TRA Pasaport Hizmetin Avantajları

Vize işlemleriniz ve başvurunuz süresince evraklarınızın eksiksiz, vize onaylanma aşamasının stressiz ve seyahatinizin engelsiz başlaması için size ve ailenize en iyi yardımcınız TRA Pasaport 7/24 canlı destek vermektedir. Tüm soru ve sorunlarınız için uzman ekiplerimizden ücretsiz destek alabilirsiniz. 7/24Destek Hattı: +9(0312) 429 0724
TÜMÜNÜ GÖR

VFS Global Hollanda Vizesi

VFS Global Hollanda Vizesi Başvurusu ve Randevusu

VFSglobal Hollanda vizesi başvurularında yetkili kurumdur. 90 gün ve altındaki Hollanda vize başvuru işlemleri VFS Global aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. 90 günden fazla Hollanda Krallığında kalmak isteyen kişilerin doğrudan Konsolosluklar iletişime geçmeleri gerekmektedir.


Hollanda Vizesi Başvuru İşlemleri
İiletişim 0312 429 0 312 (Ücretsiz)

Önemli: İletişim Numarasını Telefon Rehberinize Kayıt etmenizi önermekteyiz. Hollanda Vizesi ile alakalı tüm soru ve sorunlarınıza ücretsiz destek alabileceğiniz tek adrestesiniz.
Pasaport başvurusu için gerekli belgeler ( Pasaport İşlemleri ) bölümünden ulaşabilirsiniz.


HOLLANDA VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NEDİR?

Hollanda vizesi almak için gerekli evraklar iki farklı faktör olarak değerlendirilir.

 1. Vize alacak kişi ya da sponsorların gelir belgeleri
 2. Kişiye özel olarak formlar, randevu alınan çıktılar, dilekçe, uçak-otel rezervasyonları, evrakların takip edilmesi ve seyahat planlaması.

Hollanda vizesi için gerekli evrakların iki ana maddede sınıflandırıldığına değindik. 1. Ana sebepler ile ilgili belgeleri birçok Internet adresinde bulabilmeniz mümkündür ancak 2. Madde ise kişiye ait belgelerin düzenlenmesi. Bu işlem kişiye ait özel dosyaların elimize geçtikten sonra başladığı evredir. Aklınıza takılan tüm bilgileri sitemizden elde edeceğiniz bilgilerle cevaplarken ayriyeten kolaylıkla vize işlemleri ile ilgili belge ve süreçleri de takip edebilirsiniz.

Evraklar hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

1- Başvuruya gelmeden önce muhakkak firmamızı arayarak randevu teyidinde bulunun. Aksi taktirde başvurunuz kabul edilmez.
2- Vize tarihinden 90 gün önce başvuru talebinde bulunabilirsiniz.
Başvuru sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına başvuru için gerekli evraklarınızı başvuru öncesi firmamıza kargo yolu ile ulaştırmalısınız. Hollanda vizesi için gerekli evrakların tam ve sorunsuz olması halinde başvuru sonucu hızlanabilirken, bu belgelerin eksik ya da hatalı olmasından dolayı başvuru süreci uzayabilir ve olumsuz sonuçlanabilmektedir.

İlk defa Hollanda vize başvurusu yapacak kişiler!

Hollanda vizesi almak için ilk kez başvuru yapacak olan bireyler belgelerini hazırlamadan önce muhakkak çağrı merkezimizi arayarak gerekli ön bilgiyi almalıdırlar.  Bilgi alınmadığı durumlarda vize çeşidini karıştırabildikleri yanlış başvuru ile red aldıkları gözlemlenmiştir.

Hollanda Ticari Vize

AB ile yapılan Ankara Ticaret Antlaşmasına göre Ticari vizeler turistlik vizelerden daha önemlidir. Eğer Hollanda Ticari vizeye ihtiyacınız varsa yabancı bir devletten gelecek olan davetiyeye ihtiyacınız var demektir. Eğer davetiye ya da fuar katılım belgesine sahip değilseniz vize başvurunuz ticari olarak kayıtlara geçmeyecektir. Ticari başvuruların uzun süre vize alma imkanları turistik vizelere oranla çok daha yüksektir. Ön bilgi için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Hollanda Aile, Akraba veya Arkadaş Ziyareti

Hollanda’ya akraba, eş dost gibi ziyaretlerde bulunacak bireyler için yabancılar şubesinden ya da yetkili belediyelerden imzalı davetiyeye sahip olmaları gerekmektedir. Bu alanda başvuru yapabilmeniz için resmi davetiyeye sahip olmanız gerekmektedir.. Hollanda Aile, akraba ya da arkadaş ziyareti yapabilmeniz için AB ülkelerinde yakınınız olmalı ve size resmi bir davetiye göndermek zorundadır.

Hollanda Turist Vizesi

Bir seyahat planlaması yaptığınız taktirde Hollanda Turist vizesi için başvuru yapabilirsiniz. Yapacağınız planlama dahilinde gidilip görülecek yerlerin yazdığı dilekçe ile uçak ve otel bilgilerini konsolosluğa bildirmeniz gerekmektedir. Hollanda Turist vizesi için Seyahat planlamasının ne olduğuna dair net bilgiler almak istiyorsanız çağrı merkezimize ulaşarak detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Hollanda Erasmus Vizesi (Öğrenci Vizesi )

Yurtdışında eğitim almak ya da yarım kalan eğitimini tamamlamak üzere alınan vizeye Erasmus vizesi denir. Hollanda Erasmus vizesi başvurusunda okula kayıt belgesi, konaklama mekanları, burs bilgileri ve gelir evraklarının konsolosluğa bildirilmesi gerekmektedir. Eğitim dışı faaliyetler için yapılacak vize başvuruları bu kategoride değerlendirilmez. Erasmus vizesi için aklınıza takılan tüm soruları çağrı merkezimize sorabilirsiniz.

Hollanda Ulusal Vize ( Uzun süreli Vize )

Hollanda da 90 günden fazla kalabilmek için alınan vizeye Ulusal vize denir. Hollanda için ulusal vize başvuruları direk konsolosluğa yapılır. Başvuru için firmamız tarafından gerekli randevular alınır. Ulusal vize başvurusu sırasında bireyler için konsolosluklarda mülakat yapılmaktadır. Hollanda Ulusal vize için aklınıza takılan tüm soruların cevabını çağrı merkezimizden alabilirsiniz.

Başvuru  ve Randevu öncesi Evrakların Kargo İşlemi:

Hollanda vize başvuru evraklarını başvuru öncesinde incelenmesi değerlendirilebilmesi adına başvuru öncesi evrakların kargo yapılması başvuru saatinde çıkabilecek sorunları ortadan kaldırdığı gibi başvuru sahibine daha hızlı ve güvenilir bir başvuru imkanı sağlamaktadır. 
Bireysel olarak yapılan başvurularda yaşanan en büyük sorunların başında aynı gün başvuru işlemlerini gerçekleştirememe, yanlış beyanatla başvuru yapıp red alabilmenize, maddi kayıp, zaman kaybı ve geri dönüşü olmayan bir yola girmenize dahi sebep olabilecektir. Bu sebepten dolayı evrakların başvuru öncesi uzmanlarımız tarafından incelenmesi başvuru sahipleri adına çok daha faydalı olacaktır.

Evrakları hangi kargo ile göndermeliyim ?
Evrakların tamamını ARAS Kargo Ankara Tunus Şubesine TRA-Pasaport adına göndermeniz yeterli olacaktır.

Evraklarımı gönderdim nasıl bir süreç bizi bekliyor?
Evraklarınızı kargo ile gönderdiğinizde firmamıza iletmiş olduğunuz kargo takip numarası ile dosyanız sistem tarafından takip altına alınır ve başvuru süreciniz otomatikman başlamış olur.
Risk Analizi?
Kargo ile gönderdiğiniz evrakların firmamıza ulaştığı anda dosyanız üzerinde risk analizi yapılmaktadır. Sorun oluşturabilecek hususların başvuru sahibine bildirilmesi uzman ekiplerimizce sağlanır.
Evraklarım başvuru için nasıl değerlendirilir?
Maddi imkanlarınız doğrultusunda seyahat amacınıza göre ilk değerlendirme yapılır. İlk değerlendirmede başvuru için uygun bulunmayan dosyalar başvuru sahiplerine tekrardan iade edilir.
Parmak İzi Uygulaması nedir ve nasıl alınır?
Biyometrik bilgilerin parmak izi kaydına alınma işlemi olarak da bilinir. Evrakların incelenmesi ve eksik belgelerin giderilmesi işlemin hemen ardından sizinde uygun gördüğünüz bir güne randevu verilir.
Başvuru ve Randevu öncesi Evrakların Kargo İşlemi ve Avantajları: ?
Evrakların başvuru öncesinde kargo edilmesi danışanların gereksiz maddi ve zaman kaybı yaşamamasına ayrıca kendisi açısından doğru başvuru yapmasına olanak sağlamaktadır.
Vize Başvuru Ücreti Kargo ile mi gönderilir?
Hayır. En son aşamada başvuru günü ve saati geldiğinde başvuru merkezinde ödeme işlemi yapılır. Daha öncesinde herhangi bir ödeme talep edilmez.
Başvurumu nasıl takip edebilirim?
Başvuru merkezlerinden başvuru esnasında alınan fiş ile İnternet üzerinden vize başvurularınızı takip edebilme imkanı sağlanmaktadır.
AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN
Hollanda Vize Başvurusu için Siz değerli müşterilerimize sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk.

Hollanda Vize Başvuruları nereye yapılır?
90 gün ve altı kısa süreli vize başvuruları Ankara, İstanbul illerinde bulunan konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu mercilere 90 günden fazla vize talep edilmesi durumlarında Ankara, İstanbul konsolosluklarına gidilere yapılmaktadır. yapılmaktadır.
Hollanda Vize Başvurusunu kaç gün önce yapabilirim?
Talep edilen vize başlangıç tarihinden 90 gün öncesinde vize başvurunuzu yapmanıza imkan tanınmaktadır.
Hollanda Vize Başvurusu kaç günde sonuçlanır?
Yasal süreç net olarak kanunlarda belirtilmemiştir. Ancak Ankara Hollanda konsolosluğu ve İstanbul Hollanda Başkonsolosluğu 5-8 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
Başvuru Merkezine gelmek zorunda mıyım?
Parmak izi kayıtlarınız Schengen veri tabanına kayıt olur ve 5 yıl geçerliliği vardır. Daha önce Konsolosluk veya konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu aracı şirketlere parmak izi vermiş kişilerin başvuru merkezlerine gelme zorunlulukları yoktur?
Hollanda vizesi ile başka AB ülkelerine gidebilir miyim?
Hollanda Krallığı Schengen ülkesi olması sebebi ile Hollanda vizesi de Schengen statüsündedir. 27 Schengen ülkesine de rahatlıkla seyahat edebilirsiniz.
Emniyete Parmak izi verdim yeterli olur mu?
Emniyete verdiğiniz parmak izi Türkiye Bilgi Güvenliği sistemine kayıt olmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti devleti Schengen üye ülkesi olmadığı için Konsolosluk veya konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu aracı şirketlere 1 defaya mahsus parmak izi vermeniz zorunludur.
VFSglobal Kimdir?
Hollanda konsolosluklarının yetkilendirmiş olduğu Türkiye'de ki yetkili özel aracı şirketidir. Firmamız TRA-Pasaport Vize Danışmanlık ofisi ile herhangi bir bağlantısı yoktur.

VFS Global üzerinden 90 güne kadar olan Hollanda vizelerinizi ve uzun süreli öğrenci vizesi alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hollanda bir Schengen ülkesi olması sebebiyle Hollanda’ya seyahat etmek isteyen kişilere Schengen vizesi verilmektedir. 90 güne kadar olan vizeler kısa dönem vize olarak değerlendirilmektedir. Schengen vize başvurusu yaparken  ilk giriş yapacağınız ülkenin konsolosluğuna veya en uzun süreli kalacağınız ülkenin konsolosluğuna başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Eğer ilk giriş yapacağınız veya en uzun süre kalacağınız Schengen ülkesi Hollanda ise kısa dönem vize başvurularınızı VFS Global üzerinden gerçekleştirmelisiniz. Uzun süreli vize almak isteyen kişilerin doğrudan Hollanda Büyük elçiliğine veya Hollanda Başkonsolosluğuna başvuruda bulunmaları gerekmektedir.  VFS Global üzerinden gerçekleştireceğiniz tüm vize başvurularında danışmanlık hizmeti sunan firmamız aracılığıyla hızlı, güvenli ve sorunsuz bir şekilde vizenizi alabilirsiniz.

Sizden Hazırlamanızı İstediğimiz Evrak Listenize bir Göz Atın

İş Yeri Sahipleri ?

 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biyometrik Fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Bağkur Hizmet Dökümü
 • Vergi Levhası (Fotokopisi)
 • İmza Sirküleri (İmza Beyannamesi)
 • Ticaret Odası Kaydı (Oda Kayıt Belgesi) Aslı
 • Faaliyet Belgesi (Aslı)
 • Ticaret Gazetesi Kaydı(Fotokopisi)
 • Son 4 aylık Banka Hesap Hareketleri (Bankadan Kaşeli ve İmzalı)
 • Ekstra olarak Üzerinize olan taşınmazlar ( Tapu, Ruhsat vss.) Fotokopisi

Çalışanlar ?

 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biometrik Fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • SGK Hizmet Dökümü
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi
 • İş Yeri İzin Belgesi ( Antetli Kağıda Kaşe ve İmzalı)
 • Son 3 aylık Maaş Bordrosu
 • Son 4 Aylık Banka Hesap Dökümleri (Bankadan Kaşeli ve İmzalı)
 • Ekstra olarak Üzerinize olan taşınmazlar ( Tapu, Ruhsat vss.) Fotokopisi

Emekliler ?

 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biyometrik Fotograf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Emeklilik Belgesi
 • Son 4 aylık Banka Hesap Dökümü ( Maaş aldığı Bankadan) (Bankadan Kaşeli ve İmzalı)
 • Ekstra olarak Üzerinize olan taşınmazlar ( Tapu, Ruhsat vss.) Fotokopisi

Öğrenciler ?

 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biyometrik Fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Öğrenim Gördüğü Okuldan Öğrenci Belgesi
 • Öğrenim Gördüğü Okuldan İzin Belgesi
 • Sponsor evrakları
 • Sponsor Dilekçesi
 • Ekstra olarak Üzerinize olan taşınmazlar ( Tapu, Ruhsat vss.) Fotokopisi

Ev Hanımları ?

 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biometrik Fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Sponsor Evrakları
 • Ekstra olarak Üzerinize olan taşınmazlar ( Tapu, Ruhsat vss.) Fotokopisi

Ticari Vize?
BAŞVURU FORM Dolum işlemi ( Firmamız tarafından sağlanmaktadır).

 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biyometrik Fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Ticari Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Vergi Levhası (Fotokopisi yeni tarihli)
 • İmza Sirküleri (Fotokopileri)
 • Ticaret Odası Kaydı (Oda Kayıt Belgesi- Aslı)
 • Faaliyet Belgesi (Aslı)
 • Ticaret gazetesi kaydı
 • Şirketin Son 4 aylık Banka Hesap dökümleri

GİDECEK KİŞİ ŞİRKET ÇALIŞANI İSE İLAVETEN

 • SGK Hizmet Dökümü
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi
 • İş Yeri İzin Belgesi ( Antetli Kağıda Kaşe ve İmzalı)
 • Son 4 aylık Maaş Bordrosu
 • Son 3 Aylık Banka Hesap Dökümleri (Bankadan Kaşeli ve İmzalı)
 • Şirketin Antetli kağıdına gidilecek ülke konsolosluğuna hitaben yazılmış garanti yazısı

Önemli:  Bu alanda yer alan evraklar sizlerin hazırlaması gereken evrak listesidir. Evrakların tamamı değildir.

 Evraklarla İlgili Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Sunulacak olan tüm belgeler 3 ay süresinden daha yeni olmalıdır.
 • Belgelerin aslıyla birlikte fotokopileri de sunulmalıdır.
 • Burada belirtilen belgelerin dışında ek belge talepleri konsolosluk tarafından yapılabilir.
 • Vize talepleri randevu ile gerçekleştirilmektedir.

Schengen yönetmeliği uyarınca istenen bir veya daha fazla belgenin eksik olması durumunda vize başvurusu reddedilebilir. Vize başvurunuzu riske atmamak için firmamızdan ön bilgi alabilir, vizenizi güven içerisinde çıkartabilirsiniz.


Hemen Ara 08:30 – 18:00
Tıkla ara: 0312 429 0312

Hemen Ara: 18:30 – 24:00
Tıkla ara: 0312 429 0724

Hemen Ara Mobil
Tıkla ara: 0543 882 

Online Vize Randevusu

(Vize randevu talebinde bulunan başvuru sahipleri; Gün içi mesai saatleri içerisinde firmamız tarafından aranacaksınız.)