TRA Pasaport Hizmetin Avantajları

Vize işlemleriniz ve başvurunuz süresince evraklarınızın eksiksiz, vize onaylanma aşamasının stressiz ve seyahatinizin engelsiz başlaması için size ve ailenize en iyi yardımcınız TRA Pasaport 7/24 canlı destek vermektedir. Tüm soru ve sorunlarınız için uzman ekiplerimizden ücretsiz destek alabilirsiniz. 7/24Destek Hattı: +9(0312) 429 0724
TÜMÜNÜ GÖR

VFS Global Avusturya Vizesi

VFS Global Avusturya Vizesi

   VFSglobal Avusturya Vizesi için başvuru gerçekleştirecek olan kişilerin bu sitede yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde okumaları büyük önem taşımaktadır.Burada yazan bilgilerin doğru bir biçimde uygulanması halinde oluşabilecek olumsuz durumların önüne geçilecektir.VFSglobal vize başvurusu yapacak olan kişilerin maksimum 90 gün için vize almalarını sağlamaktadır. 90 günden daha fazla vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin direkt olarak konsolosluğa başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. VFSglobal Avusturya vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmeden önce hangi vize türüne başvuruda bulunacağınızı netleştirmeniz işlemlerinizin hızlı bir biçimde sonuçlanabilmesi için önemlidir. VFSglobal ofisleri başvuru işlemleri boyunca size yardımcı olacaktır. Ancak VFSglobal vize kategori seçimi hususunda başvuru sahiplerine tavsiyede bulunma ya da rehberlik etme yetkisine sahip değildir. VFS global Avusturya başvurularında randevu alınması zorunludur. Randevu günüde ve saatinde tüm istenen evrakların hazır olması gerekmektedir. Avusturya vize başvurusunda bulunacak olan başvuru sahipleri daha önce Schengen vize başvurusunda bulunmamış ve biyometri işlemi yaptırmamışsa, başvuru esnasında bizzat hazır bulunmalıdır. VFSglobal Avusturya vize başvuruları genel manada Schengen vize başvuru prosedürlerine tabidir. VFSglobal ofisleriAvusturya Büyükelçiliği / Avusturya Başkonsolosluğuna bağlı olarak çalışan idari kurumlardır. VFSglobal başvuru evraklarını eksiksiz olarak teslim alıp konsolosluğua ulaştırma ve pasaportları konsolosluktan geri alıp başvuru sahiplerine teslim etme görevini gerçekleştiren bir aracı kurumdur. VFSglobal vizenin çıkıp çıkmaması aşamasında herhangi bir karar yetkisi bulunmamaktadır.

VFSglobal Avusturya vize başvuru merkezleri bölge sınırlaması uygulamaktadır. VFSglobal Avusturya vize başvurusunda bulunacak olan kişiler aşağıda belirtilen illerde ikamet etmeleri durumunda Ankara, Antalya, Bodrum, Gaziantep, İzmir, Trabzon illerinde bulunan başvuru merkezleri aracılığıyla başvurularını gerçekleştirebilirler.

Adana, Aydın, Amasya, Afyon, Artvin, Ağrı, Adıyaman, Ardahan, Aksaray, Antalya, Ankara, Bartın, Burdur, Batman, Bitlis, Bayburt, Bingöl, Çorum, Çankırı, Diyarbakır, Denizli, Elazığ, Eskişehir, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Gaziantep, Giresun, Hatay, Hakkari, Isparta, Iğdır, İzmir, KKTC, Kütahya, Kahramanmaraş, Konya, Karabük, Kırşehir, Karaman, Kırıkkale, Kars, Kilis, Kastamonu, Kayseri, Muş, Malatya, Muğla, Manisa, Mersin, Mardin, Niğde, Nevşehir, Osmaniye, Ordu, Rize, Siirt, Sinop, Samsun, Şırnak, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Tokat, Tunceli, Van, Yozgat.

VFSglobal Avusturya vize başvurusu yapacak olan ve diğer illerde ikamet eden kişilerin İstanbul’daki Harbiye, Altunizade veya Bursa ofisinden başvuruda bulunması gerekmektedir.

VFSglobal Avusturya Vize Randevusu

VFSglobal Avusturya Vize Randevusuişlemlerinde 24/09/2014 tarihi itibari ile diğer Schengen ülkeleri ile birlikte parmak izi uygulamasına geçmiştir. Parmak izi uygulaması sebebiyle başvuru sahiplerinin bir kereye mahsus olmak üzere Avusturya Konsolosluğu tarafından parmak izi alınarak Schengen ülkelerinin tamamının kullandığı SIS veri tabanına kaydı yapılmaktadır. Bu sebeple parmak izinizi verebilmek için başvuru sahiplerinin VFSglobal Avusturya ofislerinden randevu almaları gerekmektedir. VFSglobal Avusturya vize randevusuistenen vize tarihinden minimum 45 gün önce alınmalıdır. Tüm evrakların eksiksiz olarak randevu gününde ve saatinde hazır olması gerekmektedir. Biyometri işleminin yapılabilmesi için daha önce bu işlemi yaptırmamış olanların şahsen VFSglobal başvuru merkezlerine gelmeleri zorunludur. Vize randevuları seyahatlerin yoğun olarak gerçekleştiği sezonlarda, Türkiye ve Avusturya’daki resmi tatil dönemlerinde maksimum 1 ay minimum 15 gün sonrasına verilmektedir. Bu sebeple vize başvurularında yoğunluk olan dönemler dikkate alınarak başvurunun gerçekleştirilmesi önemlidir. Talep edilen vizenin başlangıç tarihinden maksimum 90 gün öncesine kadar başvuru işlemi yapabilirsiniz. VFSglobal Ankara Avusturya vize başvurusu için online randevu sistemi üzerinden randevularınızı alabilir ya da daha detaylı bilgi alabilmek için çağrı merkezini arayabilirsiniz. İletişim: 0312 429 0312

Avusturya Vizesi Başvurusu

Avusturya Vizesi Başvurusu yapabilmek için bu sitede bulunan bilgi ve belgeleri detaylı bir biçimde incelemeniz gerekmektedir. Sitemizde bulunan bilgilerle vizeniz reddedilmeden hızlı bir biçimde doğru başvuruyu yapmanız ve vizenizi almanız mümkün olacaktır.

 • Avusturya Vizesi maksimum 90 gün ile sınırlıdır.
 • Avusturya vize başvurusunu ilk giriş yeri Avusturya olan ya da ana kalış ülkesi Avusturya olan başvuru sahipleri yapabilir.
 • Avusturya vize başvurularında parmak izi uygulamasına geçilmiştir. SIS (Schengen Information System) veri tabanına kimlik bilgileriniz bu işlemle yüklenmekte ve 5 sene süresince muhafaza edilmektedir. 24/09/2014 tarihinden sonra vize başvurusunda bulunmuş ve parmak izi sisteme kaydedilmiş olan kişilerin vizelerinde VIS ibaresi bulunmaktadır. Bu kişiler biyometri işlemini yaptırmalarından itibaren 5 sene süresi içerisinde bu uygulamadan muaf tutulacaklardır.
 • Hollanda vize başvuruları istenen vize tarihinden maksimum 90 gün önce yapılabilir.

Avusturya Aile Birleşimi Vizesi

Avusturya Aile Birleşimi Vizesi, Avusturya’ya çalışmaya giden; Rotasyon hizmetlisi, Müstesnalı çalışan, sanatçı, araştırmacı, öğretmen ve Avusturya vatandaşı olan kişilerin eşleri, reşit olmayan çocukları ve bakıma muhtaç birinci derece akrabaları için alınabilmektedir. Aile birleşimi vize başvuruları, uzun süreli ikamet izinleri ve vatandaşlık başvuruları şahsen ya da vekalet verilen kişi aracılığıyla direkt olarak Avusturya Büyükelçiliğine veya Avusturya Konsolosluğuna yapılmalıdır. Avusturya makamlarına aile birleşimi için başvuruda bulunmayı planlayan kişilerin dikkat etmesi gereken husus, aile birleşimini neye istinaden yapacaklarıdır. Eş üzerinden aile birleşimi, çocuk üzerinden aile birleşimi, bakıma muhtaç anne, baba veya çocuk üzerinden başvuru işlemleri gerçekleştirilebilir.

VFSglobal Avusturya Vize Başvuru Türleri

VFS Global Avusturya vize başvuru türleri; turistik vize, ticari vize, Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi, kültürel vize ve diğer vizeler biçiminde kategorilendirilmiştir. Turistik Vize, yabancı ülke vatandaşlarının sınırlı bir süre için Avusturya’yı ziyaret etmelerine izin veren vize türüdür. Bu vize kategorisinde seyahat gerçekleştiren kişiler bir seyahat acentesi ile tura katılan ya da otel ve uçak rezervasyonları başkası tarafından temin edilen turistik amaçla Avusturya’ya gidecek olan kişilerdir. Ticari vize kategorisi, fuara katılmak, sözleşme imzalamak, iş toplantısı gibi amaçlarla Avusturya’yı ziyaret edecek olan kişiler içindir.  Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi, arkadaşları ya da aile fertlerini ziyaret etmek amacıyla Avusturya’ya gelmek isteyen kişilere yöneliktir. Kültürel vize, spor müsabakaları, konser vermek, tiyatro gösterisi yapmak vb. kültürel etkinlikler için Avusturya’yı ziyaret etmek isteyen kişiler içindir. Diğer vize kategorisi ise belirlenen kategoriler dışında bir sebeple Avusturya’yı ziyaret etmek isteyen kişiler içindir. Bu durumun başvuru esnasında belirtilmesi gerekmektedir.

VFSglobal Avusturya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2017

VFSglobal Avusturya Vizesi için Gerekli Evraklar 2017 yılı itibariyle VFSglobal ofislerine eksiksiz bir biçimde teslim edilmelidir. Eksik belgelerin bulunması halinde vize başvurusunun kabul edilmemesi söz konusu olabilir. Bu nedenle istenen tüm evrakların randevu tarihine kadar tamamlanması önemlidir. Avusturya vize başvuru işlemlerinde teslim edilecek olan evrakların güncel olması gerekmektedir. Başvuru sırasında ibraz edilen pasaportun en az altı ay süre ile geçerli olması dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesidir.Avusturya konsolosluğu teslim edilen evraklardan başka ek evrak isteme hakkını saklı tutmaktadır.Ek evrak istenmesi durumunda başvuru sahibinin vermiş olduğu iletişim bilgilerinden irtibat kurularak tamamlanması gereken evraklar bildirilecektir.Avusturya vize başvurusunda sağlık sigortası yaptırılması zorunludur. Yaptırılan sağlık sigortasının tüm seyahat süresini kapsaması gerekmektedir.VFSglobal başvuru esnasında teslim edilen evrakları eksiksiz bir biçimde Avusturya Konsolosluğuna ulaştırmaktadır.Başvuru sahiplerine pasaportları talep etmeleri halinde kurye ile ya da VFSglobal ofislerinde elden teslim edilmektedir. Başvurularını bir aracı vasıtasıyla gerçekleştirenler, başvuru aşamasında ve pasaportun teslim edilmesi sırasında vekaletname temin etmelidir.

Sizden Hazırlamanızı İstediğimiz Evrak Listenize bir Göz Atın

İş Yeri Sahipleri ?

 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biyometrik Fotograf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Bağkur Hizmet Dökümü
 • Vergi Levhası (Fotokopisi)
 • İmza Sirküsü (İmza Beyannamesi)
 • Ticaret Odası Kaydı (Oda Kayıt Belgesi) Aslı
 • Faaliyet Belgesi (Aslı)
 • Ticaret Gazetesi Kaydı(Fotokopisi)
 • Son 4 aylık Banka Hesap Hareketleri (Bankadan Kaşeli ve İmzalı)
 • Ekstra olarak Üzerinize olan taşınmazlar ( Tapu, Ruhsat vss.) Fotokopisi

Çalışanlar ?

 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biometrik Fotograf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • SGK Hizmet Dökümü
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi
 • İş Yeri İzin Belgesi ( Antetli Kağıda Kaşe ve İmzalı)
 • Son 3 aylık Maaş Bordrosu
 • Son 4 Aylık Banka Hesap Dökümleri (Bankadan Kaşeli ve İmzalı)
 • Ekstra olarak Üzerinize olan taşınmazlar ( Tapu, Ruhsat vss.) Fotokopisi

Emekliler ?

 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biyometrik Fotograf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Emeklilik Belgesi
 • Son 4 aylık Banka Hesap Dökümü ( Maaş aldığı Bankadan) (Bankadan Kaşeli ve İmzalı)
 • Ekstra olarak Üzerinize olan taşınmazlar ( Tapu, Ruhsat vss.) Fotokopisi

Öğrenciler ?

 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biyometrik Fotograf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Öğrenim Gördüğü Okuldan Öğrenci Belgesi
 • Öğrenim Gördüğü Okuldan İzin Belgesi
 • Sponsor evrakları
 • Sponsor Dilekçesi
 • Ekstra olarak Üzerinize olan taşınmazlar ( Tapu, Ruhsat vss.) Fotokopisi

Ev Hanımları ?

 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biometrik Fotograf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Sponsor Evrakları
 • Ekstra olarak Üzerinize olan taşınmazlar ( Tapu, Ruhsat vss.) Fotokopisi

Ticari Vize?
BAŞVURU FORM Dolum işlemi ( Firmamız tarafından sağlanmaktadır).

 • Pasaportun Aslı var ise eski Pasaportlar
 • 2 adet Biyometrik Fotograf (son 6 ay içerisinde çekilmiş arka fon beyaz)
 • Yabancı devletten gelen Ticari Davetiye' nin Aslı
 • Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Vergi Levhası (Fotokopisi yeni tarihli)
 • İmza Sirküleri (Fotokopileri)
 • Ticaret Odası Kaydı (Oda Kayıt Belgesi- Aslı)
 • Faaliyet Belgesi (Aslı)
 • Ticaret gazetesi kaydı
 • Şirketin Son 4 aylık Banka Hesap dökümleri

GİDECEK KİŞİ ŞİRKET ÇALIŞANI İSE İLAVETEN

 • SGK Hizmet Dökümü
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi
 • İş Yeri İzin Belgesi ( Antetli Kağıda Kaşe ve İmzalı)
 • Son 4 aylık Maaş Bordrosu
 • Son 3 Aylık Banka Hesap Dökümleri (Bankadan Kaşeli ve İmzalı)
 • Şirketin Antetli kağıdına gidilecek ülke konsolosluğuna hitaben yazılmış garanti yazısı