Pasaport Vizesi Hizmetimizin Avantajları

Vize işlemleriniz ve başvurunuz süresince evraklarınızın eksiksiz, vize onaylanma aşamasının stressiz ve seyahatinizin engelsiz başlaması için size ve ailenize en iyi yardımcınız pasaportvizesi.com 7/24 canlı destek hattımızdan bizlere ulaşabilir tüm soru ve sorunlarınız için uzman ekiplerimizden ücretsiz destek alabilirsiniz. 7/24Destek Hattı: +9(0312) 429 0724
TÜMÜNÜ GÖR

idata

iData

iData,  Almanya ve İtalya konsolosluklarının vize işlemleri için gerekli evrakların teslim edildiği özel bir kurumdur. Bu nedenle  seyahat etmek isteyen danışanların yardım alabileceği, soru ve sorunlarına çözüm bulabileceği bir merci değildir;

İdata Randevu

Önemli: Başvuruda bulunacak kişilerin randevu almaları gerekmektedir. Randevusuz başvurular kabul edilmemektedir. 
İdata Randevu sistemine 24-09-2014 tarihinde parmak izi uygulaması sebebi ile randevulu başvuru sistemine geçmiş bulunmaktadır. Almanya vizesi ve İtalya vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin öncesinde kendisi için uygun görülen güncel evrak listesini eksiksiz hazırlaması randevu saatinde bu evraklar ile hazır bulunması gerekmektedir.

Durumunuza ilişkin ilk değerlendirme, Evrakların teyidi ve incelenmesi, Randevu işlemi, Schengen ülkelerinin zorunlu kıldığı 30,000 Avro teminatlı zorunlu Seyahat Sigortası, Uçak ve Otel rezervasyonları, Schengen Başvuru formu dolumu, Almanya konsolosluğuna hitaben yazılmış İngilizce ve Almanca dilekçeniz Başvuru öncesi evrakların kargo edilmesi durumunda, gereksiz zaman kaybı ve başvuruda sorun yaşamamanız adına bu hizmet sizlere ayrıca sunulmaktadır.


Başvuru  ve Randevu öncesi Evrakların Kargo İşlemi:

  1. Durumunuza ilişkin ilk değerlendirmeyi almak ve vize analizi yaptırmak için, (Yalnızca çağrı merkezinden ücretsizdir.) Çağrı merkezi:+9 0312 429 0312
  2. Evrakların Kargo öncesi evrakların eksiksiz olduğundan emin olmak veya son bir defa teyit almak. Çağrı merkezi:+9 0312 429 0312
  3. Kargo takip numarasını 0312 429 0 312 iletişim numarasını arayarak firma yetkililerine bildirmek.
Evrakları hangi kargo ile göndermeliyim ?
Evrakların tamamını MNG Kargo Müşteri Numarası:232 480 686 'a göndermeniz gerekmektedir.

Evraklarımı gönderdim nasıl bir süreç bizi bekliyor?
Evraklarınızı kargo ile gönderdiğinizde firmamıza iletmiş olduğunuz kargo takip numarası ile dosyanız sistem tarafından takip altına alınır ve başvuru süreciniz otomatikman başlamış olur.
Evrakları Kargo ile göndermek: (Bize ne gibi avantaj sağlar?)
Konsolosluğa gelmenize gerek kalmadan başvurunuz sağlıklı bir şekilde yapılır. Başvuru için şahsen gelecek kişiler için öncesinde dosya incelenir başvuruya hazır hale getirilir. Eksik evraklar ile başvuru yapılması, vize reddi alınması, zaman ve para kaydı yaşamasının önüne geçilir.
Başvurum Hangi Şehirden Yapılacak?
Firmamız ile iletişime geçerek direk olarak Ankara'ya gelmeden de İstanbul ve Antalya illerimizde de parmak iziniz firmamız aracılığı ile alınabilmektedir.
Parmak İzi Uygulaması nedir ve nasıl alınır?
Biyometrik bilgilerin parmak izi kaydına alınma işlemi. Evrakların incelenmesi ve eksik belgelerin giderilmesi işlemin hemen ardından sizinde uygun gördüğünüz bir güne randevu verilir.
Başvuru ve Randevu öncesi Evrakların Kargo İşlemi ve Avantajları: ?
Evrakların başvuru öncesinde kargo edilmesi danışanların gereksiz maddi ve zaman kaybı yaşamamasına ayrıca kendisi açısından doğru başvuru yapmasına olanak sağlamaktadır.

 

Gerekli Evraklar: Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 


Danışma Hattı: 0 312 429 0 312
iData Vize başvurusu ve randevusu öncesinde Evrakların Kargo Edilmesi İşlemi; Evrakların kargo edilmesi işlemi, evrakların başvuru öncesi kontrollerinin yapılması eksik evrakların giderilmesi, ekstra evrakların istenilmesi, randevu alımı, başvuru form dolumu, rezervasyon işlemleri, dilekçeler vs işlemlerin randevu saatinde adınıza düzenlenmesi zaman kayıplarını önlediği gibi tekrar bir yol masrafı ve zaman kaybı yaşamamanıza olanak sağlamaktadır.

iData Parmak İzi Uygulaması

Daha önce parmak izi olmayıp Schengen Vizesi başvurusu yapacak adaylar için parmak izi uygulaması başlatılmış olup, randevu günü parmak iziniz bir defaya mahsus alınmaktadır. Daha sonraki işlemlerinizde de sizin gelmenize gerek kalmadan 5 yıl içerisinde tüm bu işlemleri alanında tecrübeli danışmanlar aracılığıyla yapmanız hem doğru başvuru yapmanız açısından hem de vizenizin çıkma süresinin kısalması açısından büyük önem taşımaktadır. idata Almanya Vizesi ve İtalya Vizesi işlemleriniz için yetkilendirilmiş bir kuruluştur ve vize başvurularını yapmadan önce vize için gerekli evraklar çok iyi hazırlanması gerekmektedir. Bu nedenle idata ya başvuru yapmadan önce evraklarınızın doğruluğundan emin olmak için bizimle iletişime geçebilir ve eksiksiz bir şekilde schengen vizesi için gerekli evrakları beraber hazırlayabiliriz.

iData vize başvurusu işlemlerinizde şehir dışından gelecek olan vize başvurusu sahipleri öncelikle bizimle irtibata geçmelerinden büyük fayda olmaktadır. Zamanı kısıtlı olan veya yaşlı olan, şehir değiştirmekte zorluk yaşayan vatandaşlarımızın işlemlerini hızlı bir şekilde çözümlüyor ve sonuçlandırıyoruz. Schengen vizesi başvurularınızda yetkili acenta olarak tüm işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Almanya Vizesi veya İtalya Vizesi almak o kadar zor değildir. Fakat idata’ ya başvuru öncesi yapılması gereken işlemlerin aksaması ve eksik evrak verilmesi durumunda defalarca kez randevu alıp gitmek istediğiniz veya planlanmış olan tarihleri değiştirmek zorunda kalacaksınız. Bunların önünce geçebilmek için schengen vizesi başvuru adımlarında size eşlik edecek danışmanlarımız tüm bu sorunlarınızı ortadan kaldırarak siz başvuruya gelmeden her şey hazır olacaktır. Tek yapmanız gereken bir defaya mahsus olmak üzere parmak izi uygulamasından geçmek için idata ofislerinin bulunduğu illeri ziyaret etmek olacaktır. Yaşanılan en büyük sıkıntıların başında idata başvuru sürecinde evrakların eksikliği ve gözden kaçan küçük hatalar gelmektedir. Bu hataları ortadan kaldırmak adına devamlı yaşanan sorunları bilen ve sizi doğru şekilde yönlendirerek idata başvurularında başarısını kanıtlamış arkadaşlarımızla tüm bu sorunlardan kurtulabilir, gerekli evrakları anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri aracılığıyla bize ileterek evraklar tarafımıza ulaştığında sizin için hazırladığımız dosyayla birlikte vize randevusu zamanında sadece parmak izi vermeye idata ofislerini ziyaret ederek schengen vizesi evraklarınızı teslim edebiliriz.

ALMANYA AİLE BİRLEŞİMİ

Aile birleşimi, eşlerin veya çocukların birlikte yaşamak için bir araya gelmesi yoluyla yapılan göç anlamına gelmekle birlikte; bu hak kişilere uluslararası kanunlarla da tanınmış bir hak kapsamındadır.

  1.  Almanya da yaşayan eşin yanına gidebilmek
  2.  Almanya da yaşayan çocuğun yanına göç edebilmek
  3.  Evlatlık çocuk üzerinden aile birleşimi
  4. Bakıma muhtaç anne ve babanın Almanya’ya göç etmesi.

Almanya aile birleşimi yasaları, hem ailenin bir araya gelmesini sağlamasının yanı sıra hem de ülkelerin her türlü göçü kontrol altına alma hakkını da saklı tutarak bir denge oluşturmaya çalışılmasını amaçlamaktadır.

  1. dünya savaşı sonrasında ekonomisi güçlü çalışma birliği ile birlikte büyümeye başlayan Almanya duyduğu insan gücü ihtiyacını kendi ülkesinde karşılayamayınca kapılarını diğer dünya ülkelerinden gelecek insan gücüne açmıştır. Böylelikle Türkiye’den Almanya’ya işçi göçleri başlamış özellikle bu durum 1960’lar sonrası yüksek bir seviyeye ulaşmıştır. Almanya’ya yapılan işçi göçü sonrası ise bölünen aile birliği sorununun ortaya çıkması sebebiyle Almanya da yaşayan eş ve Türkiye’de ki eş ve çocuklar için yasalarında belirlediği şartlar dahilinde aile birleşimi vizesi gündeme gelmiş ve günümüze kadar hala da devam etmektedir.

Aile birleşimi vizesi için Alman hükumetinin ve Almanya yasalarının belirlediği şartları eksiksiz yerine getirmek, Alman Konsolosluğunun öngördüğü ek şartları da sağlamanız gerekmektedir.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için ise aile birleşimi başvurularında dikkat edilmesi gereken en önemli husus aile birleşimini hangi amaçla yaptığınızdır. Bu amaçlar ise Almanya’da ki eşin yanına mı? Yoksa çocuk üzerinden mi aile birleşimi mi? Ve bakıma muhtaç anne ve babanızı mı? Yanına getirmek istediğinize göre değişiklik arz etmektedir.

Son yıllarda özellikle artan mülteci krizi Türkiye’nin yanı sıra Almanya içinde ciddi bir sorun olması sebebiyle aile birleşimi yasalarında genel bir değişiklik olmasa da kişilerin bu duruma hassasiyetle yaklaşmaları ön görülmektedir. Aile birleşimi için gerekli evraklar için ya da yapmanız gerekenler için danışmalık desteğimizi alabilir ve süreci sizin ve aileniz için daha rahat ve konforlu hale getirebilirsiniz.Federal Almanya’da bulunan yabancıların ikametleri, çalışmaları ve uyumlarına ilişkin göç yasası maddeleri gereğince iki ( bölüm 2 ve 6. Kısımda belirtilir) aile birleşimi ayrıca Almanya anayasasında da  ( 6. Madde) yer almaktadır.

Evlilik ve aile,  devlet düzeninin koruması altında olması ve yine evliliğin ve ailenin korunması amacıyla yabancı uyruklu aile fertlerinin bir Alman vatandaşı ile ya da oturum müsaadesi bulunan bir eş ile aile birleşimi yapabilmesi belirli, şartlar taşımaktadır ve bunların yerine getirilmesi zorunludur. Bu şartlar eşlerin maddi ve manevi her türlü durumlarına göre değişiklik arz etmektedir.

Almanya Aile birleşimi vizesi ulusal vize kapsamında D tipi vize kategorisine girmektedir. Schengen vize uygulamalarından oldukça farklı olan aile birleşimi vizesi kişiler için yorucu ve stresli bir dönemi kapsamaktadır. Bu durumda aile birleşimi yapacak olan kişi veya kişilerin dikkatli olmaları ve iyi araştırma yaparak daha hassas olmaları gerekir.

Aile birleşiminde size yardımcı olabilecek ve yaşanacak süreci sizler için daha az stresli olmasına yardım edebilecek bir danışmanlık hizmeti almanız gerekli olmakla birlikte sizinle süreci de takip etmektedirler.

 ÇOCUK ÜZERİNDEN ALMANYA AİLE BİRLEŞİMİ

Almanya aile birleşimi hem Almanya Federal Cumhuriyeti Anayasası 6. Maddesinde hem de Alman göç yasasında yer alan yasal bir haktır. Aile birleşimi Almanya için dört ana başlıkta toplanmaktadır.

  • Evlilik ve aile, devlet düzeninin özel koruması altındadır. (2) Çocukların bakım ve eğitimi, ana ve babanın doğal hakkı ve en önde gelen yükümlülüğüdür. Devlet toplumu, onların bu görevi yerine getirmelerini gözetir. (3) Velilerin iradesine aykırı olarak çocukları ailelerinden ayırmak, ancak bir yasaya dayanarak ve velilerin yükümlülüklerini yerine getirmemeleri veya başka nedenlerle çocukların bakımsız kalmaları durumunda olanaklıdır. (4) Her anne, toplumun koruma ve himayesini isteme hakkına sahiptir. (5) Evlilik dışı çocuklara, yasa yoluyla bedeni ve manevi gelişmeleri ve toplum içindeki konumları bakımından, evlilik içi çocuklarla eşit koşullar sağlanır.

Çocuk üzerinden Almanya aile birleşimi yapmak isteyen yabancı ülke vatandaşları için gerekli tüm prosedür ise diğer aile birleşimi gerekçelerinden farklı olmakla birlikte bu konuda önemli olan ise yabancı kişinin yapacağı başvuru da Almanya da ikamet etmekte olan çocuk ile ilgili tüm gerekli bilgilere sahip olmasıdır. Almanya aile birleşiminde belirli kriterleri sağlayamayan veya kendisinden istenilen


AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN
Siz değerli ziyaretçilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk.

Başvuru Ücretleri Ne Kadardır ?
Değerli Yurttaşlarımız Schengen ülkeleri başvuru ücretleri standart tarifede tutulmaktadır. Konsolosluk hizmet bedeli 60 EURO Başvuru merkezlerinin Koordinasyon Bedeli 25 Euro' dur. Bununla Beraber zorunlu Seyahat sağlık sigortası, Uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonları, Vize harç ve danışmanlık ücretleri gibi de ödemelerin yapıldığı bilinmektedir. Bu ücretlerin değişkenlik gösterdiği kişilerin gidecek gün sayısına, kişinin yaşına göre azalıp çoğalmaktadır.
Başvurumu yaptım. Ne zaman sonuçlanır ?
Schengen Vize protokollerin de yasal süre 35 iş günüdür. Fakat konsoloslukların yoğunluğuna göre 1 hafta ve 2 hafta içerisinde olumlu veya olumsuz sonuçlar alınmaktadır. Tavsiyemiz henüz bir başvuru yapmamış iseniz 1 ay öncesinden başvuru için gerekli evrakları hazırlamanız ve sürecin hızlı geçmesi açısından bizden ön bilgi almanızdır.
Başvurumu yaptım. Nasıl takibini yapabilirim ?
Yapılan başvurularda bizleri dilediğiniz zaman arayarak başvurunuzun durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Başvurularınız hakkında vizenizin durumu ile ilgili bilgi sms leri alacaksınız. Vizeniz çıktığı anda da yine size bilgilendirme yapılarak, vizeniz adresinize gönderilecektir.
Daha önce Schengen Vizesi için parmak izi verenler !
Daha önce herhangi bir schengen vizesi başvurunuzda parmak izi verdiyseniz, bulunduğunuz şehirden başvurunuzu sadece kargo yoluyla gerçekleştirebilir, bir daha parmak izi için gelmenize gerek kalmaz. Bunun için de yine tek yapmanız gereken size düşen evrakları tamamlayarak vekalet formu ile birlikte bize göndermeniz. Geri kalan tüm prosedürler tarafımızdan gerçekleştirilerek vizenizin tarafınıza gönderimi sağlanacaktır.

Avrupaya seyahat edecek vatandaşlarımız öncelikle bilmesi gereken gidecekleri ülkenin Schengen ülkesi olup olmadığıdır. Bu nedenle öncelikle Schengen Vizesi sayfamızdan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer gitmek istediğiniz ülke Schengen Vizesi için geçerli bir ülke ise lütfen evrakları kontrol ediniz.

Önemli : Evinizden ayrılmadan vize alabilmenin kolaylıklarından yararlanmak istermisiniz?
Ücretsiz Danışma Hattı –  İletişim : +9 0 312 429 0 312