VFS Global Hollanda Vize Randevusu

VFS Global Hollanda Vize Randevusu

VFS Global Hollanda Vize Randevusu

Türkiye’den kısa süreli Hollanda Vize başvurusu yapabilmeniz için VFS Global Hollanda vize randevusu  almanız gerekmektedir. Bilindiği üzere kısa süreli Hollanda vize başvuruları doğrudan Konsolosluğa yapılamamaktadır. Hollanda randevusu günü ve saatinde evrakların eksiksiz ve sıralı bir şekilde bulundurmanız gerekmektedir. Randevusuz başvurular kabul edilmemektedir. Başvuru esnasında evrakların eksik olması durumunda başvurunuz kabul edilmediği gibi biometri işleminizin de iptali söz konusu olacaktır. Hollanda vizesi genel olarak Schengen vize prosedürlerine tabidir. Evraklar hakkında merak ettiklerinizi Schengen vizesi için gerekli evraklar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hollanda Vizesi Nedir?

Hollanda’ya seyahat ederek bir akrabanızı, arkadaşınızı görmek ya da herhangi bir tanıdığınız olmasa bile Hollanda’nın nasıl bir ülke olduğu keşfederek seyahat deneyiminizi arttırmak isterseniz; yapmanız gereken ilk başta Hollanda Vizesi almaktır. Schengen Vizesi olarak da bilinen ve AB ülkelerinin birçoğunda geçerli olan Hollanda Vizesi için yetkili olan kurum VFS Global şirketi olmaktadır. Hollanda Konsolosluğu ile birebir temas sağlayarak sizin ülkeye ziyaret gerçekleştirmeniz için size yardım eden bu kurumdan başka bir kurumla vize alamadığınızı bilmeniz gerekiyor.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda Vizesi almak için öncelikle VFS Global firması ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Evraklarınızı hazırlayarak firmanın çağrı merkezini arayarak ya da online şekilde başvuru yaparak randevu alıyorsunuz. Sonrasında da yine internet sitesinden VFS Global ofislerini bularak sizin adresinize en yakın olan bir ofise gidiyorsunuz. Evraklarınızı teslim ederek başvuru aşamasına geçiyorsunuz. Hollanda Vizesi 90 günlük Hollanda ziyaretleri için geçerli olan ve VFS Global aracılığı konsolosluk tarafından işlem gören vize türüdür.. Genel ismi; Schengen olan vizeyi aldıktan sonra isterseniz; diğer Schengen Vizesi geçen ülkelere de ziyaret edebilirsiniz. Tabi her ülke için değil; toplamda 90 gününüz bulunduğunu unutmayın. En çok hangi ülkede kalacaksanız; bu ülkenin kurumuna vize için başvuruda bulunun.

VFS Global Hollanda Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılmalıdır?

VFS Global ile Hollanda’ya giderek ziyaret gerçekleştirmek isteyen kişiler öncelikle randevularını almalıdırlar. Randevu tarihlerinde ise; ofislere giderek resmi olarak başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Tabi bu randevu alış zamanları içerisinde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan en önemlisi de zaman kavramıdır. Bazı kişiler randevuların geç zamana verileceğini ve işlemlerin uzun süreceğini düşünerek 6 ay öncesinden randevu almaya kalkıyorlar. Oysa bu yanlıştır. En fazla 90 gün yani; 3 ay öncesinden randevu alabiliyorsunuz. En azlık kısımda da belirli bir süreniz vardır. O da 15 gündür. Yani; Hollanda ziyaretinizden 15 ile 90 gün öncesinden randevunu almanız lazım.

VFS Global Hollanda Vize Randevusu Nasıl Alınır?

VFS Global ile Hollanda vizesi randevusu almak için öncelikle kurumun resmi internet sayfasına giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra randevu sekmesine tıklayın. Buradan isterseniz; kurumun çağrı merkezi numarasını öğrenebilir, isterseniz de; başvuru yapmak için online adrese erişim sağlayabilirsiniz. Eğer Hollanda Vize başvurusunu telefon ile yapmak isterseniz; hemen çağrı merkezi numarasını bizzat kendiniz arayarak yetkili ile iletişime geçebilir, sizden istenen bilgileri vererek randevunuzu oluşturabilirsiniz. Randevu tarihinizi mutlaka not etmeniz gerektiğini unutmayın. Eğer randevunuzu kaçırırsanız iptal etmeden yeni bir randevu alamazsınız. Siz telefonla değil de; online Hollanda Vizesi başvurusu yapmak isterseniz de; yine bu sayfa üzerinden ilgili linke tıklayarak mail adresiniz gibi bilgilerle giriş yapıp randevunuzu oluşturabilirisiniz.

VFS Global Hollanda Vize Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Hollanda’ya gitmek için alacağınız vizenin başvurusunu yaptıktan sonra yapmış olduğunuz başvuruya Hollanda Konsolosluğu’nun ne cevap verdiğini bilmeniz gerekiyor. Aksi halde Hollanda’ya gitmek için hazırlanmanız doğru olmaz. Başvurunuzu ister telefonla çağrı merkezi görevlisi ile yapmış olun, isterseniz de online şekilde oluşturun tüm takiplerinizi yine VFS Global internet sayfası üzerinden kolay bir şekilde yapabilirsiniz. VFS Global üzerinden vize başvurusu takibi yapmak için sitede yer alan Başvuru Takip sayfasına giriş yaparak buraya referans numaranız ve soyadınızı yazın. Ardından kutuda gördüğünüz sayı, metinlerden oluşan güvenlik kodunu da yazın. Submit butonuna basarak Hollanda Vizenizin ne cevap aldığını kontrol edebilirsiniz.

07 Mayıs 2017
2.570 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

 1. Sinan Gökalp dedi ki:

  Hollanda vze randevusu alabilmemiz için sizinle iletişimemi geçmemiz gerekiyor?

  1. Pasaport Vizesi dedi ki:

   Hollanda vize randevusu için çağrı merkezimizi arayabilir veya online randevu sayfamızdan talepte bulunabilirsiniz.

  2. Pasaport Vizesi dedi ki:

   Hollanda vize randevusu için çağrı merkezimizi arayabilir veya online randevu sayfamızdan talepte bulunabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...