TRA Pasaport Hizmetin Avantajları

Vize işlemleriniz ve başvurunuz süresince evraklarınızın eksiksiz, vize onaylanma aşamasının stressiz ve seyahatinizin engelsiz başlaması için size ve ailenize en iyi yardımcınız TRA Pasaport 7/24 canlı destek vermektedir. Tüm soru ve sorunlarınız için uzman ekiplerimizden ücretsiz destek alabilirsiniz. 7/24Destek Hattı: +9(0312) 429 0724
TÜMÜNÜ GÖR

idata

iData Almanya ve İtalya Vize Başvuruları

Türkiye’de bulunan Almanya ve İtalya Konsolosluk vize başvuru işlemleri için evraklarınızı VIS ve SIS ağına (Schengen Information System) dahil ederek vize prosedürlerini yerine getirmiş olursunuz. Bu sürece dahil olmak isteyen sayın yurttaşlarımızın Almanya vize başvuruları için: Ankara, İstanbul, Antalya, İzmir, Bursa, Trabzon ve son olarak bu illere dahil olan Gaziantep illimizde İtalya Vize başvuruları için: İstanbul, Bursa ve Trabzon illerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecektir.

Şehir Dışından Başvuruya Gelecekler. Dikkat!

Almanya Vize Randevusu veya İtalya Vize Randevusu öncesinde Eğer acil bir sağlık gerekçeniz yok ise başvuru merkezlerinden mutlaka randevu almanız gerekmektedir.  Randevusuz başvurular kabul edilmemektedir.


AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN
Siz değerli müşterilerimiz için sıkça karşılaştığımız soruları derledik ve cevapları ile birlikte bilginize sunduk.

Almanya Vize Başvuruları nereye yapılır?
90 gün ve altı kısa süreli vize başvuruları Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Trabzon, Gaziantep illerinde bulunan konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu mercilere 90 günden fazla vize talep edilmesi durumlarında Ankara, İstanbul ve İzmir konsolosluklarına yapılmaktadır.
Almanya Vize Başvurusunu kaç gün önce yapabilirim?
Talep edilen vize başlangıç tarihinden 90 gün öncesinde vize başvurunuzu yapmanıza imkan tanınmaktadır.
Almanya Vize Başvurusu kaç günde sonuçlanır?
Yasal süreç net olarak kanunlarda belirtilmemiştir. Ancak Ankara Almanya konsolosluğu 56 ile baktığı gerçeği ve dönemsel yoğunlukta İstanbul ve İzmir Konsolosluğuna oranla biraz daha geç sonuçlandığı bilinmektedir.
Başvuru Merkezine gelmek zorundamıyım?
Parmak izi kayıtlarınız Schengen veri tabanına kayıt olur ve 5 yıl geçerliliği vardır. Daha önce Konsolosluk veya konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu aracı şirketlere parmak izi vermiş kişilerin başvuru merkezlerine gelme zorunlulukları yoktur?
Emniyete Parmak izi verdim yeterli olur mu?
Emniyete verdiğiniz parmak izi Türkiye Bilgi Güvenliği sistemine kayıt olmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti devleti Schengen üye ülkesi olmadığı için Konsolosluk veya konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu aracı şirketlere 1 defaya mahsus parmak izi vermeniz zorunludur.
İdata Kimdir?
Almanya ve İtalya konsolosluklarının yetkilendirmiş olduğu Türkiye'de ki yetkili özel aracı şirketidir. Firmamız TRA-Pasaport Vize Danışmanlık ofisi ile herhangi bir bağlantısı yoktur.
TRA-Pasaport Kimdir?
Tüm Schengen üye ülkeleri ve Schengen üye ülkeleri olmayan tüm dünya ülke vatandaşlarının Türkiye'de çalışma ve ikamet izni müsaadelerine ayrıca Türkiye vatandaşı olsun olmasın Türkiye'den yurt dışına çıkmak isteyen kişilerin kısa süreli vizeleri, Çalışma izni ve aile birleşimlerinde kişilere danışmanlık hizmeti verip iş takibi yapan öncü ve lider bir kuruluştur.

Başvuru  ve Randevu öncesi Evrakların Kargo İşlemi:

Evrakların başvuru öncesinde incelenmesi değerlendirilebilmesi adına başvuru öncesi evrakların kargo yapılması başvuru saatinde çıkabilecek sorunları ortadan kaldırdığı gibi başvuru sahibine daha hızlı ve güvenilir bir başvuru imkanı sağlar.
Bireysel olarak yapılan başvurularda yaşanan en büyük sorunların başında eksik evraklar ile başvuru merkezine gelinip aynı gün başvuru işlemlerini gerçekleştirememe ihtimali, yanlış beyanatla başvuru yapıp red alabilmenize, maddi kayıp, zaman kaybı ve geri dönüşü olmayan bir yola girmenize dahi sebep olabilecektir. Bu sebepten dolayı evrakların başvuru öncesi uzmanlarımız tarafından incelenmesi başvuru sahipleri adına çok daha faydalı olacaktır.

Evrakları hangi kargo ile göndermeliyim ?
Evrakların tamamını ARAS Kargo Ankara Tunus Şubesine TRA-Pasaport adına göndermeniz yeterli olacaktır.

Evraklarımı gönderdim nasıl bir süreç bizi bekliyor?
Evraklarınızı kargo ile gönderdiğinizde firmamıza iletmiş olduğunuz kargo takip numarası ile dosyanız sistem tarafından takip altına alınır ve başvuru süreciniz otomatikman başlamış olur.
Risk Analizi?
Kargo ile gönderdiğiniz evrakların firmamıza ulaştığı anda dosyanız üzerinde risk analizi yapılmaktadır. Sorun oluşturabilecek hususların başvuru sahibine bildirilmesi uzman ekiplerimizce sağlanır.
Evraklarım başvuru için nasıl değerlendirilir?
Maddi imkanlarınız doğrultusunda seyahat amacınıza göre ilk değerlendirme yapılır. İlk değerlendirmede başvuru için uygun bulunmayan dosyalar başvuru sahiplerine tekrardan iade edilir.
Parmak İzi Uygulaması nedir ve nasıl alınır?
Biyometrik bilgilerin parmak izi kaydına alınma işlemi olarak da bilinir. Evrakların incelenmesi ve eksik belgelerin giderilmesi işlemin hemen ardından sizinde uygun gördüğünüz bir güne randevu verilir.
Başvuru ve Randevu öncesi Evrakların Kargo İşlemi ve Avantajları: ?
Evrakların başvuru öncesinde kargo edilmesi danışanların gereksiz maddi ve zaman kaybı yaşamamasına ayrıca kendisi açısından doğru başvuru yapmasına olanak sağlamaktadır.
Vize Başvuru Ücreti Kargo ile mi gönderilir?
Hayır. En son aşamada başvuru günü ve saati geldiğinde başvuru merkezinde ödeme işlemi yapılır. Daha öncesinde herhangi bir ödeme talep edilmez.
Başvurumu nasıl takip edebilirim?
Başvuru merkezlerinden başvuru esnasında alınan fiş ile İnternet üzerinden vize başvurularınızı takip edebilme imkanı sağlanmaktadır.

Gerekli Evrakları Öğrenmek için Tıklayın: Schengen Vizesi İçin Gerekli Evraklar


TRA-Pasaport Vize Danışma Hattı: 0 312 429 0 312
Almanya Vize başvurusu ve randevusu öncesinde Evrakların Kargo Edilmesi İşlemi; Evrakların başvuru öncesi kontrollerinin yapılması eksik evrakların giderilmesi, ekstra evrakların istenilmesi, randevu alımı, başvuru form dolumu, rezervasyon işlemleri, dilekçeler vs işlemlerin randevu saatinde adınıza düzenlenmesi zaman kayıplarını önlediği gibi tekrar bir yol masrafı ve zaman kaybı yaşamamanıza olanak sağlayacaktır.

Parmak İzi Uygulaması

Daha önce parmak izi olmayıp Schengen Vizesi başvurusu yapacak adaylar için parmak izi uygulaması başlatılmış olup, randevu günü parmak iziniz bir defaya mahsus alınmaktadır. Daha sonraki işlemlerinizde de sizin gelmenize gerek kalmadan 5 yıl içerisinde tüm bu işlemleri alanında uzman çalışanlarımız aracılığıyla yapmanız hem doğru başvuru yapmanız açısından hem de vizenizin çıkma süresinin kısalması açısından büyük önem taşımaktadır.  Almanya Vizesi işlemleriniz için yetkilendirilmiş bir kuruluştur ve vize başvurularını yapmadan önce vize için gerekli evraklar çok iyi hazırlanması gerekmektedir. Bu nedenle Almanya vize başvurusu yapmadan önce evraklarınızın doğruluğundan emin olmak için bizimle iletişime geçebilir ve eksiksiz bir şekilde Schengen vizesi için gerekli evrakları beraber hazırlayabiliriz.

Almanya vize başvurusu işlemlerinizde şehir dışından gelecek olan vize başvurusu sahipleri öncelikle bizimle irtibata geçmelerinden büyük fayda olmaktadır. Zamanı kısıtlı olan veya yaşlı olan, şehir değiştirmekte zorluk yaşayan vatandaşlarımızın işlemlerini hızlı bir şekilde çözümlüyor ve sonuçlandırıyoruz. Schengen vizesi başvurularınızda yetkili acente olarak tüm işlemlerinizi gerçekleştirmekteyiz.

Almanya Vizesi almak o kadar zor değildir. Fakat başvuru öncesi yapılması gereken işlemlerin aksaması ve eksik evrak verilmesi durumunda defalarca kez randevu alıp gitmek istediğiniz veya planlanmış olan tarihleri değiştirmek zorunda kalacaksınız. Bunların önünce geçebilmek için Schengen vizesi başvuru adımlarında size eşlik edecek danışmanlarımız tüm bu sorunlarınızı ortadan kaldırarak siz başvuruya gelmeden her şey hazır olacaktır. Tek yapmanız gereken bir defaya mahsus olmak üzere parmak izi uygulamasından vermek için iData ofislerinin bulunduğu illeri ziyaret etmek olacaktır. Yaşanılan en büyük sıkıntıların başında Almanya başvuru sürecinde evrakların eksikliği ve gözden kaçan küçük hatalar gelmektedir. Bu hataları ortadan kaldırmak adına devamlı yaşanan sorunları bilen ve sizi doğru şekilde yönlendirerek Almanya vize başvurularında başarısını kanıtlamış arkadaşlarımızla tüm bu sorunlardan kurtulabilir, gerekli evrakları anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri aracılığıyla bize ileterek güvenli şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz.

ALMANYA AİLE BİRLEŞİMİ

Aile birleşimi, eşlerin veya çocukların birlikte yaşamak için bir araya gelmesi yoluyla yapılan göç anlamına gelmekle birlikte; bu hak kişilere uluslararası kanunlarla da tanınmış bir hak kapsamındadır.

  1.  Almanya da yaşayan eşin yanına gidebilmek
  2.  Almanya da yaşayan çocuğun yanına göç edebilmek
  3.  Evlatlık çocuk üzerinden aile birleşimi
  4. Bakıma muhtaç anne ve babanın Almanya’ya göç etmesi.

Almanya aile birleşimi yasaları, hem ailenin bir araya gelmesini sağlamasının yanı sıra hem de ülkelerin her türlü göçü kontrol altına alma hakkını da saklı tutarak bir denge oluşturmaya çalışılmasını amaçlamaktadır.

  1. dünya savaşı sonrasında ekonomisi güçlü çalışma birliği ile birlikte büyümeye başlayan Almanya duyduğu insan gücü ihtiyacını kendi ülkesinde karşılayamayınca kapılarını diğer dünya ülkelerinden gelecek insan gücüne açmıştır. Böylelikle Türkiye’den Almanya’ya işçi göçleri başlamış özellikle bu durum 1960’lar sonrası yüksek bir seviyeye ulaşmıştır. Almanya’ya yapılan işçi göçü sonrası ise bölünen aile birliği sorununun ortaya çıkması sebebiyle Almanya da yaşayan eş ve Türkiye’de ki eş ve çocuklar için yasalarında belirlediği şartlar dahilinde aile birleşimi vizesi gündeme gelmiş ve günümüze kadar hala da devam etmektedir.

Aile birleşimi vizesi için Alman hükumetinin ve Almanya yasalarının belirlediği şartları eksiksiz yerine getirmek, Alman Konsolosluğunun öngördüğü ek şartları da sağlamanız gerekmektedir.Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için ise aile birleşimi başvurularında dikkat edilmesi gereken en önemli husus aile birleşimini hangi amaçla yaptığınızdır. Bu amaçlar ise Almanya’da ki eşin yanına mı? Yoksa çocuk üzerinden mi aile birleşimi mi? Ve bakıma muhtaç anne ve babanızı mı? Yanına getirmek istediğinize göre değişiklik arz etmektedir.

Son yıllarda özellikle artan mülteci krizi Türkiye’nin yanı sıra Almanya içinde ciddi bir sorun olması sebebiyle aile birleşimi yasalarında genel bir değişiklik olmasa da kişilerin bu duruma hassasiyetle yaklaşmaları ön görülmektedir. Aile birleşimi için gerekli evraklar için ya da yapmanız gerekenler için danışmalık desteğimizi alabilir ve süreci sizin ve aileniz için daha rahat ve konforlu hale getirebilirsiniz.Federal Almanya’da bulunan yabancıların ikametleri, çalışmaları ve uyumlarına ilişkin göç yasası maddeleri gereğince iki ( bölüm 2 ve 6. Kısımda belirtilir) aile birleşimi ayrıca Almanya anayasasında da  ( 6. Madde) yer almaktadır.

Evlilik ve aile,  devlet düzeninin koruması altında olması ve yine evliliğin ve ailenin korunması amacıyla yabancı uyruklu aile fertlerinin bir Alman vatandaşı ile ya da oturum müsaadesi bulunan bir eş ile aile birleşimi yapabilmesi belirli, şartlar taşımaktadır ve bunların yerine getirilmesi zorunludur. Bu şartlar eşlerin maddi ve manevi her türlü durumlarına göre değişiklik arz etmektedir.

Almanya Aile birleşimi vizesi ulusal vize kapsamında D tipi vize kategorisine girmektedir. Schengen vize uygulamalarından oldukça farklı olan aile birleşimi vizesi kişiler için yorucu ve stresli bir dönemi kapsamaktadır. Bu durumda aile birleşimi yapacak olan kişi veya kişilerin dikkatli olmaları ve iyi araştırma yaparak daha hassas olmaları gerekir.

Aile birleşiminde size yardımcı olabilecek ve yaşanacak süreci sizler için daha az stresli olmasına yardım edebilecek bir danışmanlık hizmeti almanız gerekli olmakla birlikte sizinle süreci de takip etmektedirler.

 ÇOCUK ÜZERİNDEN ALMANYA AİLE BİRLEŞİMİ

Almanya aile birleşimi hem Almanya Federal Cumhuriyeti Anayasası 6. Maddesinde hem de Alman göç yasasında yer alan yasal bir haktır. Aile birleşimi Almanya için dört ana başlıkta toplanmaktadır.

  • Evlilik ve aile, devlet düzeninin özel koruması altındadır. (2) Çocukların bakım ve eğitimi, ana ve babanın doğal hakkı ve en önde gelen yükümlülüğüdür. Devlet toplumu, onların bu görevi yerine getirmelerini gözetir. (3) Velilerin iradesine aykırı olarak çocukları ailelerinden ayırmak, ancak bir yasaya dayanarak ve velilerin yükümlülüklerini yerine getirmemeleri veya başka nedenlerle çocukların bakımsız kalmaları durumunda olanaklıdır. (4) Her anne, toplumun koruma ve himayesini isteme hakkına sahiptir. (5) Evlilik dışı çocuklara, yasa yoluyla bedeni ve manevi gelişmeleri ve toplum içindeki konumları bakımından, evlilik içi çocuklarla eşit koşullar sağlanır.

Çocuk üzerinden Almanya aile birleşimi yapmak isteyen yabancı ülke vatandaşları için gerekli tüm prosedür ise diğer aile birleşimi gerekçelerinden farklı olmakla birlikte bu konuda önemli olan ise yabancı kişinin yapacağı başvuru da Almanya da ikamet etmekte olan çocuk ile ilgili tüm gerekli bilgilere sahip olmasıdır. Almanya aile birleşiminde belirli kriterleri sağlayamayan veya kendisinden istenilen


Avrupaya seyahat edecek vatandaşlarımız öncelikle bilmesi gereken gidecekleri ülkenin Schengen ülkesi olup olmadığıdır. Bu nedenle öncelikle Schengen Vizesi sayfamızdan tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer gitmek istediğiniz ülke Schengen Vizesi için geçerli bir ülke ise lütfen evrakları kontrol ediniz.

Önemli : Evinizden ayrılmadan vize alabilmenin kolaylıklarından yararlanmak ister misiniz?

 

Hemen Ara 08:30 – 18:00
Tıkla ara0312 429 0312

Hemen Ara: 18:30 – 24:00
Tıkla ara0312 429 0724

Hemen Ara Mobil
Tıkla ara0543 882 1065