Avusturya Turist Vizesi

Avusturya Turist Vizesi

Avusturya Turist Vizesi

Avusturya turist vizesi, pasaporta koyulan ve yabancı bir kişinin bir devletin ülkesine seyahat edebileceğini gösteren bir evraktır. Bir ülkeye hangi yabancının girebileceğinin kararının verilmesi, gidilecek olan devletin yetkileri arasındadır. Her devlet, ülkesine girmek isteyen kişiler için giriş kararını kendi çıkarlarını gözeterek belirlemektedir. Bu kapsamda vize başvurusu yapılması demek kesin olarak o başvurunun onaylanacağı anlamına gelmemektedir. Her devletin kendine özgü olarak hazırladığı, ülkesine sokmayacağı yasaklı ve sakıncalı kişiler listesi mevcuttur. Bir kişi bu listede bulunmasa da, o kişiye farklı nedenlerden dolayı ülkeye giriş izni verilemeyebilir. Bu nedenler arasında ekonomik yük olabilme durumu, kamu düzenini bozabileceği ihtimali ya da sağlık riskleri mevcuttur.

Kişiler Avusturya turist vizesi başvurusu yapacakları zaman, bu bilgileri akıllarının bir köşesinde her daim bulundurmalıdırlar. Ayrıca vize başvurusunda bulunurken, başvurulacak vize türüne de oldukça dikkat etmelidirler. Vizenin süresi ve kapsamı çok önemli bir konudur. Bir kişi yurt dışına ne maksatla çıkmak istiyorsa, o amaca uygun olan vize türüne başvuruda bulunmalıdır. Aksi halde vize ihlali gerçekleşebilir ve sıkıntılar yaşanabilir. Vize ihlali demek, yabancı ülkede vizede belirtilen süreden daha fazla kalmak ya da vizeyi verildiği amaç dışında kullanmak demektir. Mesela öğrenci vizesine sahip biri yurt dışında çalışamaz ya da Avusturya turist vizesi alan biri yurt dışında öğrenim göremez. Bu nedenle başvuruda bulunurken bu noktaya çok dikkat edilmeli ve yurt dışına çıkış amacı net olarak belirlenmelidir.

Avusturya Turist Vizesi Nedir?

Eğer bir kişi Avusturya’ya gezmek, görmek, dinlenmek ve eğlenmek maksatlı seyahat etmeyi planlıyorsa, o kişi turist kapsamında değerlendirilmektedir. İşte kişilerin bu amaçla yapmayı planladıkları seyahat için gerekli olan vize türü turist vizesi olmaktadır. Kişiler VFS Global aracılığı ile Avusturya turist vizesi başvurusu yapabilirler ve aldıkları vize dahilinde seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Turist vizesine başvuru yapıldığında kişiler mutlaka bir seyahat planlaması yapmalıdırlar bu planlama sayesinde hem kendi seyahatleri çok daha düzenli ve organize geçer hem de vize için istenen tüm bilgi ve evraklar karışıklık olmadan ve eksiksiz olarak hazırlanabilir. Başvuruda kişilerden istenen evraklar, bu planlama dahilinde sunulabilecek evraklardı. O nedenle mutlaka seyahat planlaması yapılmalıdır. Kişiler turist vizesi başvurularında Avusturya’da gezip görmek istedikleri yerleri, diğer evraklar ve başvuru dilekçesi ile birlikte mutlaka sunmalıdırlar.  Bunun dışında gezi boyunca gidilecek yerler, kalınacak otel bilgisi ve kullanılacak uçakların bilgileri de mutlaka bildirilmelidir. Bu bilgiler güvenlik bakımından oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Bu nedenle bu bilgilerde hata ya da yanlışlık olmaması gerekmektedir.

Avusturya Turist Vizesi Başvurularında Dikkat Edilecek Noktalar

Kişiler Avusturya Schengen vizesi alarak turistlik seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Schengen vizesi sayesinde, Schengen anlaşmasına üye olan ülkeler arasında rahatça seyahat olanağına kavuşabilirler.  Avusturya da Schengen Bölgesine dâhil bir ülkedir. Bu kapsamda alınacak Schengen vizesi ile diğer Schengen ülkelerinde de sınır kontrolleri olmadan rahatça seyahat etmek mümkündür. Kişiler bu vizeye sahip olabilmek için, yapacakları vize başvurusunda bazı noktalara çok dikkat etmelidirler. Aksi halde başvurularına ret cevabı gelebilir ve zaman kaybı yaşanabilir.

Vize başvurusundan evvel ilgili evraklar hatasız ve eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Gerekli olan evrak listesi için VFS Global Ankara merkezlerinden bilgi almak mümkündür. Ayrıca kişiler başvuru formlarını da eksiksiz ve hatasız doldurmalıdırlar. Aksi halde yalan beyanda bulundukları gerekçesi ile başvurularına ret cevabı gelebilmektedir. Eğer bir kişi özellikle ilk kez vize başvurusunda bulunacaksa firmamızdan uzman ve danışmanlık desteği alabilmektedir. Bu özellikle ilk başvurularda hata olmaması ve zaman kaybı yaşanmaması açısından oldukça önemlidir. Kişiler Avusturya için Schengen turist vizesi aldıklarında önce Avusturya’ya gitmelidirler. Sonrasında diledikleri Schengen ülkelerini ziyaret edebilirler. Ayrıca aldıkları vizenin süresine çok dikkat etmeleri gereklidir. Çünkü vize bitiş tarihinde mutlaka ülkeden çıkış yapmaları gerekecektir. Bu durumun ihlal edilmesi bazı yaptırımları açığa çıkarabileceği gibi bir sonraki vize başvurularını da olumsuz etkileyebilmektedir. Ayrıca başvurularda hasarlı ve ilk veriliş tarihi on seneden eski olan pasaportlar kabul edilmemektedir. Bu noktalara özellikle dikkat edilmelidir.

Schengen vizesi için gerekli evraklar sayfamızı ziyaret ederek gerekli güncel evrak listesine ulaşabilirsiniz.

16 Temmuz 2017
1.143 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...