VE İTALYA VİZESİ NASIL ALINIR?

İdata İstanbul yardımı ile hem Almanya hem de İtalya için gerekli vizeleri almanız artık oldukça kolay olmaktadır. Bunun için sadece gerekli adımları takip etmeniz sizler için yeterli olacaktır. Bunlar ise;

 • Size yakın olan adreslerin bir tanesinin web uygulamasından ya da destek hattından randevu alın. Randevu alırken pasaportunuzun yanınızda olmasına dikkat edin. Temsilcilerden randevu alırken pasaport üzerinde olan bilgiler lazım olabilir.
 • Vize için gerekli evrakları hazırlamaya başlayın. Şirket tarafından sizlerden nasıl belgeler istenecekse uygun olan adrese bir belge gönderilecektir. Bunun içinde nasıl ve hangi evrakları hazırlamanız yazıyor. Randevu tarihi gelmeden önce evrakların tamamının hazırlanmış olmasına dikkat edin.
 • Hazırlamış olduğunuz evrakları randevu gününe en az iki gün kala şirketin adresine gönderin. Burada belgeleriniz baştan sona kontrol edilecektir. Eğer eksik ya da yanlış hazırlanmış belgeleriniz varsa onlar İdata İstanbul tarafından belirlenecektir. Başvuru tarihiniz gelmeden önce sizlerin eksik ve yanlış belgeleri tekrar hazırlamanız için fırsat sunulmuş olacaktır.
 • Daha önce destek ekibi tarafından aldığınız randevu tarihi geldiği zaman başvurunuzu yapın. Eğer en son başvurunuz 25 Eylül 2014 tarihinden önceyse şirket içinde yer almanız gerekir. Artık parmak okuma sistemine geçilmesinden dolayı şirkete gelmeniz ve parmak izinizi vermeniz gerekir. Bir kere parmak izini verdikten sonra o tarihten beş sene sonraya kadar tekrar vermenize gerek kalmaz. Eğer şirket içinde parmak iziniz varsa gitmenize gerek kalmaz. Şirket çalışanları tarafından sizlerin başvuru işlemlerinizi eksiksiz olarak tamamlanacaktır.

İDATA VİB UYGULAMASI
Almanya ve İtalya içinde bir an önce yer almak istiyor olabilirsiniz. Bunun için de vize işlemlerinizin daha hızlı bir şekilde onaylanması gerekecektir. İdata İstanbul içinde sizlere sunulan VIB uygulaması bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. İkametinizin uygun olduğu adresler ile iletişim içerisinde olarak bu uygulamanın da sahibi olabilirsiniz. Tek yapmanı gereken kendinize yakın olan İdata İstanbul şubelerinden birini tercih ederek o adresten kendiniz için randevu almak olacaktır.

Randevu aldığınız an ek olarak VIB ücreti olarak 75 Euro ödemeniz gerekir. Bu işlemi hem TL olarak hem de Euro olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ücreti ödediğiniz an belgeleriniz daha hızlı hazırlanacak ve vize işlemleriniz daha hızlı bir şekilde onaylanacaktır.

İDATA İSTANBUL ARACILIĞI İLE SAHİP OLMANIZ GEREKENLER

İdata İstanbul sizlere birçok farklı hizmeti sunmaktadır. Almanya ve İtalya içinde eğer 90 gün ve bunun altında olan zamanlarda vakit geçirmek istiyorsanız sizler için en uygun adres olacaktır. Sizlere yapılacak işlemler arasında;

 • Konaklama
 • Seyahat işlemleri
 • Almanya oturum kartı
 • Almanya aile birleşimi
 • Almanya ülkesine geri dönüş
 • Soyadı beyanı
 • Evlenme belgesi belgeleme
 • Ehliyet belgesi belgeleme
 • Tasdik işlemleri
 • Pasaport
 • Pasaport kaybı
 • Çocuk pasaportu
 • Geçici pasaport
 • Kimlik
 • Süresi dolan pasaport
 • Kimlik yenileme başvuruları gibi birçok işlem için İdata İstanbul şirketi içinden yardım alabilirsiniz.

Sizlere şirket içinde danışmanlık hizmeti sunulurken, Almanya konsolosluğu içinde gerekli tüm işlemleriniz için sizlerin adına randevu alınması da sağlanmaktadır. Şirket hizmetleri sayesinde konsolosluk içinde gerekli olan işlemlerin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini de tamamlayacaksınız.

İDATA İSTANBUL TARAFINDAN ÖNEMLİ UYARI

İdata İstanbul her zaman müşterilerine kolaylıklar sunmak için bulunan bir şirkettir. Bu yüzden sizlerin vize işlemleri için gerekli tüm noktalarda yanınızda yer almaktadır. Sizler eğer vize işlemlerini son zamanlara bırakırsanız büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Belge hazırlamak konusundan tutun diğer işlemlere kadar farklı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Eğer sizler az bir zaman kala vize başvurusu yaparsanız belgeleri hazırlarken yaşayacak olduğunuz sorunlardan tutun diğer noktalar gibi yapılarla karşılaşırsanız bunlar yüzünden vize işlemleriniz gecikebilir. Belki de ret bile edilebilir. Bunun için ne kadar erken başvuru yaparsanız sizler için de o kadar uygun olacaktır. İdata İstanbul sizlerin belgeleri hazırlarken yanınızda yer alırken eksik ya da yanlışlıklar noktasında yanınızda yer alacaktır. Buna rağmen Türk, Alman, İtalyan kültürlerine ait resmi tatillere denk gelebilirsiniz. Kurban Bayramı’ndan Ramazan Bayramı’na, Paskalya, Noel ve yılbaşı gibi tatiller ile işlemleriniz gecikebilir. Tabi ki de sadece bununla da sınırlı kalmayabilir. O an konsolosluklar içinde yoğunluk olabilir. Yoğunlukların yanı sıra teknik sorunlardan personel eksikliğine gibi durumların bulunması sizlerin vize işlemlerinin aksamasına neden olabilir. Bu durumlara dikkat ederek son zamana bırakmak yerine vize işlemlerinizi en erkene çekmeyi tercih edin.

İDATA İSTANBUL İÇİNDE SUNULAN HİZMETLER
İdata İstanbul
sadece bir konuda değil birçok farklı konuda sizlere hizmet etmektedir. O an belgelerde olan eksiklikler ya da fotokopi çekilmesi gibi durumlarda sorun yaşamayın diye bünyesinde birçok farklı işlevi de barındırmaktadır. Bunlar;

 • Biometrik fotoğraf çekimi sayesinde tekrar bir fotoğrafçıya gitmek zorunda kalmazsınız.
 • Kargo ile pasaport teslimatı sayesinde tekrar şirkete gitmenize gerek kalmadan verdiğiniz adreslere kadar teslimatı gerçekleşecektir.
 • Fotokopi çekimi ile kimliğiniz ya da diğer belgelerin fotokopisi çekilecekse başka bir yere ihtiyaç duymadan şirket içinde halledebileceksiniz.
 • Fax işlemleri ile hem belgeler size ulaştırılabilirken hem de sizlerin istediğiniz belgeleri fax ile işlemleri yapabileceksiniz.

Bunun gibi işlemler için sizlerden de ek ücretler alınmaktadır. Sizlere sunulan bu ek hizmetleri buradan tercih etmeniz sizlerin sadece evrakları hazırlamanızın daha hızlı olmasını sağlar. Ek olarak vize işlemleri ya da konsolosluklar üzerinde en ufak bir etkisi de bulunmamaktadır.

ÜCRETLENDİRME NASIL YAPILACAK?

İdata İstanbul içinde almış olduğunuz hizmet için ayrı bir ücret öderken vize işlemleri için ayrı ücret ödemeniz gerekecektir. Bunlar için hem TL hem de Euro ile ödemeleri yapabileceksiniz. İkisi arasında tek fark İdata İstanbul kendi ücretini hem nakit hem de kredi kartı ile kabul etmektedir. Fakat vize için gerekli ücretleri TL ya da Euro olması fark etmeden nakit bir şekilde ödemeniz gerekir. Kredi kartı ile ödeme seçeneği yoktur.

İDATA PARMAK UYGULAMASI

İdata İstanbul 25 Eylül 2014 tarihi içinde başvurularda parmak izi uygulamasına geçmiştir. Eğer bu tarihten sonra başvuru yaptıysanız tekrar parmak izi vermenize gerek yok. Bir kere parmak izi verdiyseniz bunu beş yıl boyunca kullanabileceksiniz.

İdata Başvurularında Schengen Vize sistemine tabidir. Başvuru evrakları için Schengen Vizesi için Gerekli Evraklar göz atınız.