Avusturya Schengen Vizesi

Avusturya Schengen Vizesi

Avusturya Schengen Vizesi

Schengen vizesi, Avrupa Birliği’ne üye bulunan bazı ülkelerin kendi aralarında bir anlaşma sonucu, bu ülkeler arasında sınırda polis kontrolleri olmadan seyahat edilmesine olanak tanıyan vizedir. Yani bir kişi Avusturya Schengen vizesi başvurusu yapmışsa, bu anlaşmayı kabule etmiş olan ülkeler arasında geçiş kolaylığına ulaşabilmektedir. Bu anlaşmanın amacı devletler arasında birlik sağlanmasıdır. Geçirilen savaşlardan sonra yaşanan kopukluk ve parçalanmalar, ülkelerin zarar görmesine neden olmuştur. Ülkeler de bu zararları atlatırken aynı zamanda gördükleri zararlardan ders çıkarmışlardır. O nedenle tekrar aynı hatalara ve parçalanmalara maruz kalmamak için de devletlerarası birliğe oldukça fazla önem vermişlerdir.

Schengen vizesi için bazı şartlar söz konusudur. Avusturya’ya ve diğer üye ülkelere Schengen vizesi alarak seyahat etmek isteyen birine, doksan güne kadar seyahat izni verilmektedir. Avusturya vize başvurusu yapacak kişiler bu süreye oldukça fazla önem göstermelidir. Kişiler Schengen vizesi kapsamında pek çok kategoriye başvuruda bulunabilmektedirler. Bir kişi Schengen vizesi ile ticari amaçlı, turistik amaçlı, akraba ve arkadaş ziyareti için, konferans ve seminer için, eğitim almak için, kültürel ve sporsal faaliyetler için yurt dışına çıkış yapabilmektedir. Alınan Schengen vizesi ile anlaşma dahilindeki tüm ülkelere rahatça seyahat edilebilmektedir.

Schengen Vizesinin Geçerli Olduğu Ülkeler

 Schengen vizesi; Macaristan, Portekiz, İtalya, Hollanda, Fransa, Slovenya, Danimarka, Estonya, İzlanda, İsviçre, Almanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, İspanya, Finlandiya, Norveç, İsveç, İzlanda ve Lihtenştayn ülkelerinde geçerlidir. Kişiler VFS Global aracılığı ile Avusturya Schengen vizesi başvurusunda bulunabilirler. Ancak bilinmesi gereken bir nokta vardır. Schengen vizesinin alınmış olması, Schengen alanına rahatlıkla giriş yapılabileceğini garanti etmemektedir. Sonuçta sınırdaki görevli memurların duruma müdahale etme ya da durumda değişiklik yapma yetkileri mevcuttur.

Avusturya Schengen Vizesi Başvurusu

Kişiler Avusturya vize randevusu alarak başvuru işlemlerine başlayabilirler. Başvuru işlemi seyahate gitmeden en az iki hafta önce yapılmalıdır. Daha doğrusu seyahat başlangıç zamanından en az 90 gün önce başvuru yapılabilmektedir. Ancak acil işlerde on beş gün önce başvuru yapma olanağı da vardır. Başvuru sonrasında bazen iş yoğunlukları nedeniyle bazen de farklı sebeplerle başvurunun onaylanma durumunda gecikmeler yaşanabilir. Bu nedenle başvuruyu son ana bırakmamak kişilerin yararına olacaktır.

Kişiler VFS Global merkezlerinden Avusturya için Schengen vize başvurularında bulunabilirler. Alacakları bu vize sayesinde Avrupa ülkelerine çok daha hızlı bir geçiş imkanına kavuşabilirler. Bu kapsamda herhangi bir sorunla karşılaşmamak için seyahat planlaması yapmaları kişilerin faydasına olacaktır. Hem kendi seyahatleri organize olmuş olacak hem de başvuruda problem yaşamamış olacaklardır. Bu nedenle başvuruda seyahat planının, pasaportun, rezervasyon yapılan yerin bildirilmesi çok önemlidir.

Schengen Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilecek Noktalar

Avusturya’ya gitmek için Schengen vizesi başvurusu yapılırken bazı noktalara çok daha fazla dikkat etmek gereklidir. Hatta kişiler ilk kez vize başvurusunda bulunacaklarsa, süreç ile ilgili firmamızdan uzman desteği sağlayabilmektedirler. Alacakları destek ve danışmanlık sayesinde hatasız ve hızlı bir başvuru süreci geçirebilirler. Çünkü vize başvurularında bazen ufak bir hata bile ret cevabı alınmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle tüm süreci dikkatli ve gerekirse uzman desteği alarak geçirmekte fayda vardır.

Vize başvurularında başvuru ve evrak aşamaları çok önemlidir. Kişiler başvuru yaparken çok dikkati olmalıdır. Başvuru formuna yanlış bir bilgi yazmamalı ya da doldurulması gereken yerleri eksik bırakmamalıdırlar. Aksi halde kişilerin başvurusu yalan beyan gerekçesi ile reddedebilmektedir. Ayrıca istenen evraklar da hatasız ve eksiksiz hazırlanmalıdır. Evraklarda bir sorun çıkması da başvuruyu ret ile sonuçlandırabilmektedir. Bu da kişilerin planlarının aksamasına ve zaman kaybı yaşanmasına neden olur. Bu nedenle VFS Global Ankara iletişim kanallarından istenen evrakların neler olduğu öğrenilmeli ve bu bilgi doğrultusunda evrak hazırlığı yapılmalıdır. Ayrıca kişiler başvuru öncesi evrak kontrolü yaptırabilmektedirler. Bu hizmeti alarak evraklarını başvuru öncesinde uzman kişilere kontrol ettirebilecekler ve başvuruda bu sayede sorun yaşamayacaklardır.

Schengen vizesi için gerekli evraklar sayfamızı ziyaret ederek gerekli olan evrak listesine ulaşabilirsiniz.

16 Temmuz 2017
1.084 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...