Fransa Ticari Vize

Fransa Ticari Vize

Fransa Ticari Vize

Vize, yurt dışına çıkış için gerekli olan bir evrak olup, pasaportta ek olarak yer almaktadır. Yurt dışına çıkış amacına göre oluşmuş vize türleri vardır. Yani yurt dışına giden herkes, yurt dışına çıkış amacına uygun olan vize türü için başvuruda bulunmalıdır. Bu, çok önemli bir noktadır. O nedenle yurt dışına çıkacak olan kişiler seyahat amaçlarını net bir şekilde belirlemelidirler. Bu amaca uygun vize türüne başvuruda bulunmalı ev istenen evrakları da eksiksiz hazırlamalıdırlar. Bu sayede kolay bir vize başvuru süreci geçirilebilir ve olumlu gidişat vizenin de olumlu değerlendirilmesine katkıda bulunur.

Kişiler vize başvurularını Fransa Schengen vizesi şeklinde yapabilirler. Tabi yine yurt dışına çıkış amacına uygun olan kategoriye dikkat edilmesi öncelikli şarttır. Bu sayede Schengen bölgesine dahil olan ülkeler arasında rahatça seyahat etme olanağına kavuşabilirler. Çünkü Schengen vizesi AB’ye üye olan bazı ülkelerin kendi aralarında yaptıkları bir anlaşma sonucunda, bu ülkeler arasında seyahat rahatlığı oluşturmuştur. Yani kişiler Schengen vizesi alarak Fransa’ya ve oradan da diğer üye ülkelere sınır kontrolleri yapılmadan geçebilirler. Bu çok büyük bir seyahat avantajıdır.

 Vize Türlerinden Biri Olan Ticari Vize Nedir?

Kişilerin vize başvurusunda doğru kategoride işlem yapmaları çok önemlidir. Burada bahsedilen doğru kategori vize türleri demektir. Kişilerin yurt dışına çıkış amacına göre oluşturulmuşlardır. Turistik vize, ticari vize, öğrenci vizesi gibi seyahatin içeriğine göre hazırlanmışlardır. Başvuruda ilk aşama bu var olan türlerden hangisine başvurulacağını belirlemek ve devamında istenen bilgileri ilgili merkeze sağlamaktır.

Fransa Ticari vize, adı üstünde yurt dışına çıkış amacı ticari olan bireylerin başvuruda bulunması gereken vize türüdür. Vize türleri göz önüne alındığında ticari vizelerin önemi büyüktür. Ankara Ticaret Anlaşması bu öneme netlik kazandırmıştır. Bireyler Fransa ticari vize alanında başvuru yapmak istiyorlarsa, öncelikle seyahat amaçları kesinlikle bu kapsamda olmalıdır sonrasında da yurt dışından gelen davetiyeye sahip olmalıdırlar. Yurt dışından gönderilmesi gereken şey fuar katılım belgesi ya da davetiyedir. Bir kişinin vize başvurusunun kayıtlara ticari şekilde geçmesi için de bu davetiye ya da katılım belgesine ihtiyaç vardır. İlgili davetiye ya da belge seyahati gerçekleştirecek olan kişinin adına ve bizzat kişinin kendisine gelmelidir. Bireyler ancak bu davetiye ve istenen diğer evraklarla ticari alanda başvuru yapabilmektedirler. Ayrıca ticari vize alımlarında uzun süreli vize alım olanağı turistik vize türüne göre çok daha fazladır. Bu, ticari vizeler için oldukça avantajlı bir durumdur.

 Ticari Vize Başvurusunda Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Vize başvurularında kişilerden bir takım bilgiler ve belgeler istenmektedir. Ticari vizede başvuru işlemi yapılırken, istenen evraklara çok dikkat edilmelidir. Başvurularda genel-geçer evraklar olsa da, başvurulan vize türüne göre istenen evraklar da değişiklik göstermektedir. Bir öğrenciden istenen belgeler okul ile ilgiliyken, ticari amaçlı yurt dışına çıkan birisinden şirket ile ilgili evraklar istenmektedir. Bu nedenle istenen evraklara çok dikkat edilmeli ve evraklar hatasız bir şekilde hazırlanmalıdır.

Kişilerin ticari vize başvurularında kafalarını karıştıran bir nokta vardır. Bu nokta ticari vize başvurularında, başvuran kişinin şirket sahibi olma zorunluluğunun olup olmadığıdır. Kişiler ticari amaçlı Fransa vize başvurusu yaparken, başvuruda bulunan kişinin şirket sahibi olma zorunluluğunun bulunmadığını bilmelidirler. Şirket çalışanları da ticari amaçlı yurt dışına çıkabilmektedirler. Kişiler yurt duşundan gelen davetiye ve istenen diğer belgelerle gidip başvuruda bulunabilmektedirler. Kişiler bu aşamada evraklarını başvuru öncesinde kontrol ettirirlerse çok daha avantajlı bir duruma geçerler. Çünkü kontrol edilen evraklar, başvuru esnasında sorun çıkarmaz. Bu da zaman ve para kaybı yaşanmasına neden olmaz. Kişiler evrak ve belgelerini VFS Global Ankara merkezlerine getirerek ya da ilgili merkeze kargo yaparak kontrol ettirebilirler. Alanında uzman çalışanlar gerekli kontrolleri yapar ve bu sayede başvuruda evrakla ilgili sorun çıkmaz. Ticari faaliyetlerin aksamaması ve planların ertelenmemesi için oldukça işe yarayan bir hizmettir.

15 Temmuz 2017
1.082 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...