Fransa Aile Birleşimi Vizesi

Fransa Aile Birleşimi Vizesi

Fransa Aile Birleşimi Vizesi

Kişiler vize başvurusu yapmak istediklerinde farklı kategorilerle karşılaşmaktadırlar. Bunun nedeni kişilerin yurt dışına çıkış amacıdır. Bir kişi yurt dışına ne maksatla çıkıyorsa, başvurması gereken vize de o kategoride olmalıdır. Vize türleri içerisinde aile birleşimi ile ilgili olan kategoride mevcuttur. Aile birleşimi demek, yabancı ülkede bulunan ve uzun süreli oturum hakkı olan kişi ya da kişilerle Türkiye’deki eş ve çocukların bir arada olmalarına imkân tanınması demektir. Kişiler böyle bir durum içerisindeyse Fransa aile birleşimi vizesi alanında başvuru yapmalıdırlar. Her vize türünde belli başlı kurallar söz konusudur. Bu vize kapsamında da somut kurallar işlemektedir. Vizenin amacı aile birliğinin sağlanmasıdır. Bu kapsamda oluşturulan kurallar, yabancı ülkede olan kişiye göre oluşturulmuştur. Yani bu vizeye sahip olmak isteyenler, yabancı ülkede bulunan kişinin kurallarına bağlı olmalıdır. Vize aile birliği kapsamında oldukça önemli bir aracılık sağlarken aynı zamanda eş veya çocuklar için, aileden bağımsız olarak oturma imkanını da sunmaktadır. Oluşturulmuş kurallara bağlı kalınarak ve gerekli vize süreci tamamlanarak, aile birleşimi vizesine sahip olmak mümkündür.

 Aile Birleşimi Vizesi İçin Süreç Nasıl İşler

Her vize başvurusu genel hatlarıyla aynı şekilde ilerler. Ancak başvuruda bulunulan vize türüne göre farklı durumlar ortaya çıkmaktadır.  Aile birleşimi vizesi için de farklı bir yol izlenmektedir. Fransa vize başvurusu yapan kişiler, başvurusunu aile birleşimi alanında yapıyorlarsa bazı şartlarla karşılaşacaklarını bilmelidirler. Her şeyden evvel bu vize türünde izlenen süreç ülkelere göre de değişiklik gösterebilmektedir. Mesela bazı ülkeler bu vizeye sahip olmak için kişinin kendi dillerini öğrenmesini isteyebilirler. Bu açıdan bakıldığında bu vize türünde yabancı ülke şartlarının daha baskın olduğunu görmek mümkündür.

Bu vize türünde farklı şartlar ve noktalar da oluşmaktadır. Mesela yabancı ülkedeki yaşam alanının büyüklüğü ile ilgili şartlar söz konusu olabilir. Bununla birlikte yaş şartı ortaya çıkabileceği gibi sağlık sigortası gibi zorunlu şartlar da oluşabilir. Bakıldığı zaman istenen pek çok şey somut niteliktedir. Kişiler yapacakları vize başvurusunda bu şartların karşılarına çıkabileceğini bilmelidirler. Aynı zamanda vize taleplerine her daim ret cevabı alabileceklerini de asla unutmamalıdırlar. Sonuçta vize vermek yabancı ülkenin egemenliğinde olan bir durumdur. Önemli olan başvuru kapsamında istenen her şeyi tam ve hatasız şekilde yapmak ve vize cevabının olumlu olmasını beklemektir.

 Aile Birleşimi Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişiler aile birleşimi maksadıyla başvuruda bulunacaklarına, bazı noktalara çok daha fazla dikkat etmelidirler. Mesela randevu şartı bu noktalardan biridir. Başvuru işlemleri randevu alınmadan asla yapılmamaktadır. Bu nedenle mutlaka randevu alınmalı ve randevu sağlanan zamanda eksiksiz hazırlanmış olarak gerekli alanda bulunulmalıdır. Randevu almadan başvuru yapmaya gitmek zaman kaybına neden olacaktır. Bu nedenle VFS Global Ankara iletişim merkezlerinden ya da İnternet üzerinden mutlaka randevu oluşturulmalıdır. Vize başvurusunda evrakların tamamlanması da çok önemli bir konudur.

Vize başvurularında evrakların tam ve hatasız hazırlanması da çok önemlidir. Evraklarda olabilecek bir sıkıntı ya da eksiklik, vize talebine ret gelmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle gerekli olan evraklar doğru bir şekilde öğrenilmeli ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. VFS Global Fransa vizesi alanında başvuruda bulunanlara, evraklarla ilgili olarak danışmanlık hizmetini ve bünyesindeki ek hizmetleri sunmaktadır. Bu hizmetler arasında evrak hazırlanma aşamasında yardım seçeneği olabildiği gibi evrakların başvuru evvelinde kontrol edilme hizmeti de vardır. Kişiler ofise bizzat gelerek ya da evraklarını kargo ile yollayarak bu hizmete erişebilirler. Uzman kişiler gerekli inceleme ve kontrolü sağlar. Bu sayede içiniz her alanda rahat olur. Başvuru esnasında evrak kaynaklı sorun yaşamazsınız. Zamanınız da bütçeniz de korunmuş olur.

11 Temmuz 2017
1.150 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...