HOLLANDA AİLE BİRLEŞİMİ

HOLLANDA AİLE BİRLEŞİMİ

HOLLANDA AİLE BİRLEŞİMİ

Aile birleşimi demek, yabancı ülkede yaşamını sürdüren ve uzun süreli oturma hakkına sahip olan kişiyle Türkiye’de bulunan eş ve çocukların bir arada yaşamaları için yaptıkları başvurudur. Aynı durum yabancı ülke vatandaşı olan kişiyle Türkiye’de bulunan eş ve çocuklar için de geçerlidir. Bu durumla ilgili olan vize de Hollanda aile birleşimi vizesi olmaktadır. Bu vize ile ilgili yapılacak olan düzenlemeler somut kurallar eşliğinde yapılır. Bu vizenin önem taşımasındaki temel düşünce, aile birliğinin dağıtılmamasıdır. Bu amaçtan yola çıkılarak sunulan bu vize için geçerli olan kurallar, yabancı ülke vatandaşının ya da o ülkede oturum izni almış olan kişinin kurallarıdır. Bir kişi bu vizeye sahip olmak istiyorsa, bahsi geçen kurallara bağlı kalarak bu vizeye sahip olabileceğini bilmelidir. Aynı zamanda bu vize eş veya çocukların aileden bağımsız bir şekilde oturmalarına da olanak tanımaktadır.

Aile Birleşimi Vizesinde İzlenecek Genel Adımlar Nelerdir?

Kişiler Hollanda aile birleşimi vizesi alanında başvuru yapmak istediklerinde vize alım sürecinin genel halinden biraz daha farklı bir yol izlerler. Bu kapsamda kişiler Hollanda vize başvurusu yapmak istediklerinde, aile birleşimi vize türünün ülkeden ülkeye değişiklik gösterdiğini bilmelidirler. Mesela bazı ülkeler, gelecek kişilerin kendi dillerini öğrenmelerini şart olarak koyabilmektedirler. Bu açıdan bakıldığında kişilere sunulan şartlar çok daha somut ve gidilecek olan yabancı ülkenin baskın olduğu şartlar olabilmektedir.

Aile birleşimi vizesinde yabancı ülkede yaşanan alanın büyüklüğü, yaş şartı, sağlık sigortası gibi somut koşullar ortaya konulabilir. Kişiler VFS Global Hollanda vizesi başvurularında ret cevabı alabileceklerini de her zaman bilmelidirler. Sonuçta vize vermek karşı ülkenin egemenliğindedir. Bu asla unutulmamalıdır. Vize başvurusunda bulunmak hatta vize almak demek, Hollanda’ya kesin olarak giriş yapılacak demek değildir. Başvuru yapılırken bu durum her daim akılda bulundurulmalıdır. Ancak vizeye ret cevabı gelse de panik yapmaya ya da stres olmaya gerek yoktur. Ret cevabı alınsa da yeniden başvuru yapılabilmektedir.

Aile Birleşimi Vize Başvurusunda Önemli Noktalar Nelerdir?

Kişiler başvuru yapacakları zaman birtakım noktaları bilmelidirler. Bu püf noktaların bilinmesi vize sürecinin daha sorunsuz ve hızlı ilerlemesini sağlayabilir. Hollanda aile birleşimi vizesi alanında başvuru yapacak kişiler ya da diğer türlerde vize almak isteyenler randevusuz işlem yapılmayacağını mutlaka bilmelidirler. Bu durum VFS Global tüm merkezler için geçerlidir. Randevusuz başvuru asla yapılmamaktadır. Böyle bir düşünceyle başvuru yapmaya gitmek zaman kaybından başka bir işe yaramayacaktır. Randevu alımı İnternet üzerinden online olarak yapılabildiği gibi VFS Global Ankara iletişim kanallarından da sağlanabilmektedir. Belirlenen zamanda tüm evraklar tam olacak şekilde orada bulunmak gereklidir.

İstenen evrakların tam olarak ve hatasız şekilde hazırlanmış olması büyük önem taşır. Ufacık bir hatadan dolayı ret cevabı alınabilir. Ret cevabı almak da zaman kaybına, seyahatin aksamasına ya da maddi açıdan kayıp yaşanmasına neden olmaktadır. Mesela Hollanda turistik vize almak isteyen biri eksik bir belgeden dolayı seyahat planını ertelemek durumunda kalabilir. Kişiler bu sorunları yaşamamak ve zaman kaybetmemek için evrak hazırlığını dikkatlice yapmalıdırlar. Gerekli olan evrak hazırlığı hakkında ve genel işleyişle ilgili VFS Global ofislerinden bilgi alınması mümkündür. Kişiler ilk defa vize başvurusu yapıyorlarsa süreçle ve evraklarla ilgili bilgi almaları çok daha mühimdir. Çünkü ilk defa başvuruda bulunulması demek konuyla ilgili deneyime sahip olmamak demektir. Yani hata yapma payı daha yüksek olabilmektedir.

Evraklarla ilgili olumsuzluk yaşamamak için, evrakların önceden kontrolünün sağlanması mümkün olmaktadır. Bu oldukça avantajlı bir hizmettir. Kişiler yaptıkları başvuruda sorun yaşamamak için ya kendileri şahsen ofise gelerek evrakları getirirler ya da kargo aracılığı ile evrakları gönderirler. Uzman kişiler tarafından bu evrak ve belgeler incelenir ve bu sayede başvuru esnasında sorun olasılığı ortadan kalkar. Kişiler Hollanda aile birleşimi vizesi için gerekli olan evrak bilgisine çağrı merkezimizden ulaşabilirler. Bu bilgi doğrultusunda hazırlık süreci dikkatlice tamamlanmalıdır.

AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN
Hollanda Vize Başvurusu için Siz değerli müşterilerimize sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk.

Hollanda Vize Başvuruları nereye yapılır?
90 gün ve altı kısa süreli vize başvuruları Ankara, İstanbul illerinde bulunan konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu mercilere 90 günden fazla vize talep edilmesi durumlarında Ankara, İstanbul konsolosluklarına gidilere yapılmaktadır. yapılmaktadır.
Hollanda Vize Başvurusunu kaç gün önce yapabilirim?
Talep edilen vize başlangıç tarihinden 90 gün öncesinde vize başvurunuzu yapmanıza imkan tanınmaktadır.
Hollanda Vize Başvurusu kaç günde sonuçlanır?
Yasal süreç net olarak kanunlarda belirtilmemiştir. Ancak Ankara Hollanda konsolosluğu ve İstanbul Hollanda Başkonsolosluğu 5-8 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
Başvuru Merkezine gelmek zorunda mıyım?
Parmak izi kayıtlarınız Schengen veri tabanına kayıt olur ve 5 yıl geçerliliği vardır. Daha önce Konsolosluk veya konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu aracı şirketlere parmak izi vermiş kişilerin başvuru merkezlerine gelme zorunlulukları yoktur?
Hollanda vizesi ile başka AB ülkelerine gidebilir miyim?
Hollanda Krallığı Schengen ülkesi olması sebebi ile Hollanda vizesi de Schengen statüsündedir. 27 Schengen ülkesine de rahatlıkla seyahat edebilirsiniz.
Emniyete Parmak izi verdim yeterli olur mu?
Emniyete verdiğiniz parmak izi Türkiye Bilgi Güvenliği sistemine kayıt olmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti devleti Schengen üye ülkesi olmadığı için Konsolosluk veya konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu aracı şirketlere 1 defaya mahsus parmak izi vermeniz zorunludur.
VFSglobal Kimdir?
Fransa konsolosluklarının yetkilendirmiş olduğu Türkiye'de ki yetkili özel aracı şirketidir. Firmamız TRA-Pasaport Vize Danışmanlık ofisi ile herhangi bir bağlantısı yoktur.

Sormak istediğiniz soru ve sorunlarınız için bizi arayabilir veya yorum kısmında sorularınızı sorabilirsiniz.

21 Haziran 2017
1.196 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Düşüncelerinizi belirtin Bizlere yardımcı olun...