Pasaport Vizesi Hizmetimizin Avantajları

Vize işlemleriniz ve başvurunuz süresince evraklarınızın eksiksiz, vize onaylanma aşamasının stressiz ve seyahatinizin engelsiz başlaması için size ve ailenize en iyi yardımcınız pasaportvizesi.com 7/24 canlı destek hattımızdan bizlere ulaşabilir tüm soru ve sorunlarınız için uzman ekiplerimizden ücretsiz destek alabilirsiniz. 7/24Destek Hattı: +9(0312) 429 0724
TÜMÜNÜ GÖR

idata

iData

iData,  Almanya ve İtalya konsolosluklarının vize işlemleri için gerekli evrakların teslim edildiği özel bir firmadır. Bu nedenle  seyahat etmek isteyenlerin danışanların yardım alabileceği veya soru ve sorunlarına çözüm bulabileceği bir merci değildir;

İdata Randevu

Önemli: Başvuruda bulunacak kişilerin randevu almaları gerekmektedir. Randevusuz başvurular kabul edilmemektedir. 
İdata Randevu sistemine 24-09-2014 tarihinde parmak izi uygulaması sebebi ile randevulu başvuru sistemine geçmiş bulunmaktadır. Almanya vizesi ve İtalya vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin öncesinde kendisi için uygun görülen güncel evrak listesini eksiksiz hazırlaması randevu saatinde bu evraklar ile hazır bulunması gerekmektedir.

Durumunuza ilişkin ilk değerlendirme, Evrakların teyidi ve incelenmesi, Randevu işlemi, Schengen ülkelerinin zorunlu kıldığı 30,000 Avro teminatlı zorunlu Seyahat Sigortası, Uçak ve Otel rezervasyonları, Schengen Başvuru formu dolumu, Almanya konsolosluğuna hitaben yazılmış İngilizce ve Almanca dilekçeniz Başvuru öncesi evrakların kargo edilmesi durumunda, gereksiz zaman kaybı ve başvuruda sorun yaşamamanız adına bu hizmet sizlere ayrıca sunulmaktadır.


Başvuru  ve Randevu öncesi Evrakların Kargo İşlemi:

  1. Durumunuza ilişkin ilk değerlendirmeyi almak ve vize analizi yaptırmak için, (Yalnızca çağrı merkezinden ücretsizdir.) Çağrı merkezi:+9 0312 429 0312
  2. Evrakların Kargo öncesi evrakların eksiksiz olduğundan emin olmak veya son bir defa teyit almak. Çağrı merkezi:+9 0312 429 0312
  3. Kargo takip numarasını 0312 429 0 312 iletişim numarasını arayarak firma yetkililerine bildirmek.

Evrakları hangi kargo ile göndermeliyim ?
Evrakların tamamını MNG Kargo Müşteri Numarası:232 480 686 'a göndermeniz gerekmektedir.

Evraklarımı gönderdim nasıl bir süreç bizi bekliyor?
Evraklarınızı kargo ile gönderdiğinizde firmamıza iletmiş olduğunuz kargo takip numarası ile dosyanız sistem tarafından takip altına alınır ve başvuru süreciniz otomatikman başlamış olur.
Evrakları Kargo ile göndermek: (Bize ne gibi avantaj sağlar?)
Konsolosluğa gelmenize gerek kalmadan başvurunuz sağlıklı bir şekilde yapılır. Başvuru için şahsen gelecek kişiler için öncesinde dosya incelenir başvuruya hazır hale getirilir. Eksik evraklar ile başvuru yapılması, vize reddi alınması, zaman ve para kaydı yaşamasının önüne geçilir.
Başvurum Hangi Şehirden Yapılacak?
Firmamız ile iletişime geçerek direk olarak Ankara'ya gelmeden de İstanbul ve Antalya illerimizde de parmak iziniz firmamız aracılığı ile alınabilmektedir.
Parmak İzi Uygulaması nedir ve nasıl alınır?
Biyometrik bilgilerin parmak izi kaydına alınma işlemi. Evrakların incelenmesi ve eksik belgelerin giderilmesi işlemin hemen ardından sizinde uygun gördüğünüz bir güne randevu verilir.
Başvuru ve Randevu öncesi Evrakların Kargo İşlemi ve Avantajları: ?
Evrakların başvuru öncesinde kargo edilmesi danışanların gereksiz maddi ve zaman kaybı yaşamamasına ayrıca kendisi açısından doğru başvuru yapmasına olanak sağlamaktadır.

Sizlerin hazırlanmasını istediğimiz evrak listesi: Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar

idata vize danışmanlık


Danışma Hattı: 0 312 429 0 312
iData Vize başvurusu ve randevusu öncesinde Evrakların Kargo Edilmesi İşlemi; Evrakların kargo edilmesi işlemi, evrakların başvuru öncesi kontrollerinin yapılması eksik evrakların giderilmesi, ekstra evrakların istenilmesi, randevu alımı, başvuru form dolumu, rezervasyon işlemleri, dilekçeler vs işlemlerin randevu saatinde adınıza düzenlenmesi zaman kayıplarını önlediği gibi tekrar bir yol masrafı ve zaman kaybı yaşamamanıza olanak sağlamaktadır.

İdata Randevu ve Ücretsiz Danışma Hattı: 0 312 429 0 312

iData Parmak İzi Uygulaması

Daha önce parmak izi olmayıp Schengen Vizesi başvurusu yapacak adaylar için parmak izi uygulaması başlatılmış olup, randevu günü parmak iziniz bir defaya mahsus alınmaktadır. Daha sonraki işlemlerinizde de sizin gelmenize gerek kalmadan 5 yıl içerisinde tüm bu işlemleri alanında tecrübeli danışmanlar aracılığıyla yapmanız hem doğru başvuru yapmanız açısından hem de vizenizin çıkma süresinin kısalması açısından büyük önem taşımaktadır. idata Almanya Vizesi ve İtalya Vizesi işlemleriniz için yetkilendirilmiş bir kuruluştur ve vize başvurularını yapmadan önce vize için gerekli evraklar çok iyi hazırlanması gerekmektedir. Bu nedenle idata ya başvuru yapmadan önce evraklarınızın doğruluğundan emin olmak için bizimle iletişime geçebilir ve eksiksiz bir şekilde schengen vizesi için gerekli evrakları beraber hazırlayabiliriz.

iData vize başvurusu işlemlerinizde şehir dışından gelecek olan vize başvurusu sahipleri öncelikle bizimle irtibata geçmelerinden büyük fayda olmaktadır. Zamanı kısıtlı olan veya yaşlı olan, şehir değiştirmekte zorluk yaşayan vatandaşlarımızın işlemlerini hızlı bir şekilde çözümlüyor ve sonuçlandırıyoruz. Schengen vizesi başvurularınızda yetkili acenta olarak tüm işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Almanya Vizesi veya İtalya Vizesi almak o kadar zor değildir. Fakat idata’ ya başvuru öncesi yapılması gereken işlemlerin aksaması ve eksik evrak verilmesi durumunda defalarca kez randevu alıp gitmek istediğiniz veya planlanmış olan tarihleri değiştirmek zorunda kalacaksınız. Bunların önünce geçebilmek için schengen vizesi başvuru adımlarında size eşlik edecek danışmanlarımız tüm bu sorunlarınızı ortadan kaldırarak siz başvuruya gelmeden her şey hazır olacaktır. Tek yapmanız gereken bir defaya mahsus olmak üzere parmak izi uygulamasından geçmek için idata ofislerinin bulunduğu illeri ziyaret etmek olacaktır. Yaşanılan en büyük sıkıntıların başında idata başvuru sürecinde evrakların eksikliği ve gözden kaçan küçük hatalar gelmektedir. Bu hataları ortadan kaldırmak adına devamlı yaşanan sorunları bilen ve sizi doğru şekilde yönlendirerek idata başvurularında başarısını kanıtlamış arkadaşlarımızla tüm bu sorunlardan kurtulabilir, gerekli evrakları anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri aracılığıyla bize ileterek evraklar tarafımıza ulaştığında sizin için hazırladığımız dosyayla birlikte vize randevusu zamanında sadece parmak izi vermeye idata ofislerini ziyaret ederek schengen vizesi evraklarınızı teslim edebiliriz.

AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN
Siz değerli ziyaretçilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk.

Başvuru Ücretleri Ne Kadardır ?
Değerli Yurttaşlarımız Schengen ülkeleri başvuru ücretleri standart tarifede tutulmaktadır. Konsolosluk hizmet bedeli 60 EURO Başvuru merkezlerinin Koordinasyon Bedeli 25 Euro' dur. Bununla Beraber zorunlu Seyahat sağlık sigortası, Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonları, Vize harç ve danışmanlık ücretleri gibi de ödemelerin yapıldığı bilinmektedir. Bu ücretlerin değişkenlik gösterdiği kişilerin gidecek gün sayısına, kişinin yaşına göre azalıp çoğalmaktadır.
Başvurumu yaptım. Ne zaman sonuçlanır ?
Schengen Vize protokollerin de yasal süre 35 iş günüdür. Fakat konsoloslukların yoğunluğuna göre 1 hafta ve 2 hafta içerisinde olumlu veya olumsuz sonuçlar alınmaktadır. Tavsiyemiz henüz bir başvuru yapmamış iseniz 1 ay öncesinden başvuru için gerekli evrakları hazırlamanız ve sürecin hızlı geçmesi açısından bizden ön bilgi almanızdır.
Başvurumu yaptım. Nasıl takibini yapabilirim ?
Yapılan başvurularda bizleri dilediğiniz zaman arayarak başvurunuzun durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Başvurularınız hakkında vizenizin durumu ile ilgili bilgi sms leri alacaksınız. Vizeniz çıktığı anda da yine size bilgilendirme yapılarak, vizeniz adresinize gönderilecektir.
Daha önce Schengen Vizesi için parmak izi verenler !
Daha önce herhangi bir schengen vizesi başvurunuzda parmak izi verdiyseniz, bulunduğunuz şehirden başvurunuzu sadece kargo yoluyla gerçekleştirebilir, bir daha parmak izi için gelmenize gerek kalmaz. Bunun için de yine tek yapmanız gereken size düşen evrakları tamamlayarak vekalet formu ile birlikte bize göndermeniz. Geri kalan tüm prosedürler tarafımızdan gerçekleştirilerek vizenizin tarafınıza gönderimi sağlanacaktır.

Avrupaya seyahat edecek vatandaşlarımız öncelikle bilmesi gereken gidecekleri ülkenin Schengen ülkesi olup olmadığıdır. Bu nedenle öncelikle Schengen Vizesi sayfamızdan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer gitmek istediğiniz ülke Schengen Vizesi için geçerli bir ülke ise lütfen evrakları kontrol ediniz.

ÖNEMLİ

Önemli : Schengen Vizesi başvurunuzun küçük bir eksiklikten dolayı red alması durumunda bir sonraki denemenizde bir çok sorunla karşılaşmak zorunda kalabilirsiniz. Olabilecekleri imkansız hale getirmeyin. Ücretsiz Danışma Hattı –  İletişim : +9 0 312 429 0 312