Ankara Avusturya Vizesi

Ankara Avusturya Vizesi

Ankara Avusturya Vizesi

Avusturya, Avrupa Birliğinin ülkeleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda Schengen ülkeleri birliğinde de bulunmaktadır. Güçlü sanayisi sayesinde bu birliklerde yer alan Avusturya, aynı zamanda turizm açısından da oldukça gözdedir. Bu nedenle sıklıkla ziyaret edilmektedir. Pek çok ülkeden insanlar turizm maksatlı bu ülkeye seyahat edebildikleri gibi eğitim, iş veya sağlık gibi nedenlerden dolayı da seyahat yapabilmektedirler. Ülkemiz Avrupa Birliği’ne üye bir ülke değildir. Bu nedenle yapılacak Avusturya ziyaretlerinde Schengen vize almak gereklidir. Kişiler Ankara Avusturya vizesi başvurusunda bulunmak istediklerinde, ilgili kurum olan VFS Global merkezlerinden bilgi alabilmektedirler. Alınacak Schengen vizesi Avusturya’ya yapılacak seyahatlerde 90 gün için uygulanmaktadır. Yurt dışına çıkmak isteyen kişiler öncelikle yurt dışına çıkış amacını doğru bir şekilde belirlemeli, sonrasında belirlenen amaca uygun olan vize türüne başvuruda bulunmalıdırlar.

Avusturya Schengen Vizesi

Devletler ulusal egemenlik yetkisine sahiptirler ve bu yetkileri kendi sınırları içinde sahip oldukları yasalarla diledikleri gibi kullanmaktadırlar. Bu yetkiler arasında ülke içine girmek isteyen yabancıların, ne şekilde ülkeye kabul edileceği konusu da vardır. Yani ülkeler sınırlarına yabancı bir ülke vatandaşını ne şekilde sokmak istediklerini belirleyebilirler. İşte bu noktada vize devreye girmektedir ve yabancı bir ülkeye giriş için zorunlu olabilmektedir. Bu kapsamda Ankara Avusturya vizesi başvurusu yapılmalıdır. Ancak alınacak vize ile Avusturya’ya seyahat etmek mümkün olmaktadır.

Avusturya Schengen vizesi, Avrupa Birliği’ne üye olan bazı ülkelerin, kendi aralarında yaptıkları bir anlaşmaya dayanan bir vizedir. Belirlenmiş olan bir Schengen Bölgesi vardır ve bölge içindeki ülkelerde seyahat serbestliği söz konusudur. Bir kişi Schengen vizesi yaptırmışsa, Schengen anlaşmasını kabul etmiş olan herhangi bir ülkeye rahatça geçebilmektedir. Schengen Bölgesine yapılacak seyahatler 90 gün ile sınırlıdır Avusturya da Schengen Bölgesi’ne dahil bir ülkedir. Kişiler Schengen vizesine ticari, turistik, akraba ve arkadaş ziyareti, konferans ve eğitim, kültürel ve sporsal faaliyet türlerinde başvuruda bulunabilirler. Schengen vizesinin hangi ülkeden alındığının bir önemi yoktur. Anlaşma dahilindeki tüm ülkelere bu vize ile seyahat etmek mümkündür.

 Avusturya Vize Başvurusunda Genel Süreç Nasıldır?

Vize başvuruları genel anlamda standart bir süreçte ilerler. Ancak istenen evraklara, ibraz edilmesi zorunlu olan belgelere veya vize türlerine göre değişiklikler meydana gelebilmektedir. Avusturya vize başvurusunda bulunmak isteyenler öncelikle yurt dışına çıkış amaçlarını net olarak belirlemelidir. En sık karşılaşılan başvuru hataları, yurt dışına çıkış amacına uygunluk taşımayan vize türüne başvuruda bulunulmasıdır. Bir kişi turistik gezi amacıyla Avusturya’ya gidecekse, orada ticari bir faaliyette bulunamayacağını bilmelidir. Bu nedenle çıkış amacı net olmalı ve doğru türdeki vizeye başvuru yapılmalıdır.

Kişilerin Avusturya vize başvurularında dikkat etmeleri gereken diğer bir nokta da, vize için istenen evrakların hazırlığıdır. Başvuruda bulunacağınız vize türü için gerekli olan evrakların bilgisine VFS Global Ankara ofisimizden ulaşabilirsiniz. Sizden istenilen evrakları tam ve hatasız bir şekilde hazırlamanız gerekir. Bu konu vize değerlendirmede olukça önemlidir. Evraklarda oluşan bir hata veya eksiklik vize başvurusuna ret cevabı gelmesine neden olabilir. Bu nedenle dilerseniz evrak hazırlığı ile ilgili firmamızdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Gerekli olan süreci profesyonel bir şekilde ilerletmemiz hızlı ve sorunsuz bir vize başvurusu geçirmenize yardımcı olmaktadır.

 Avusturya Vizesinde Davetiye Detayı

Kişiler Avusturya’ya seyahat için vize başvurusunda bulunacaklarına, başvuru esnasında davetiye ibraz etme zorunluluğu taşımadıklarını bilmelidirler. Avusturya vize randevusu alarak başlattıkları bu süreçte, davetiye ibraz zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak bu durum otel rezervasyonu yaptırılması koşuluyla mümkün olmaktadır. Yapılacak otel rezervasyonu ile en fazla yirmi günlük turist vizesi talebinde bulunulabilmektedir. Ancak davetiye üç aya kadar vize alabilme olanağı sunmaktadır. Kişilere ticari olarak yurt dışından gelen davetiyelerde, konaklama yeri mevcut değilse otel rezervasyonu bu durumda da yapılmalıdır. Özetle kişiler Avusturya’da konaklama yapacakları yeri, mutlaka evrak üzerinde belirtmek durumundadırlar.

Avusturya vizesi genel olarak Schengen vize prosedürlerine tabidir bu sebepten dolayı Schengen vizesi için gerekli evraklar sayfamızı ziyaret ederek size ait güncel evrakları öğrenebilirsiniz.

16 Temmuz 2017
1.057 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...