FETÖ İNTİHAR SALDIRILARI DÜZENLEYECEK

FETÖ İNTİHAR SALDIRILARI DÜZENLEYECEK

Rusya Ankara büyükelçisi Andrey Karlov’un Ankara’da katılmış olduğu resim sergisinde silahla öldüren Mevlüt Mert Altıntaş’ın FETÖ’cü olduğuna dair güçlü deliller elde edildi.
Mevlüt Mert Kızıltaş’ın FETÖ örgütüne bağlı Körfez dershanesinde okuduğu ortaya çıkınca, önceden Erzurum Gülen Vakfında müdürlük yapmış olan Ümit Akdemir bir değerlendirme yaparak ”Mevlüt Mert Altıntaş’ın FETÖ’cü olduğundan hiç şüphem yok Bu eylem cinnet geçiren bir FETÖ’cünün eylemi. Savaşı kazanamadıkları için artık bu tarz intihar saldırılarına başladılar. Fetullah son sohbetinde dünyayı bırakın, ölün manasında şeyler söylüyordu ve FETÖ canlı bombalara cennet vaat ediyordu. FETÖ artık ölümüne saldıracak. Yeni bir saldırı tarzı geliştirdiler. Bu da artık intihar saldırısı olacak”. Demiştir.
Andrey Karlov’ın öldürülmesinden sonra İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi Aydın Söke ilçesinde ikamet eden saldırganın babası İsrafil, annesi Hamidiye, kızkardeşi Seher Altıntaşla birlikte iki dayısı ve dayılarının eşleride gözaltına alınıp sorgulanmak üzere Ankara’ya getirildi.
Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı’nın yürüttüğü soruşturma tam kapsamlı olarak yürütülürken İzmirde 6 kişi ile Ankara’da evinde kalmış olduğu avukat arkadaşıda gözaltına alınarak sorgulanması başlamıştır.

 

21 Aralık 2016
1.183 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...