Fransa Vize Randevusu

Fransa Vize Randevusu

Fransa Vize Randevusu

Kişiler Fransa vize randevusu alırken birçok noktaya dikkat etmelidirler. Her şeyden evvel yurt dışına çıkış amaçları neyse, o türdeki vizeye başvuruda bulunmalıdırlar. Bununla birlikte unutulmaması gereken bir nokta da, vize alındığında herhangi bir ülkeye giriş garantisi elde edilmemiş olmalıdır. Yani bir ülkeye giriş her durumda sınır güvenliğine bağlı olmaktadır. Aynı durum vize başvurusunda da geçerlidir. Her başvuru olumlu sonuçlanacak diye bir kural yoktur. Çünkü yabancı ülkeye giriş izni anlamına gelen vize, gidilmek istenilen ülkenin egemenliğinde olan bir durumdur. Bu nedenle Fransa vize başvurusu ret cevabı gelebilme ihtimali de her zaman mevcuttur.

Schengen vizesi başvurularında seyahat planı yapılması önemlidir. Bu sayede kişiler hem kendileri rahat ederler hem de başvuru ve evrak isteme aşamalarında da kolaylığa kavuşurlar. Seyahat planlaması yapmamış birinin gideceği ülke ya da ülkeler, uçak biletleri, otel bilgileri ve buna benzer detaylar hazır olmamış demektir. Bu durumda da kişiler evrak hazırlamada ve başvuruda sıkıntı yaşarlar. Ayrıca başvuruda çıkabilecek bir sorun ret cevabı gelmesine neden olabilir. Ret cevabı geldikten sonra tekrar başvuru yapılabilse de, zaman ve para kaybı yaşanmış olacaktır. Bu nedenle seyahat planlaması vize başvurularında oldukça önemlidir.

Vize Başvurularında Randevu Alınması Gereklidir

 Kişiler Fransa vize randevusu alarak başvuru işlemlerini yapabilmektedirler. VFS Global bu anlamda gerek şubelerinden gerekse online olarak internet üzerinden hizmet sunmaktadır. VFS Global vize alımına aracılık etmekte, randevu ve bilgilendirme aşamalarını sağlamakta ve vize başvurusuyla ilgili olarak pek çok danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Özellikle ilk defa vize başvurusunda bulunacak kişiler, ilgili merkezlerle iletişime geçerek ön bilgilendirmeyi mutlaka edinmelidir. Olabilecek seyahat planını eksik veya hatalı işlemlerden dolayı olanaksız hale getirmemek adına bilgi sağlamak çok önemlidir. Kişiler gidecekleri ülke seçimini yaptıktan sonra VFS Global ile iletişime geçebilirler. Ön bilgi ve randevu aşamalarını sağlayıp, gerekli olan evrakları hazırlarlar. Sonrasında da VFS Global bünyesindeki uzmanlardan destek sağlama olanaklarını kullanarak başvuru için tam manasıyla hazır olabilirler.

VFS Global Ankara merkezi başvuruları randevusuz kabul etmemektedir. Kişiler isterlerse iletişim kanallarını kullanarak isterlerse de online olarak randevu almalıdırlar. Belirlenen gün ve saatte ilgili yerde evrakları ile hazır bulunmalıdırlar. Randevu almayan kişilerin başvuruları yapılmamaktadır. Bu da kişilerin zaman kaybı yaşamasına neden olabilir. Bazı zamanlarda aynı gün için randevu oluşturmak imkansız olabilmektedir. Bu da bireylerin seyahat planlarını sekteye uğratır. Bu nedenle randevu mutlaka alınmalıdır. Alınan randevu sayesinde süreçte takılma yaşanmaz ve olumsuz olabilecek koşullar ortadan kalkar.

 Randevu Zamanında Ofise Gitmek Şart Mıdır?

Kişiler randevu ve ön bilgilendirme aşamalarını hallettikten sonra evrak hazırlığı yaparlar. Çünkü randevu için yapılan görüşmede kişilere başvurdukları alana göre gerekli olan evrak bilgileri verilmektedir. Kişiler de kendileri bu evrakları hazırlayabildikleri gibi daha garantici bir yol tercih ederek işi uzmanına bırakabilirler. Evrak hazırlama alanında danışmanlık hizmeti alabilirler. Ya da evrakları hazırladıktan sonra başvuru öncesinde yani randevu zamanından önce, evrakların kontrollerini yaptırabilirler. Hazırlanan evrakları kendileri ofislere götürebilecekleri gibi kargo aracılığı ile de yollayabilirler. Uzman kişiler tarafından incelenen ve kontrol edilen evraklar sayesinde, başvuru esnasında sorun yaşanmaz. Böylece planlar sekteye uğramaz ve başvuruda olumu bir durum ortaya çıkmaz.

Kişiler randevu aldıklarında ofise gitmek zorunda kalabilirler. Vize işlemlerinde yapılan parmak izi uygulaması bunun bir nedenidir. Özellikle ilk kez başvuruda bulunacak kişiler, parmak izi uygulaması için ofise gitmelidirler. Bu uygulama Schengen ülkeleri için ortak olup, gerekli kişi ve belge bilgilerini içermektedir. Güvenlik için önemlidir. Bu veriler beş yıl kadar saklanmaktadır. Bu nedenle parmak izi uygulaması yaptırması gerekenler için ya da sistemde yenilikler yapılması için kişiler ofislere gitmek zorunda olabilirler. Önemli olan tüm süreci hızlı ve kolay bir şekilde aşmaktır.

15 Temmuz 2017
1.123 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...