TRA Pasaport Hizmetin Avantajları

Vize işlemleriniz ve başvurunuz süresince evraklarınızın eksiksiz, vize onaylanma aşamasının stressiz ve seyahatinizin engelsiz başlaması için size ve ailenize en iyi yardımcınız TRA Pasaport 7/24 canlı destek vermektedir. Tüm soru ve sorunlarınız için uzman ekiplerimizden ücretsiz destek alabilirsiniz. 7/24Destek Hattı: +9(0312) 429 0724
TÜMÜNÜ GÖR

Vfs Global

VFS Global Ankara

Önemli: VFSglobal vize başvuru merkezi randevusuz başvuruları kesinlikle kabul etmemektedir. online vize randevusu için (Vize Randevu) sayfamızı ziyaret ederek randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Avrupa’ya seyahat edecek Avrupa birliğine bağlı 10 ülke ve daha fazlasının vize başvurularının yapıldığı ve randevularının alındığı özel bir şirkettir.  Uygulamaları arasında başvurusu öncesi Schengen vizesi için gerekli evrakların tam ve eksiksiz şekilde teslim edilmesi yer almaktadır. Buna bağlı olarak evrak listesini çok iyi kontrol etmeli ve evrakların tam ve eksiksiz olarak oluşturulması vize almanızı kolaylaştıracaktır. VFSglobal Evrakların sisteme girişi ve konsolosluğa teslimi ile görevlidir. Vize konusunda karar verme yetkisine sahip değildir.

VFS Global Schengen Vizesi Başvuru Öncesi

VFS Global  Schengen Vizesi başvuru öncesinde öncelikle bir pasaport sahibi olmanız gerekmektedir. Pasaport bitiş tarihi talep edilen vize bitiş tarihinden 90 gün ve fazla süre ile geçerli olması gerekir. Vfs Global başvuru işleminden önce Schengen vize için gerekli evraklar ‘ın hazırlanıp parmak izi uygulaması işlemi için eksiksiz hazırlanması gerekir. Firmamız TRA Pasaport Vize Danışmanlık VFSglobal Ankara vize başvurularında Hollanda, Fransa, Avusturya, Belçika, İtalya, Finlandiya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Norveç, İsveç, Polonya, Malta, Bulgaristan, Avusturalya ve Kanada vize başvurularına aracılık etmektedir.

Firmamız TRA Pasaport Vize Danışmanlık ile VFSglobal başvurularını kolaylıkla yapabilir sizlere özel her biri kendi branşında uzman personellerimiz ile başvurularınızı sorunsuz şekilde yapabilmenize olanak sağlayacaklardır.

 • VFS Global Vize Randevu ve Başvuruları için: TRA-Pasaport Vize Danışmanlık 
AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN
Siz değerli ziyaretçilerimiz için VFSglobal vize başvuruları için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk. Daha detaylı bilgi alabilmeniz için 0312 429 0312 numaralı hattımızı arayarak canlı destek alabilirsiniz.

Başvuru Ücretleri Ne Kadardır ?

Genel Prosüdür gereği Konsolosluk hizmet bedeli 60 Euro ile belirlenmiştir, ancak Eğitim (Erasmus) vs. ve Schengen ülkelerinden herhangi birisinin vatandaşı olan eş olması durumunda 60 Euro alınmadığı bilinmektedir. Türkiye'de Başvuru Merkezlerinin Koordinasyon Bedeli (hizmet bedeli) 25 Euro işlem bedeli alınmaktadır. Bununla Beraber zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası, 1 Ay 18 Euro, 2 Ay 25 Euro, 3 Ay 30 Euro olarak Türkiye'de sabit tutulmaktadır.
Uçak ve otel rezervasyonları ve konfirmeleri, Vize takip ücreti, tercüme ücreti, kargo ücreti, başvuru formlarının doldurulması ücreti, Randevu ücreti, evrakların başvuru öncesinde analiz ve kontrollerin yapılması, başvurularınızın uzman personellerimiz tarafından yapılması gibi sizlere sağladığımız ayrıcalıklı hizmet için Toplamda 65 Euro ödeme başvuru esnasında alınmaktadır.

Başvuru Ücretleri Sabit midir? Değişkenlik gösterir mi?
Evet Sabittir ve asla değişkenlik göstermez. TRA Her şey dahil ücretler 1 Ay 168 Euro, 2 Ay 175 Euro, 3 Ay 180 Euro dur.
Her şey dahil Ücret Konsolosluk hizmet bedeli, VFSglobal koordinasyon bedeli, Seyahat Sağlık Sigortası, Tercüme, Uçak Rezervasyonları, Otel Rezervasyonları, Konsolosluk randevunuzun adınıza alınması, Başvuru formlarınızın doldurulması, Seyahat planlamanızın yapılması, Başvuru öncesi evrakların kontrollerinin yapılması, başvuru sonrası evraklarınızın takibi, Kargo hizmet bedelleri vizenizin olumsuz gelmesi durumunda ilgili konsolosluklara itirazı ve en güzeli de uzman personellerimiz ile vize başvurunuzun sorunsuz yapılması işlemi için ödenmektedir.
TRA Pasaport Vize Danışmanlık Ne iş yapar?
Değerli Yurttaşlarımız Schengen ülkeleri başvuru işlemleri için (Oturum, İkamet, vatandaşlık işlemleri, Schengen Vizesi, Eğitim ve Ticari Vizeler) alanında bir çok bilginin, haberin paylaşımını yapmaktadır. Ayrıca Danışmanlık ve Temsilcilik görevlerini yürütmektedir.
Başvurumu yaptım. Ne zaman sonuçlanır ?
Schengen Vize protokollerin de yasal süre 35 iş günüdür. Lakin Konsoloslukların yoğunluğuna göre 1 hafta ve 2 hafta içerisinde olumlu veya olumsuz sonuçlar alınmaktadır. Tavsiyemiz henüz bir başvuru yapmamış iseniz 1 ay öncesinden başvuru için gerekli evrakları hazırlamanız sürecin hızlı geçmesi açısından bizden ön bilgi almanızdır.
Başvurumu yaptım. Nasıl takibini yapabilirim ?
TRA-Pasaport Vize Danışmanlık tarafından yapılan başvuruların takibi telefon veya İnternet üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir.

Vfs Global ve Parmak İzi Uygulaması

Vfs Global ve  parmak izi uygulaması: Bu uygulama zorunlu bir uygulamadır. İlk defa yurt dışına çıkmak isteyen başvuru sahiplerinden 1 defaya mahsus başvuru merkezlerinden parmak izi alınma zorunluluğu vardır. 2015 yılından sonra herhangi bir Schengen üye ülkesine seyahat etmiş kişilerin başvuru merkezine gelme zorunluluğu yoktur. Emniyette pasaport için alınmış parmak izi: Schengen üye ülkeleri tarafından kabul edilmemektedir. Vize başvurusu için parmak izi yani biometrik kimlik bilgilerinin parmak izine alınma işlemi konsolosluklar tarafından yapılmaktadır.

Evrakları hangi kargo ile göndermeliyim ?
Evrakların tamamını ARAS Kargo Ankara Tunus Şubesine TRA-Pasaport adına göndermeniz yeterli olacaktır.

Evraklarımı gönderdim nasıl bir süreç bizi bekliyor?
Evraklarınızı kargo ile gönderdiğinizde firmamıza iletmiş olduğunuz kargo takip numarası ile dosyanız sistem tarafından takip altına alınır ve başvuru süreciniz otomatikman başlamış olur.
Risk Analizi?
Kargo ile gönderdiğiniz evrakların firmamıza ulaştığı anda dosyanız üzerinde risk analizi yapılmaktadır. Sorun oluşturabilecek hususların başvuru sahibine bildirilmesi uzman ekiplerimizce sağlanır.
Evraklarım başvuru için nasıl değerlendirilir?
Maddi imkanlarınız doğrultusunda seyahat amacınıza göre ilk değerlendirme yapılır. İlk değerlendirmede başvuru için uygun bulunmayan dosyalar başvuru sahiplerine tekrardan iade edilir.
Parmak İzi Uygulaması nedir ve nasıl alınır?
Biyometrik bilgilerin parmak izi kaydına alınma işlemi olarak da bilinir. Evrakların incelenmesi ve eksik belgelerin giderilmesi işlemin hemen ardından sizinde uygun gördüğünüz bir güne randevu verilir.
Başvuru ve Randevu öncesi Evrakların Kargo İşlemi ve Avantajları: ?
Evrakların başvuru öncesinde kargo edilmesi danışanların gereksiz maddi ve zaman kaybı yaşamamasına ayrıca kendisi açısından doğru başvuru yapmasına olanak sağlamaktadır.
Vize Başvuru Ücreti Kargo ile mi gönderilir?
Hayır. En son aşamada başvuru günü ve saati geldiğinde başvuru merkezinde ödeme işlemi yapılır. Daha öncesinde herhangi bir ödeme talep edilmez.
Başvurumu nasıl takip edebilirim?
Başvuru merkezlerinden başvuru esnasında alınan fiş ile İnternet üzerinden vize başvurularınızı takip edebilme imkanı sağlanmaktadır.

Başvuru  ve Randevu öncesi Evrakların Kargo İşlemi:

VFSglobal vize başvurusu evraklarının başvuru öncesinde incelenmesi değerlendirilebilmesi adına başvuru öncesi evrakların kargo yapılması başvuru saatinde çıkabilecek sorunları ortadan kaldırdığı gibi başvuru sahibine daha hızlı ve güvenilir bir başvuru imkanı sağlar.
Firmamızı tercih etmeyen başvuru sahiplerinin beyanatları doğrultusunda yaşanan en büyük sorunların başında eksik belgelerden kaynaklı aynı gün başvuru işlemlerini gerçekleştirememe ihtimalleri, yanlış beyanatla başvuru yapıp red alabilen kişileri, maddi kayıp, zaman kaybı ve geri dönüşü olmayan bir yola girdiği görülmüştür. Olabilecekleri olanaksız hale getirmemeden önce evrakların başvuru öncesi uzmanlarımız tarafından incelenmesi başvuru sahipleri adına çok daha faydalı olacağını ayrıca belirtmek isteriz.

Sizden Hazırlamanızı İstediğimiz Evrak Listenize bir Göz Atın

İş Yeri Sahipleri ?

 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biyometrik Fotograf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Bağkur Hizmet Dökümü
 • Vergi Levhası (Fotokopisi)
 • İmza Sirküsü (İmza Beyannamesi)
 • Ticaret Odası Kaydı (Oda Kayıt Belgesi) Aslı
 • Faaliyet Belgesi (Aslı)
 • Ticaret Gazetesi Kaydı(Fotokopisi)
 • Son 4 aylık Banka Hesap Hareketleri (Bankadan Kaşeli ve İmzalı)
 • Ekstra olarak Üzerinize olan taşınmazlar ( Tapu, Ruhsat vss.) Fotokopisi

Çalışanlar ?

 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biometrik Fotograf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • SGK Hizmet Dökümü
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi
 • İş Yeri İzin Belgesi ( Antetli Kağıda Kaşe ve İmzalı)
 • Son 3 aylık Maaş Bordrosu
 • Son 4 Aylık Banka Hesap Dökümleri (Bankadan Kaşeli ve İmzalı)
 • Ekstra olarak Üzerinize olan taşınmazlar ( Tapu, Ruhsat vss.) Fotokopisi

Emekliler ?

 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biyometrik Fotograf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Emeklilik Belgesi
 • Son 4 aylık Banka Hesap Dökümü ( Maaş aldığı Bankadan) (Bankadan Kaşeli ve İmzalı)
 • Ekstra olarak Üzerinize olan taşınmazlar ( Tapu, Ruhsat vss.) Fotokopisi

Öğrenciler ?

 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biyometrik Fotograf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Öğrenim Gördüğü Okuldan Öğrenci Belgesi
 • Öğrenim Gördüğü Okuldan İzin Belgesi
 • Sponsor evrakları
 • Sponsor Dilekçesi
 • Ekstra olarak Üzerinize olan taşınmazlar ( Tapu, Ruhsat vss.) Fotokopisi

Ev Hanımları ?

 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biometrik Fotograf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Sponsor Evrakları
 • Ekstra olarak Üzerinize olan taşınmazlar ( Tapu, Ruhsat vss.) Fotokopisi

Ticari Vize?
BAŞVURU FORM Dolum işlemi ( Firmamız tarafından sağlanmaktadır).

 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biyometrik Fotograf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Ticari Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Vergi Levhası (Fotokopisi yeni tarihli)
 • İmza Sirküleri (Fotokopileri)
 • Ticaret Odası Kaydı (Oda Kayıt Belgesi- Aslı)
 • Faaliyet Belgesi (Aslı)
 • Ticaret gazetesi kaydı
 • Şirketin Son 4 aylık Banka Hesap dökümleri

GİDECEK KİŞİ ŞİRKET ÇALIŞANI İSE İLAVETEN

 • SGK Hizmet Dökümü
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi
 • İş Yeri İzin Belgesi ( Antetli Kağıda Kaşe ve İmzalı)
 • Son 4 aylık Maaş Bordrosu
 • Son 3 Aylık Banka Hesap Dökümleri (Bankadan Kaşeli ve İmzalı)
 • Şirketin Antetli kağıdına gidilecek ülke konsolosluğuna hitaben yazılmış garanti yazısı

Önemli:  Bu alanda yer alan evraklar sizlerin hazırlaması gereken evrak listesidir. Evrakların tamamı değildir.

VFS Global Randevu

Vfs Global randevusuz başvuruları kabul etmemektedir. Randevu günü ve saatinde evrakların eksiksiz ve tam olarak bulundurmanız gerekmektedir. Eksik olan başvuru evrakları kabul edilemediği gibi aynı gün içerisinde başvuru yapamama ihtimalide bulunmaktadır. Vize başvurusu hakkında ön bilgi almak için 0312 429 0312 hattımızdan sağlanmaktadır.

TRA Pasaport Online Vize Randevusu