TRA Pasaport Hizmetin Avantajları

Vize işlemleriniz ve başvurunuz süresince evraklarınızın eksiksiz, vize onaylanma aşamasının stressiz ve seyahatinizin engelsiz başlaması için size ve ailenize en iyi yardımcınız TRA Pasaport 7/24 canlı destek vermektedir. Tüm soru ve sorunlarınız için uzman ekiplerimizden ücretsiz destek alabilirsiniz. 7/24Destek Hattı: +9(0312) 429 0724
TÜMÜNÜ GÖR

Rusya Vizesi Ankara

Rusya Vizesi Ankara Başvurusu

Rusya Vizesi başvuruları Konsolosluk tarafından yetkilendirilen firmalara yapılmaktadır. Güvenlik gerekçesi ile doğrudan Rusya Başkonsolosluğu veya Büyükelçiliğine başvurular yapılamamaktadır. Rusya Federasyonuna her ne gerekçe ile Ülkesine seyahat edecek Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti hamillerinden Rusya Vizesi talep etmektedir. Yeşil Pasaport sahipleri, Gri Hizmet pasaport sahipleri de Rusya Vizesine tabidirler. Otel, Geri Dönüş uçak bileti ve Seyahat Sağlık Sigortası yanlarında bulundurması gerekmektedir.

Firmamız TRA-Pasaport Vize, Ankara Rusya Konsolosluğu tarafından yetkili aracı kurumdur. Evinizden ayrılmadan vize alabilir seyahat için gerekli evraklara firmamız tarafından ulaşabilirsiniz.


Rusya Vizesi Başvuru Evrakları

  1. Pasaportun Aslı
  2. İki adet Yeni çekilmiş Biometrik Fotograf

Firmamızın Sizlere Sağlayacağı 8 maddelik (Ayrıcalıklı Hizmet)

  1. Otek Konfirmasyonu (VOUCHER)
  2. Uçak Konfirmasyonu
  3. Online Rusça Formların Dolumu
  4. Talep Dilekçenizin Yazılması
  5. Adınıza Başvurunun Yapılması
  6. Evrakların Kosololuktan Alınması
  7. Evrakların Başvuru Sahibine Teslimi
  8. Tüm işlemlerin Takibi

Rusya vizesi başvurularında Ankara’da tam yetkili olan firmamız aracılığı ile Rusya vizenizi Ankara’dan konsolosluğa gitmeden alın.
Önemli: Booking.com , Hotels.com gibi bir çok İnternet sitesinden yapılan oteller başvuruda kesinlikle kabul edilmemektedir. Konsolosluğun kabul edeceği oteller ile yapılan yazışmalar ve kabul evrakı ile ancak başvurular yapılabilmektedir. 

Önemli Şikayetler: Seyahat Sağlık Sigortası yapılmadan seyahat edecek kişilerin sınır kapılarında sınır görevlileri tarafından sorunlar yaşaması sebebi ile firmamız bu hizmeti zorunlu hale getirmiştir. Seyahat Sağlık Sigortası ve Kargo Hizmet Bedeli olarak başvuru ücretlerine ilave 15 Dolar ücret alınacaktır. Evrakların firmamıza gönderimi ve firmamızdan dosyaların başvuru sahiplerine gönderim ücretleri firmamız tarafından karşılanmaktadır.

Rusya vizesi Ankara başvurularında’da Tam yetkili olan firmamız aracılığı ile Rusya vizenizi en ucuz fiyata almanın tadını çıkarın. 

Pasaport  ve Fotoğrafın  Kargo İşlemi

Bireysel olarak yapılan başvurularda yaşanan en büyük sorunların başında eksik evraklar ile başvuru merkezine gelinip aynı gün başvuru işlemlerini gerçekleştirememe ihtimali, yanlış beyanatla başvuru yapıp red alabilmenize, maddi kayıp, zaman kaybı ve geri dönüşü olmayan bir yola girmenize dahi sebep olabilecektir. Bu sebepten dolayı pasaport ve fotoğrafınızı başvuru için kargo etmeniz durumunda uzmanlarımız tarafından başvuru sahibi detaylı bir şekilde aşama aşama bilgilendirilecektir. Vize başvuruları için son günlere kalmayınız.

Pasaport ve Fotoğrafımı hangi kargo ile göndermeliyim ?
Evrakların tamamını ARAS Kargo Ankara Tunus Şubesine TRA-Pasaport adına göndermeniz yeterli olacaktır.

Evraklarımı gönderdim nasıl bir süreç bizi bekliyor?
Evraklarınızı kargo ile gönderdiğinizde firmamıza iletmiş olduğunuz kargo takip numarası ile dosyanız sistem tarafından takip altına alınır ve başvuru süreciniz otomatikman başlamış olur.
Başvuru ve Randevu öncesi Evrakların Kargo İşlemi ve Avantajları: ?
Evrakların başvuru öncesinde kargo edilmesi danışanların gereksiz maddi ve zaman kaybı yaşamamasına ayrıca başvuru sahibi açısından açısından doğru başvuru yapmasına olanak sağlamaktadır.
Vize Başvuru Ücreti Kargo ile mi gönderilir?
Hayır. En son aşamada başvuru günü ve saati geldiğinde başvuru merkezinde ödeme işlemi yapılır. Daha öncesinde herhangi bir ödeme talep edilmez.
Başvurumu nasıl takip edebilirim?
Başvuru merkezlerinden başvuru esnasında alınan fiş ile İnternet üzerinden vize başvurularınızı takip edebilme imkanı sağlanmaktadır.

Başvuru Ücretleri (Her şey Dahil Fiyatlar)

AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN
Siz değerli ziyaretçilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk.
VİZE NEDİR?
Vize, bir devletin ülkesine seyahat edecek bir yabancının pasaportuna koyduğu ve bu yabancının ülkesine girebileceğini gösteren bir kayıttır.
VİZE NEREDEN ALINIR ?
Vizeler, seyahat edilecek ülkenin
1. Büyükelçiliğinin Konsolosluk Bölümünden;
2. Başkonsolosluğundan veya
3. Konsolosluğundan alınır.
4. Bazı ülkeler, Fahri Başkonsoloslukları veya Fahri Konsoloslukları aracılığıyla da vize verebilmektedirler.
VİZE ALIRKEN, HANGİ BELGELER İSTENİR?
Vize başvurusunda istenilen belgeler ülkeden ülkeye, seyahat amacına veya başvuranın pasaportunun türüne (diplomatik, hizmet, hususi, umuma mahsus pasaport veya seyahat belgesi) ve hatta zamandan zamana büyük değişiklikler gösterebilmektedir. İlgili temsilcilikten bilgi alınması gerekmektedir.
BİR ÜLKENİN HANGİ TEMSİLCİLİĞİNDEN VİZE ALABİLİRİM?
Uluslararası kural; vize başvurunuzu daimi ikametinizin olduğu yerden yapmanızdır.
Bir ülkenin Türkiye’de birden çok Başkonsolosluk ve Konsolosluğu var ise, vize başvurunuzu ikametinizin bulunduğu yere yakın olan temsilciliğe yapmanız gerekir.
Bu hususu da ilgili temsilcilikten önceden öğrenmenizde yarar vardır.
KİMLERE VİZE VERİLMEZ?
Bir ülkeye hangi yabancının girebileceğine karar vermek, uluslararası hukuka göre, o devletin egemenlik yetkilerindendir. Bu husus, tartışılmaz temel bir kuraldır. Devletler ülkelerine hangi yabancıların girebileceğini kendi ulusal çıkarlarına göre belirlerler. Her devletin ülkesine girmeleri yasaklı/sakıncalı yabancılar listesi vardır. Ayrıca, yasaklılar listesinde bulunmayan bir yabancıya, ekonomik olarak yük olabileceği, kamu düzenini bozabileceği ve kamu sağlığına risk oluşturabileceği gerekçeleriyle vize verilmemesi mümkündür.
BİR ÜLKENİN VİZE BAŞVURUMU REDDETMEYE HAKKI VAR MIDIR?
Uluslararası hukukta Devletlerin ulusal egemenlik yetkileri esastır. Bu egemenliklerini sınırları içerisinde çıkardıkları yasalar ile diledikleri gibi kullanırlar. Ulusal egemenlik yetkileri arasında ülkelerine hangi yabancıların hangi koşullarla girebileceklerini belirlemek de vardır. Vize bu amaca hizmet etmektedir. Devletin bu yetkisi uluslararası hukuk bakımından tartışılmazdır. Devletler egemenlik yetkilerini kendi iradeleriyle sınırlayabilirler.
BAŞVURUM REDDEDİLİRSE, NASIL İTİRAZ EDEBİLİRİM?
Vize Başvurusunun reddine itiraz öncelikle vizeyi reddeden temsilciliğe yazılı olarak müracaatla yapılmaktadır. Herhangi olumlu bir yanıt alınamaması halinde, itiraz için yargı yoluna başvurmak mümkündür. Ancak vize reddinde yargı yolunun açık olduğu ülkeler sayıca fazla değildir. Ayrıca, genelde uzun zaman alan mahkeme süreci sonunda mahkemenin devlet aleyhine sonuçlanma olasılığı zayıftır. Diğer önemli bir husus, bir devletin yasaları yargı yolunu vize müracaatçısının itirazı için açık tutuyorsa, bu davaya o devletin mahkemeleri bakacaktır. Dolayısıyla, o ülkenin bir avukatını tutmanız gerekmektedir.
VİZE İHLALİ NEDİR?
Vize ihlali, aldığınız vizenin üzerinde belirtilen süreden daha fazla vizeyi veren ülkede kalmanız veya vizeyi veriliş amacı dışında kullanmanızdır. Örneğin; bir öğrenci vizesi ile çalışmak veya, turist vizesi ile öğrenim görmek vize ihlalidir.

Hemen Ara 08:30 – 18:00
Tıkla ara: 0312 429 0312

Hemen Ara: 18:30 – 24:00
Tıkla ara: 0312 429 0724

Hemen Ara Mobil
Tıkla ara: 0543 882 1065